علوم ورزشی چگونه می توان مکمل پروتئین خانگی تهیه کرد؟ همراه با دستورالعمل ساخت


شما در این مقاله می خوانید

مکمل های پروتئینی برای هر ورزشکار حرفه ای و آماتور برای افزایش توده عضلانی ، سرعت بخشیدن به ریکاوری ، جبران مجدد مواد مغذی از دست رفته و التیام آسیب های پس از تمرین مهم هستند. اما هزینه این مکمل ها و از همه مهمتر تفاوت های زیاد بین شرکت های تولید کننده و محتویات آنها انتخاب و خرید را برای همه دشوار و تا حدی غیرممکن می کند.

بنابراین می خواهیم راه آسان را به شما معرفی کنیم ، مطالب زیادی خوانده شده است تا بتوانیم بهترین دستور العمل پروتئین خانگی را بیابیم. با مجله Science Sports همراه باشید تا ارزان ترین و سالم ترین آرد خانگی را که حاوی پروتئین و کربوهیدرات های مورد نیاز برای ورزش است ، بیابید.

دستور تهیه آرد پروتئین خانگی و ارزش غذایی

آرد بیشتر باید حاوی چربی کمتر و پروتئین بیشتر و مقداری کربوهیدرات باشد تا بدن به انرژی مورد نیاز خود برسد. برای این آرد خانگی به جو ، برنج قهوه ای و عدس نیاز دارید.

یک سوم جو ، برنج قهوه ای و عدس خشک را در مخلوط کن خرد کنید. هر سه باید خام باشند.

ارزش غذایی پودر پروتئین خانگی

ارزش تغذیه ای این پودر پروتئین خانگی بر اساس یک سوم هر فنجان به شرح زیر است

 • 130 کالری
 • 8 گرم پروتئین
 • 1 گرم چربی
 • 24 گرم کربوهیدرات

ارزش تغذیه ای پودرهای پروتئینی شرکت

 • 80 کالری
 • 14 گرم پروتئین
 • بدون چربی
 • 5 گرم کربوهیدرات

مصرف کربوهیدرات و پروتئین

میزان کربوهیدرات و پروتئین موجود در 100 گرم جو ، برنج قهوه ای و عدس سبز به شرح زیر است

 • جو: 73 گرم کربوهیدرات ، 12 گرم پروتئین
 • برنج قهوه ای: 76 گرم کربوهیدرات ، 5.7 گرم پروتئین
 • عدس: 60 گرم کربوهیدرات ، 25 گرم پروتئین

میزان پروتئین موجود در این آرد خانگی با آرد شرکت یکسان نیست ، اما ارزش این را دارد که هزینه و سلامت کم این مکمل خانگی را امتحان کنید.

درصد پروتئین را افزایش یا کاهش دهید

با تغییر میزان مواد مغذی موجود در این مکمل می توانید میزان پروتئین ، کربوهیدرات و چربی ها را تغییر دهید. مقدار عدس را افزایش دهید و مقدار برنج چاودار و قهوه ای را کاهش دهید درصد پروتئین را افزایش دهید و درصد کربوهیدرات و چربی را کاهش دهید. با افزودن بادام به مواد ، مقدار پروتئین را افزایش دهید.

برای افزودن طعم به این آرد ، می توانید 1 قاشق چایخوری قهوه یا پودر کاکائو ، وانیل ، زنجبیل و دارچین را به مکمل اضافه کرده و در آسیاب مخلوط کنید. برای طعم بیشتر از شکر یا استویا استفاده کنید.

آرد پروتئین سالم خانگی چگونه کار می کند؟ همراه با دستورالعمل ساخت

برای مصرف غذا می توانید پودر شیر خرد شده را به این مکمل اضافه کرده و با آب بنوشید ، یا اگر بدون شیر خشک می خورید ، آرد را سه بار در روز ، بعد از ورزش و قبل از خواب با شیر مخلوط کنید. راه دیگر این است که دوبار در روز قبل و بعد از ورزش غذا بخورید و آخر هفته ها دو وعده صبح و عصر بخورید.

بهتر است از مقدار کمی آرد استفاده کرده و از آن برای جلوگیری از فساد استفاده کنید. اگر می خواهید برای ورزش بیشتر تولید کنید ، بهتر است مکمل را در مکانی خشک و خنک نگهداری کنید. شایان ذکر است که این پودر پروتئین خانگی توسط مجله Science Sports تهیه شده است.

پودر پروتئین گیاهی خانگی

عناصر

 • شاهدانه 1 فنجان
 • 1 فنجان دانه کتان
 • تخمه کدو (تخمه کدو) 1 فنجان
 • دارچین 2 قاشق غذاخوری
 • نمک دریا 1 قاشق چایخوری

هر یک از مواد را در مخلوط کن بریزید تا کاملا آردپاشی شود. آن را حداقل 1 تا 2 دقیقه در مخلوط کن بگذارید تا کاملا حل شود. 5 دقیقه طول می کشد اما 20 سرویس به شما می دهد.

مکمل پروتئین خانگی

از دو قاشق غذاخوری (معادل 50 گرم) از هر آرد برای هر بار استفاده استفاده کنید. بسیاری آن را با یک لیوان شیر مخلوط کرده و مزه آن را چشیدند. اگر از مقدار زیادی استفاده می کنید ، می توانید آرد را در یک کابینت ذخیره کنید. اگر نه ، آن را در یخچال نگهداری کنید. هر سه ماه یک پودر پروتئین جدید تهیه کنید.

به روز شده در 10 نوامبر 1997

آیا خام بودن این ترکیبات برای گوارش مشکل ایجاد نمی کند؟

ممکن است مشکلاتی در مورد این مکمل وجود داشته باشد ، بنابراین ما به دلیل سوالات کاربران به مدت یک ماه از این پروتئین خانگی استفاده می کنیم ، اما هیچ مشکل گوارشی یا سلامتی نداریم. با این حال ، برخی از غذاهای خام ممکن است مشکلات گوارشی داشته باشند ، بنابراین ما به استثنای عدس خام ، در مورد این مکمل های خانگی تحقیقاتی انجام داده ایم. ، بنابراین می توانید عدس خود را بشویید ، 10 تا 15 دقیقه بجوشانید و سپس آنها را در آرد مخلوط کنید.

آیا می توان مواد دیگری را به این ماده اضافه کرد؟

ما این را نمی دانیم یا توصیه نمی کنیم. ممکن است مفید باشد یا نباشد ، مهم است که غذاهایی را که کاربران در نظر می گیرند بررسی کنید تا پاسخ صحیح را بدست آورند ، بنابراین این غیر ممکن است و ما هیچ نظری در این زمینه نداریم. این فقط یک منبع مکمل پروتئین Hangi است و از نظر طبیعت با محصولات این شرکت قابل مقایسه نیست.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com
منبع: Greenpeace + Roots


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *