فرهنگسرای سوم خرداد در هفته کتاب می درخشد


شهردار اردبیل گفت: در سی امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، کتابخانه فرهنگسرای سوم خرداد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اردبیل عنوان «برترین کتابخانه تعاونی کشور» را از آن خود کرد.

کتاب ها

شهرخانمحمود صفری ضمن تبریک هفته کتاب، کتابخوانی و کتابداران اظهار داشت: در سی امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، کتابخانه مشارکتی فرهنگسرای سوم خرداد شهرداری اردبیل موفق به کسب عنوان «بهترین کتابخانه مشارکتی کشور» شده است. که موفقیت بزرگی برای اعضای شورای شهر است. این موفقیت را به فرهنگ دوستان سازمان های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اردبیل و همه دوستداران کتاب تبریک می گوییم.

وی با بیان اینکه سه فرهنگسرا شهرداری اردبیل شامل فجر، الگین لب، سوم خرداد مجهز به کتابخانه هستند، تصریح کرد: این سه فرهنگسرا به کتابخانه مجهز هستند. وی افزود: خدمات کتابخانه ای برای شهروندان در فرهنگسرای این محله ارائه می شود. با حمایت مسئولان منطقه و کتابخانه های عمومی، ۲ فرهنگسرا دیگر نیز در آینده به کتابخانه مجهز خواهند شد.

شهردار اردبیل ادامه داد: کتابخانه تعاونی شهرداری در واقع علاوه بر ارائه خدمات کتابخانه ای به مجموعه ای فرهنگی تبدیل شده است که بازدیدکنندگان می توانند از خدمات کتابخانه ای و خدمات آموزشی نیز بهره مند شوند.

صفری گفت: فرهنگسرای سوم خرداد در زمینه ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی و اجتماعی عنوان «بهترین کتابخانه تعاونی کشور» را از آن خود کرده است.

صفری با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از یک هزار و ۲۰۰ دانش آموز دختر و پسر از فرهنگسرا بازدید کرده و از خدمات کتابخانه ای فرهنگسرا استفاده کرده اند، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰ نفر از دانش آموزان دختر و پسر به این فرهنگسرا مراجعه کرده اند. وی تصریح کرد: همچنین سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل برای توسعه فرهنگ کتابخوانی و اجرای چندین برنامه فرهنگی با کتابخانه عمومی منطقه اردبیل تفاهم نامه همکاری منعقد کرده است.

وی گفت: طرح کتابخوانی به نام کافه کتاب از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۰۰ مورد، طرح اهدای کتاب به کودکان مناطق محروم، خرید کتاب با هدف حمایت از اهل قلم اردبیلی، تدوین کتاب فرهنگ هویت اردبیلی و برگزاری. پاتوق دخترانه کتاب محور از جمله فعالیت های مرکز فرهنگی در زمینه افزایش سرانه مطالعه اردبیل است.

شهردار اردبیل گفت: با وجود اینکه کانون بانوان و خانواده شهرداری اردبیل مجهز به کتابخانه نیست؛ اما برنامه های مختلف در حوزه کتاب شامل معرفی و نقد کتاب در فرهنگسرای بانوان، تجلیل از نویسندگان کتاب های بانوان در حوزه دفاع مقدس از جمله فعالیت های این فرهنگسرا است.

صفری مشارکت و همکاری سازمان های فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل با نهادهای فرهنگی را نشان داد و گفت: برگزاری مسابقه کتابخوانی دعا در سیره امام حسین (ع) و حمایت از حوزه بسیج دانش آموزی منطقه اردبیل با محوریت کتاب خطبه های مقام معظم رهبری در غدیرخم نیز از جمله فعالیت های ساماندهی است که فرهنگ ورزش در حوزه حسابداری است.

کتاب ها