فراخوان مسابقه نقاشی چین منتشر شد/ حضور در سرزمین افسانه ها – شما آنلاین هستید


فراخوان مسابقه نقاشی چینی منتشر شد/ حضور در سرزمین افسانه
فراخوان مسابقه نقاشی چینی منتشر شد/ حضور در سرزمین افسانه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، هنرمندان کودک و نوجوان ایرانی در قالب مسابقه نقاشی با عنوان «سرزمین افسانه ها» زیبایی، فرهنگ و آداب و رسوم کشور چین را به تصویر کشیدند. این مسابقه حاصل همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سفارت است. […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، هنرمندان کودک و نوجوان ایرانی در قالب مسابقه نقاشی با عنوان «سرزمین افسانه ها» زیبایی، فرهنگ و آداب و رسوم کشور چین را به تصویر کشیدند.
این مسابقه با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سفارت جمهوری خلق چین در تهران برگزار می شود و کودکان و نوجوانان در ۲ گروه سنی ۷ تا ۱۱ سال (کودکان) و ۱۲ تا ۱۶ سال شرکت می کنند. پیر (نوجوانان).
پیش از این سفارت چین در تهران با همکاری مرکز در سال ۱۴۰۰ نمایشگاهی از نقاشی با موضوع «پرواز رویاها» در محوطه المپیک زمستانی پکن برپا کرده بود و اکنون با هدف فراهم کردن زمینه جشنواره ملی نقاشی کودک و نوجوان با شناسایی و توسعه خلاقیت هنری کودکان و جوانان و اتحاد روابط، ترویج دوستی و همدلی ایران و چین برگزار شد.
موضوع مسابقه نقاشی «سرزمین افسانه‌ها»، «خانه‌ها و خیابان‌های چین»، «طبیعت و زیبایی چین»، «جاذبه‌های باستانی و گردشگری چین»، «مردم چین»، «افسانه‌های چینی» است. گمرک چین». و فرهنگ»، «بچه های چین»، «هنر و ادبیات چین» و «سهام فرهنگی و تاریخی ایران و چین» اعلام شد.
بر این اساس، کودکان و نوجوانان باید آثار تکی اصلی خود را که در سال ۱۴۰۱ نقاشی شده اند، در اندازه حداکثر ۵۰ در ۷۰ سانتی متر با تکنیک مستقل ارسال کنند و تا تاریخ ۵ دسامبر ۱۴۰۱ (۲۶ نوامبر ۲۰۲۲) از استفاده از تکنیک های کلاژ برجسته خودداری کنند. ) به آدرس تهران.خیابان دکتر فاطمی،خیابان حجاب،جنب هتل ورزش،اداره کل ادبیات و مرکز آفرینش هنری.
بر اساس تقویم اعلام شده، می بایست تا ۲۴ آذر (۱۵ آذرماه) آثار را دریافت، جمع بندی و ثبت نام در دبیرخانه، ارزیابی آثار در ۲۰ آذرماه، اعلام نتایج و اسامی برگزیدگان در ۲۴ آذرماه (۲۴ آذر) ۱۵ دسامبر)، ارسال جوایز و تقدیر از آثار برگزیده در ۱۰ دسامبر (۳۱ آذرماه)، نمایشگاه آثار برگزیده از ۱۰ دسامبر (۳۱ آذر) تا ۱۰ بهمن (۳۰ دی) و یک کتاب از آثار برگزیده برگزار می شود. تا ۱۰ دسامبر (۳۱ دسامبر) منتشر می شود.