فشار خون بالا علت بستری شدن بیماران مبتلا به میکرون – شما آنلاین


بر اساس مطالعه جدیدی که توسط محققان موسسه قلب اسمیتز انجام شده است، فشار خون بالا بیش از دو برابر خطر بستری شدن ناشی از عفونت Omicron را، حتی در افرادی که کاملا واکسینه شده اند، افزایش می دهد.

این یافته ها در مجله Hypertension منتشر شد.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، این خطر با توجه به اینکه تقریباً از هر ۲ بزرگسال در ایالات متحده یک نفر فشار خون بالا دارد، گسترده است.

پیام اصلی این است که اجتناب از عفونت بسیار مهم است. اگرچه فرض بر این است که سویه های در گردش ویروس در بیشتر افراد باعث بیماری خفیف می شوند.

جوزف ای. ابینگر، متخصص قلب و مدیر تجزیه و تحلیل بالینی در موسسه قلب اسمیت و اولین نویسنده این مطالعه، سوابق پزشکی الکترونیکی را بررسی کرد تا ۹۱۲ نفر را که به طور کامل با واکسن mRNA واکسینه شده بودند، واکسن تقویت کننده دریافت کرده بودند و غیره را در طول این مدت شناسایی کرد. موج Omicron که در جنوب کالیفرنیا از ۱ دسامبر ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۱ رخ داد، مبتلا به COVID-19 تشخیص داده شده است.

از این تعداد ۱۴۵ نفر نیاز به بستری شدن داشتند.

سوزان چنگ، مدیر موسسه تحقیقات پیری سالم در دپارتمان قلب و عروق گفت: «ما از اینکه فهمیدیم بسیاری از افرادی که به دلیل COVID-19 در بیمارستان بستری شده‌اند، فشار خون بالا دارند و هیچ عامل خطر دیگری ندارند، شگفت‌زده شدیم.

وقتی در نظر بگیرید که تقریباً نیمی از بزرگسالان آمریکایی فشار خون بالا دارند، این نگران کننده است. این تیم همچنین دریافتند که ابتلا به بیماری مزمن کلیوی، حمله قلبی یا نارسایی قلبی خطر بستری شدن در بیمارستان را پس از عفونت افزایش می دهد.

به گفته ابینگر، از آنجایی که فشار خون بالا در افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیوی، حملات قلبی و نارسایی قلبی رایج است، محققان این تجزیه و تحلیل را انجام دادند و بیمارانی را که در مقطعی با این شرایط تشخیص داده شده بودند، حذف کردند.

خطر بستری شدن در بیمارستان برای کسانی که تنها با فشار خون بالا تشخیص داده می شود، قابل توجه است.

خطر بستری شدن در بیمارستان با COVID-19 نیز با افزایش سن و فاصله زمانی بین آخرین واکسیناسیون و عفونت شرکت کنندگان در مطالعه افزایش می یابد. با این حال، فشار خون بالا با بالاترین خطر مرتبط بود که حدود ۲.۶ برابر بود.

این یافته‌ها گزارش‌های مربوط به اوایل این همه‌گیری را گسترش می‌دهد که همچنین ارتباطی بین فشار خون بالا و COVID-19 شدید پیدا کرده است.

قابل توجه است، محققان دریافتند که شرایطی مانند چاقی و دیابت، عوامل خطری که در اوایل اپیدمی شناسایی شدند، با بستری شدن در بیمارستان در طول موج Omicron ارتباطی نداشتند.

با این حال، خطر فشار خون بالا همچنان باقی است.

تحقیقات بیشتری برای درک فرآیندهای بیولوژیکی که ممکن است باعث بیماری شدیدتر از COVID-19 در افراد مبتلا به فشار خون بالا شوند و چگونگی کاهش این خطر مورد نیاز است.

چنگ گفت: «پیدا کردن دلیل ارتباط فشار خون بالا با COVID-19 می‌تواند به ما کمک کند تا بفهمیم SARS-CoV-2 چگونه بر بدن تأثیر می‌گذارد و اهداف روشن‌تری برای پیشگیری و درمان ارائه می‌کند.

ابینگر گفت در عین حال، افراد مبتلا به فشار خون بالا که مبتلا به کووید-۱۹ هستند باید از خطر بالای بستری شدن در بیمارستان آگاه باشند و با پزشک خود در مورد درمان ضد ویروسی صحبت کنند.

منبع: سایت مدیکال نیوز