عوارض جانبی مضر رژیم غذایی محدود – شما آنلاین هستید


به گفته پزشکان، دریافت کالری بسیار کم، متابولیسم شما را کند می کند و در نهایت باعث از دست دادن توده عضلانی شما می شود. این ترکیب ممکن است به نظر کاهش وزن شما را ثابت کند، اما اینطور نیست. زیرا پس از قطع این رژیم، بدن شما به طرز عجیبی تمامی کالری ها را جذب می کند. اینها ترکیباتی هستند که در ابتدا باعث می شوند وزن شما به سرعت روی ترازو کاهش یابد، اما بدن شما هر کالری که می خورید را حفظ می کند تا از شما محافظت کند.

بدتر از همه این است که پس از قطع این رژیم و خوردن بیش از حد مواد غذایی، مجاز به خوردن در طول رژیم نیست. متوجه افزایش شدید وزن خود نسبت به قبل خواهید شد که خود باعث بدتر شدن احساس شما می شود.

رژیم غیر واقعی بدون مواد مغذی

زمانی که نمی توانید این رژیم غذایی غیرواقعی را حفظ کنید و شروع به خوردن بیشتر کنید. یا معمولاً چیزی را که مجاز به خوردن آن نیستید زیاده روی کنید. معمولاً نسبت به زمانی که رژیم خود را شروع کرده اید، وزن اضافه و وزن بیشتری اضافه می کنید.

پزشکان می‌گویند: «کالری انرژی حاصل از غذاست که شما را زنده نگه می‌دارد، بنابراین دریافت ناکافی کالری و مواد مغذی باعث می‌شود بدن و ذهن شما مواد مغذی ضروری را دریافت نکند و بر اندام‌های حیاتی مانند قلب فشار بیاورد.
سبک زندگی شما را تغییر می دهد

اگر دائماً عادات غذایی خود را رعایت کنید، این احتمال وجود دارد که از غذا خوردن در خارج از خانه اجتناب کنید. یا در یک مهمانی شام شرکت نمی کنید، زیرا تمرکز زیادی برای محدود کردن وعده های غذایی خود دارید.

آنها می گویند: «محدود کردن رژیم غذایی بر زندگی اجتماعی شما تأثیر می گذارد، که می تواند منجر به انزوا شود. شما نمی توانید به شیوه ای سرگرم کننده و انعطاف پذیر با دوستان خود غذا بخورید. در واقع گفته می شود که از موقعیت های اجتماعی دوری می کنید.

اعتماد به نفس خود را به چالش بکشید

از سوی دیگر، به گفته پزشکان، “محدودیت ها نه تنها بر رژیم غذایی شما تأثیر می گذارد، بلکه باعث ایجاد پوچی و درگیری زیادی با خودتان می شود. شما باید با اعتماد به نفس خود مبارزه کنید. اما باید سریع وزن کم کنم. که شاید این رژیم در نهایت موفق شود.با این آیات خود را توجیه نکنید.نباید اشتیاق و اعتماد به نفس خود را زیر سوال ببرید.با یک رژیم غذایی مناسب و سالم در زمان مناسب وزن کم خواهید کرد.

ذهن و بدن شما هر کاری را انجام خواهند داد تا به شما انگیزه دهند تا از خود محافظت کنید. این فقدان اراده نیست، فقط عملکردی برای محافظت از شماست. به شرایط اورژانسی می گویند گرسنگی شدید، ما باید در اسرع وقت غذا بخوریم.

به جای رژیم سخت چه کاری می توان انجام داد؟

اساساً در مورد مکمل و تقویت رژیم غذایی و زندگی شما است. به ایجاد تعادل برای اولین بار در زندگی خود راضی باشید. شاید برخی از شما فکر کنید که تنها راه کاهش وزن، محدود کردن غذا و خوردن انواع تنقلات است. اما این روش دیوانه کننده و اشتباه است. شما باید به زندگی خود به عنوان یک کل نگاه کنید و به بدن قوی و شگفت انگیز خود احترام بگذارید.

مهم نیست که چه کسی هستید، به تلاش خود ادامه دهید تا فردی سالم تر شوید. اما برای انجام این کار، به آرامی عادات سالم را جایگزین کنید. در عین حال از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید. به این ترتیب می توانید وزن ایده آل خود را به طور واقع بینانه حفظ کنید و سلامتی را برای بدن خود به ارمغان بیاورید.