عملیات بازگشایی محور گیوی به خلخال پایان یافت


مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: با تلاش شبانه روزی همکاران عملیات بازگشایی محور گیوی به خلخال امروز پایان رسید.

جاده


کلیم الله وثوقی با اعلام این خبر اظهار کرد: محور گیوی-خلخال دوم اردیبهشت ماه جاری بر اثر رانش و لغزش کوه مسدود شده بود که امروز با تلاش شبانه روزی همکاران راهداری استان اردبیل، این محور بازگشایی شد.

وی افزود: بعد از مسدود شدن این محور با بررسی اولیه مشخص شد که حدود ۱۰۰ متر بالاتر از محل رانش اولیه هم حالت لغزش و رانش وجود دارد که در صورت عدم برداشتن آن احتمال رانش و مسدود شدن دوباره این نقطه وجود داشت برای همین رانش از ارتفاع بالاتر برداشته و سبک سازی شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل یادآور شد: همکاران راهداری استان اردبیل با ۲۰ دستگاه ماشین آلات سنگین از همان روز وقوع رانش عملیات بازگشایی را آغاز کردند و با تلاش شبانه روزی امروز این عملیات پایان یافت.

وثوقی با بیان اینکه حدود ۵۰ هزار متر مکعب در این نقطه خاک برداری شده و مسیر ایمن سازی شد، گفت: علت تاخیر در بازگشایی این مسیر، همان رانش از ارتفاع بالاتر بود که باید برای برطرف کردن آن اقدام و مسیر ایمن سازی می شد که با تلاش شبانه روزی همکاران این عملیات امروز پایان یافت.


جاده