عملکرد شهرداری اردبیل در حوزه فرهنگی و ورزشی


تشریح عملکرد فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل توسط رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در نشست هم افزایی نهادهای فرهنگی.

عملکرد شهرداری اردبیل در حوزه فرهنگی و ورزشی

به گزارش شهرخان، سجاد محمد حسن پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر اردبیل ضمن تشریح عملکرد فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اردبیل گفت: گرچه فعالیت های فرهنگی مانند فعالیت های عمرانی قابل انجام نیست. لمس و مشاهده شد؛ اما شهرداری اردبیل با توسعه این زیرساخت ها و اطمینان از فعال بودن هر ۵ فرهنگسرا شهرداری اردبیل گامی در جهت فرهنگ سازی برداشته است که نتایج آن در بلند مدت نمایان خواهد شد.

محمد حسن پور به اجرای بیش از ۱۰۰۰ برنامه فرهنگی، ۴۰۰ برنامه اجتماعی و ۵۰۰ برنامه مذهبی از ابتدای سال تا کنون اشاره کرد و گفت: برگزاری و شرکت در جشن های ویژه از جمله اعیاد شعبانیه، تولید موشن گرافیک، شرکت در مراسم مذهبی. ( استقبال از ماه مبارک رمضان)، شرکت در هفته فرهنگی اردبیل، دهه فجر، شرکت در بزرگداشت شهدا (کنگره ۳۴۰۰ شهید)، حمایت از نویسندگان و نویسندگان در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، احترام فرهنگی و حمایت از هنرمندان. و نخبگان، برنامه ریزی برای شواردنه فستا نازال از مهمترین برنامه های فرهنگی شهرداری است که از ابتدای سال جاری به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل برگزار می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر اردبیل نیز گفت: این سازمان علاوه بر فعالیت های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی در حوزه سلامت و گردشگری نیز فعالیت هایی دارد که می توان به آن اشاره کرد. به عنوان توصیه های اختصاصی در خصوص تکریم و برخورد با سالمندان به صورت هفتگی (یکشنبه برای شهروندان سالمند)، توصیه های بهداشتی و طب سنتی ایرانی هر هفته (چهارشنبه سلامت)، مشاوره سبک زندگی سالم هر هفته (مشاوره پنجشنبه)، مشارکت در اجرای رایگان طرح های بازدید، ماماهای رایگان، متخصصین تغذیه و …، برگزاری خانه های بهداشت و سنجش فشار و قند خون در فرهنگسرا و برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه سلامت در طول سال در فرهنگسرای شهرداری و اجرای برنامه های ویژه در رشته. بهداشت مانند هفته ملی سلامت، تجلیل از پزشکان بیمارستان دکتر. فاطمی به مناسبت روز پزشک.

وی گفت: تقویت و بازسازی تیم های فوتبال، مدارس ورزشی و تشکیل تیم های پایه در مسابقات ورزشی در رشته های مختلف، توانمندسازی ورزش محلات و ورزش مردمی، برگزاری المپیک ورزشی، جام فجر، جام ۹ روز، مسابقات فوتسال جام رمضان با حضور ۴۰ تیم . از محله اردبیل مسابقه والیبال بانوان، پارتی ورزشی در کمپ ترک اعتیاد، جشن ورزشی بهبودیافتگان معتادان، میهمانی ورزشی با همکاری ووشو و اسکیت بورد و … برگزاری فعالیت های رقابتی در قالب تفریحات ورزشی ، همایش های تفریحی ورزشی بین مردم، همایش ورزش صبحگاهی یا عناوین صبحگاهی و شادی با محوریت آئین های سنتی و بازی های بومی و محلی در شورابیل، همایش بزرگ دوچرخه سواری با خانواده ها در شورابیل، همزمان با روز اردبیل، تجلیل از قهرمانان ورزشی و تجلیل شهدای ورزش و غیره همچنین از جمله برنامه های برجسته شهرداری در زمینه آموزش و توسعه ورزش برای شهروندی است.

وی بیان کرد: همچنین در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای سطح سلامت اجتماعی مردم برنامه هایی با همکاری و مشارکت گروه های جهادی، سازمان های مردم نهاد و فعالان محله اجرا شده است.

شورای شهر اردبیل ادامه می دهد: برگزاری کارگاه های مهارت های زندگی و کارگاه های آموزشی تسهیل ازدواج و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کارگاه های آموزشی ارتباط موثر با هدف تکریم ارباب رجوع در سازمان های منطقه و شهرداری، جلسات پنج شنبه های زندگی، برگزاری رویدادهای اجتماعی از جمله روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گروه های حمایتی و انجمن ها، موسسات حمایتی، دفاتر تسهیلگری، گروه های جهادی و جوانان برای حمایت از اقشار آسیب پذیر و محلات محروم، حمایت مادی و معنوی از معتادان و کمپ های ترک اعتیاد، امضای تفاهم نامه با نهادهای مختلف و عضویت در همکاری مشترک در رویدادهای مختلف اجتماعی. ، و برگزاری نشست های ویژه در حوزه ازدواج و خانواده در فرهنگسرا و برگزاری پاتوق های دخترانه با موضوعات مختلف و کافه کتاب از جمله اقدامات در حوزه اجتماعی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در حوزه آموزش و گردشگری نیز می تواند با برگزاری کارگاه ها و آموزش های عمومی و مهارتی از قبیل کلاس های خیاطی، چرم دوزی و … فضا و سالن ها را در اختیار نهادها، گروه های جهادی و عموم مردم قرار دهد. موسسات، برگزاری تورهای گردشگری اردبیل، جاده ها، ایجاد گردشگری مذهبی و تورهای زیارتی از مقام امامزادگان در این شهر، مشارکت و مشارکت فعال در برنامه پایتخت گردشگری اردبیل و شهرهای عضو ECO2023، برگزاری کارگاه آموزشی هویت و تاریخ اردبیل برای جوانان در فرهنگسرای سازمان محله و احترام به نخبگان و چهره های شاخص با حضور پژوهشگران تاریخ اردبیل تدوین کتاب ((محرم نامه) مناسب برای گردشگران و مسافران معرفی آیین های ماه محرم در اردبیل برگزاری ویژه برنامه های همزمان با هفته اردبیل از جمله تولید مجله ب اریتا صوتی، برگزاری بازی های محلی- محلی، تولید پادکست) (دن بیر پیج)) بررسی زندگی شاه اسماعیل صفوی، کپی برداری از کتاب شعر شاه اسماعیل صفوی توسط نوجوانان در فرهنگسرا، مسابقه چالش تاریخ اردبیل و ….

حمایت محمد حسن پور از بانوان با اولویت بانوان سرپرست خانواده برای حمایت از مشاغل خانگی، راه اندازی و راه اندازی بازارچه های محلی (سه شنبه بازار و …) کامپیوتر و معرفی دانش آموزان به آزمون های فنی و حرفه ای و حمایت و کمک از آنان تا مرحله نهایی کسب مدرک فنی و متخصصان قانونی از برجسته ترین برنامه های شهرداری در حوزه کارآفرینی و توانمندسازی بانوان گفت: برگزاری سمینارهای آموزشی کارآفرینی و آشنایی مردم با مهارت های کسب و کار از دیگر برنامه های حوزه کارآفرینی است.