عوامل کلیدی سبک زندگی برای حفظ بینایی خوب با افزایش سن


تصویر خبر: عوامل سبک زندگی کلیدی برای حفظ بینایی خوب با افزایش سن

شنبه، ۵ مارس ۲۰۲۲ (HealthDay News)

به گفته کارشناسان، کنترل وزن و نوشیدن الکل می تواند به محافظت از بینایی شما با افزایش سن کمک کند.

مصرف متوسط ​​تا زیاد الکل با خطر بیشتر یک بیماری تهدید کننده بینایی به نام دژنراسیون ماکولا وابسته به سن (AMD) همراه است. رژیم غذایی نامناسب و اضافه وزن نیز می تواند بر احتمال ابتلا به AMD، شایع ترین علت نابینایی در آمریکایی های بالای ۵۰ سال تأثیر بگذارد.

دکتر می گوید: «ما قبلاً می دانستیم که انتخاب سبک زندگی می تواند به پیشگیری از AMD کمک کند. دیانا سلدومریج، سخنگوی بالینی آکادمی چشم پزشکی آمریکا.

سلدومریج در یک انتشار خبری آکادمی گفت: “اکنون ما همچنین می دانیم که مصرف الکل ممکن است یکی دیگر از عوامل خطر قابل تغییر باشد که می توانیم آن را کنترل کنیم تا خطر ابتلا به این بیماری بالقوه کور کننده چشم را کاهش دهیم.”

محققان پس از تجزیه و تحلیل هفت مطالعه قبلی در مورد رابطه بین الکل و AMD اولیه به این نتیجه رسیدند. این یافته ها سال گذشته در این مجله منتشر شد تحقیقات فعلی چشم

AMD حدود ۲.۱ میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد. با افزایش سن جمعیت، تعداد تخمینی افراد مبتلا به AMD تا سال ۲۰۵۰ بیش از دو برابر شده و به ۵.۴۴ میلیون نفر خواهد رسید.

این بیماری دژنراتیو به ماکولا، بخشی از شبکیه که مسئول بینایی مرکزی است، آسیب می رساند. با گذشت زمان، از دست دادن بینایی مرکزی می تواند در فعالیت های روزمره مانند رانندگی، خواندن و دیدن واضح چهره ها اختلال ایجاد کند.

ژنتیک در ایجاد AMD نقش دارد، اما انتخاب سبک زندگی می تواند خطر ابتلا را کاهش دهد. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید:

  • از یک رژیم غذایی غنی از ویتامین سرشار از سبزیجات برگدار، میوه ها و سبزیجات رنگارنگ و ماهی های چرب استفاده کنید.
  • وزن بدن و سلامت کلی خود را مدیریت کنید. فشار خون بالا، کلسترول بالا و بیماری قلبی همگی از عوامل خطر AMD هستند. ورزش راه خوبی برای مبارزه با برخی از این خطرات سلامتی است.
  • سیگار نکش مطالعات نشان می دهد که افراد سیگاری بیشتر از افرادی که هرگز سیگار نکشیده اند به بیماری های چشمی از جمله AMD مبتلا می شوند.
  • به چشم پزشک مراجعه کنید. طبق گفته آکادمی، همه بزرگسالان سالم باید تا سن ۴۰ سالگی برای غربالگری بیماری های چشمی کور کننده، یک معاینه جامع چشم انجام دهند.

اطلاعات بیشتر

در موسسه ملی چشم ایالات متحده اطلاعات بیشتری در مورد AMD وجود دارد.

منبع: آکادمی چشم پزشکی آمریکا، انتشار خبری، فوریه. ۲۸، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


علت خشکی چشم چیست؟
پاسخ را ببینید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/