عباس زاده: حضور رئیس جمهور در سازمان ملل فرصت خوبی برای اعلام موضع است – شما آنلاین


عباس زاده: حضور رئیس جمهور در سازمان ملل فرصت خوبی برای اعلام موضع است
عباس زاده: حضور رئیس جمهور در سازمان ملل فرصت خوبی برای اعلام موضع است

محمود عباس زاده مشکینی با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک برای شرکت در هفتاد و هفتمین اجلاس سران سازمان ملل گفت: اجلاس سازمان ملل یک پدیده سیاسی و همچنین رسانه ای است که همه دنیا به آن توجه دارند. این یک فرصت عالی برای ما است تا موضع خود را اعلام کنیم […]

محمود عباس زاده مشکینی با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک برای شرکت در هفتاد و هفتمین اجلاس سران سازمان ملل گفت: اجلاس سازمان ملل یک پدیده سیاسی و همچنین رسانه ای است که همه دنیا به آن توجه دارند. این یک فرصت عالی برای ما است تا موضع خود را اعلام کنیم و اجازه دهیم جهان صدای ما را بشنود.
وی با این تشبیه که مجمع عمومی سازمان ملل نسخه سیاسی جام جهانی است، اضافه کرد: باید برای حضور عاقلانه در مجمع سازمان ملل برنامه داشته باشیم و روی متن سخنرانی رئیس جمهور با جدیت کار کنیم. زیرا طرف مقابل به دنبال تهدید است و می توانیم از طریق سخنرانی رئیس جمهور ماجرا را توضیح دهیم.
این عضو شورای اسلامی با اشاره به دیدار رئیس جمهور در خارج از برجام گفت: روسای جمهور خارج از مجمع عمومی سازمان ملل متحد با یکدیگر دیدار کردند که این فرصتی است برای جمهوری اسلامی ایران تا رابطه متوازن با همه کشور پیدا کند. .
وی حضور هیات ایرانی در این اجلاس را بسیار مهم خواند و گفت: اقتصاد در عرصه سیاست بازی می کند، اقتصاد سیاسی را نمی توان مقوله ای جدا دانست. این اجلاس به عنوان یک پدیده سیاسی بسیار مهم است و فرصتی طلایی است که باید از آن استفاده کنیم و در عین حال مراقب باشیم که برای خودمان حاشیه ایجاد نکنیم. عرصه سیاست رشته لغزنده ای است و باید با اطمینان در آن قدم گذاشت.. سیاست برای افراد باتجربه سخت و برای افراد جدید بسیار سخت است. ما باید مواظب اصل غافلگیری هم باشیم چون دشمنان ما حیله گر و حیله گر هستند پس مراقب باشیم در زمین دیگران بازی نکنیم.
اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی در پایان تاکید کردند که باید از فرصت طلایی حضور رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل استفاده کرد و از تریبون سازمان ملل به بهترین شکل ممکن استفاده کرد، موضوعی که توجه رسانه ها را می طلبد.
انتهای پیام