غذاهای التهابی: گاز در آتش

در مقاله قبلی من با عنوان التهاب … این یک خمره است. من بحث کردم که التهاب چگونه بدن را درست مانند یک تخم مرغ یا یک تکه گوشت در یک قابلمه می پزد. این مقاله دنباله‌ای برای توصیف غذاهای خاصی است که می‌توانند گاز بر روی آن آتش بزنند و انحطاط بافت‌ها و اندام‌های بدن را تسریع کنند. همانطور که می بینید این می تواند منجر به افزایش کمردرد و درد مفاصل و همچنین آسیب های دیگر شود. من فهرست غذاها را کوتاه و شیرین نگه می دارم (بدون جناس) تا تغییرات در رژیم غذایی شما راحت تر به خاطر بسپارید.

سه منبع اصلی گاز (نه این نوع گاز نیست)

۱) قند: قند موجود در خون در مقادیر نامناسب بر هورمون‌های ما، به‌ویژه انسولین تأثیر می‌گذارد. بنابراین قندهای ساده را در مقادیر زیاد مصرف نکنید و روی کربوهیدرات هایی که بسیار پیچیده هستند مانند میوه ها و سبزیجات رنگارنگ تمرکز کنید. توجه به این نکته ضروری است که غلات و نان ها نیز قند هستند و باعث افزایش قند خون و همچنین افزایش پاسخ انسولین می شوند. بنابراین تا جایی که می توانید مقدار نان ها و غذاهای نشاسته ای را محدود کنید. اگر می توانید سعی کنید به غلات کامل بچسبانید زیرا ضد التهاب هستند اما به دلیل محتوای گلوتن که در برخی افراد می تواند مشکلات بیشتری ایجاد کند، می تواند مشکل ساز باشد. اگر می خواهید یک غذای نشاسته ای داشته باشید، سیب زمینی بهترین انتخاب ما است – شیرین، قرمز، سفید و سیب زمینی.

۲) گوشت ها: پروتئین ها باید با هر وعده غذایی مصرف شوند زیرا با کربوهیدرات ها تعادل ایجاد می کنند و به تنظیم قند خون کمک می کنند، اما سعی کنید از ماهی یا گوشت گاو یا بره تغذیه شده با علف استفاده کنید و سعی کنید از گوشت ها اجتناب کنید. دلیل اصلی بد بودن گوشت این است که دو مسیر برای اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ وجود دارد. اسیدهای چرب امگا ۳ که عمدتاً در ماهی یافت می شوند مسیری غیر التهابی را طی می کنند و در واقع التهاب را کاهش می دهند، اما اسیدهای چرب امگا ۶ می توانند در دو مسیر حرکت کنند و یکی از آنها بسیار التهاب زا است، بنابراین بدیهی است که ماهی منبع خوبی از پروتئین است.

رژیم‌های غذایی که دارای اسیدهای چرب امگا ۳ کم و اسیدهای چرب امگا ۶ هستند، منجر به سطوح بالاتر التهاب می‌شوند، به خصوص اگر رژیم غذایی فاقد کلیدهای مهم مانند منیزیم و ویتامین‌های B باشد. به یاد داشته باشید که هر دو اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ در واقع اسیدهای چرب ضروری هستند و هر دو برای عملکرد صحیح بدن ضروری هستند. رژیم غذایی آمریکایی می تواند نسبت امگا ۶ به امگا ۳ به ۲۰:۱ یا حتی ۴۰:۱ داشته باشد، نسبت سالم تر امگا ۶ به امگا ۳ حدود ۴:۱ یا کمتر از ۲:۱ است. همانطور که می بینید، یک رژیم غذایی سالم هنوز اسیدهای چرب امگا ۶ بیشتری نسبت به اسیدهای چرب امگا ۳ دارد، اما مطمئناً نسبتی که معمولاً در رژیم غذایی خود در ایالات متحده مشاهده می کنیم، نیست.

۳) روغن های گیاهی: (سویا، روغن ذرت، روغن آفتابگردان، روغن گلرنگ، روغن بادام زمینی و روغن پنبه دانه)، و چربی های ترانس که تقریباً در تمام غذاهای بسته بندی شده و غذاهای سرخ شده مانند سیب زمینی سرخ شده یافت می شوند. نسبت امگا ۶ به امگا ۳ را به اشتباه فشار دهید تا آرگا به سطوح التهابی خود همانطور که در بالا توضیح داده شد.

بدن انسان با خوردن غذاهای نادرست و در ترکیبات اشتباه تغییر می کند. آسیب‌های بیوشیمیایی و التهابی در بافت‌ها ایجاد می‌شود که رژیم غذایی با کمبود میوه‌ها و سبزیجات، حاوی قند، گوشت، روغن‌های گیاهی (نه روغن زیتون) و چربی‌های ترانس موجود در تقریباً تمام غذاهای بسته‌بندی شده و غذاهای سرخ‌شده مانند فرنچ زیاد باشد. سیب زمینی سرخ شده. التهاب مرتبط با رژیم غذایی نامناسب در ابتدا می تواند بدون علائم شروع شود، بنابراین تشخیص آن بسیار سخت است، با این حال، با گذشت زمان، این التهاب مزمن رژیم غذایی می تواند منجر به بیماری های مزمنی شود که همه ما را آزار می دهد و باعث درد و درد مزمن می شود. و رنج بی پایان هر بار که غذاهای اشتباه می خورید، التهابی در بدن خود ایجاد می کنید که به آرامی اما مطمئناً منجر به درد مزمن، سرطان، بیماری قلبی، بیماری آلزایمر و بسیاری موارد دیگر می شود. بنابراین رژیم غذایی و مکمل های شما در پیشگیری و درمان این مشکل کلیدی هستند. به طور خلاصه، ما باید سبزیجات و گوشت و ماهی تغذیه شده با علف بخوریم و مکمل های مناسب (مانند مکمل های امگا ۳) مصرف کنیم و مصرف قند و غلات، روغن های بد و گوشت های نامناسب را کاهش دهیم و باید بیشتر ورزش کنیم. کارهایی که باید برای ترویج سبک زندگی ضد التهابی انجام دهیم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر