فضاسازی محیط شهری همزمان با ماه محرم


شهردار اردبیل به ایجاد فضای شهری مناسب برای ماه محرم اشاره کرد و گفت: اردبیل یک شهر گردشگری مذهبی نیز محسوب می شود و قطعا در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) شاهد حضور گردشگران و مسافران در اردبیل خواهیم بود. حسین (ع).

عزاداری محرم

شهردار اردبیل گفت: همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در اردبیل، نوزدهمین مراسم بزرگداشت ماه محرم روز دوشنبه ۱۲ مردادماه بعد از مغرب و عشاء برگزار می شود. نماز عشاء در مسجد الحرام اردبیل.

محمود صفری امروز در تشریح ویژه برنامه فرهنگی شهرداری اردبیل در ماه محرم گفت: طبق سنوات گذشته مراسم گرامیداشت نوزدهمین ماه محرم با حضور اللمباغ نور در مسجد اعظم برگزار می شود. و سازمان فرهنگ و ورزش شهرداری اردبیل.

وی هدف از برگزاری این آیین مذهبی- فرهنگی در دارار ارشد اردبیل را حفظ ارزش های دینی و دینی، تبیین فلسفه محرم و عاشورای حسینی و همچنین حفظ و توسعه فرهنگ محرم به ویژه برای نسل های آینده عنوان کرد. و شعر ماه محرم را جشن خواهد گرفت.

صفری بیان کرد: از آنجایی که مراسم سنتی عزاداری اردبیل ریشه در تاریخ فرهنگی اردبیل دارد و تمامی برنامه های آن به صورت علنی و با زمان بندی مشخص برگزار می شود، لذا شهرداری اردبیل نیز نسبت به برگزاری باشکوه مراسم معنوی تعهد دارد. ماه عزای امام حسین (ع) که در سطح کشور الگو شد و آن را به خوبی انجام داد.

شهردار اردبیل همچنین به ایجاد محیط شهری مناسب برای ماه محرم اشاره کرد و گفت: اردبیل یک شهر گردشگری مذهبی نیز محسوب می شود و قطعا در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) شاهد حضور گردشگران و مسافران در اردبیل خواهیم بود. حسین (ع) و در این صورت شهر باید برای میزبانی از گردشگران آماده باشد.

شهردار اردبیل نیز در این آیین معنوی با احترام به بزرگان بارگاه حسینی گفت: از آنجایی که در دو سال اخیر این امر به دلیل شیوع ویروس مخوف کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط عزاداران حسینی است. اردبیل در اجرای این آیین سنتی معنوی اختلال ایجاد شده است. خوشبختانه امسال با توجه به وضعیت کرونا این مراسم طبق استانداردهای بهداشتی برگزار می شود.

تالار محرم

فضاسازی محیط شهری همزمان با ماه محرم