طرح رایگان آموزش هنر در اردبیل اجرایی می شود


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: طرح رایگان آموزش هنر در راستای شعار تحول و عدالت محوری دولت سیزدهم در استان اردبیل برگزار می شود.

عبدالله بحرالعلومی: طرح رایگان آموزش هنر در اردبیل اجرایی می شود


عبدالله بحرالعلومی با اعلام اینکه طرح آموزش رایگان هنر در راستای شعار تحول و عدالت محوری دولت سیزدهم و برنامه های وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته کشور برگزار می شود، گفت: توسعه اقتصاد هنر و کسب و کارهای فرهنگی و هنری و صیانت از هنرهای ملی، بومی و محلی از اهداف مهم اجرای طرح آموزش رایگان مهارت های مختلف هنری در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی است.

وی با بیان اینکه کلیه برنامه های آموزشی این طرح بدون دریافت هزینه و کاملا رایگان خواهد بود، افزود: در مرحله دوم این طرح، هنرمندان و علاقه مندان به هنر در استان های آذربایجان شرقی, خراسان رضوی, کرمان, گلستان, کردستان, کرمانشاه, همدان, اردبیل, چهارمحال و بختیاری فرصت بهره مندی از این طرح نصیب شان شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اعلام اینکه این طرح در ۳۰ رشته مختلف مهارتی و هنری برگزار می شود، اظهار داشت: طرح آموزش رایگان هنری در شهرهای گیوی، خلخال، گرمی، نیر، نمین، بیله سوار و پارس آباد برگزار می شود.

بحرالعلومی افزود: سفالگری، لعابکاری و تزئین روی سفال، هنر کاشی سازی، خوشنویسی با قلم درشت، هنر معرق کاری چوب، فرهنگ و آداب خانه داری، طراحی نقوش سنتی ایرانی، نوازندگی سازهای بومی و محلی، نوازندگی ساز ایرانی، آموزش تئوری موسیقی، ساخت و تولید سازهای ایرانی، طراحی گرافیک رنگی، طراحی گرافیک سیاه و سفید، کاربر رایانه، طراحی عمومی، گریم(چهره پردازی)، طراحی صحنه، گویندگی و فن بیان، طراحی مد و لباس، مجسمه سازی و حجم سازی، انیمیشن، مربیگری نقاشی کودک، نگارگری، نقاشی عمومی، تدوین فیلم، تصویر برداری، عکاسی دیجیتال، صفحه آرایی رایانه ای، گرافیک تبلیغاتی و گرافیک بسته بندی از عناوین رشته های مختلف آموزشی این طرح در شهرهای استان اردبیل است.

وی گفت: کلیه هنرمندان و علاقمندان به هنر می توانند از طریق طریق سامانه http://amoozesh.azmoonehonar.ir برای حضور و شرکت در دوره های آموزشی این طرح ثبت نام نمایند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اعلام اینکه برنامه آموزشی بر اساس نوع مهارت و تعداد متقاضی به صورت حضوری و یا آموزش از راه دور (آنلاین) خواهد بود، از اعطای مدرک رسمی و گواهی نامه پایان دوره به کلیه شرکت کنندگان در این طرح خبر داد.

بحرالعلومی گفت: جاماندگان از ادامه تحصیل در دوره متوسطه با شرکت در این دوره ها و پس از کسب مهارت لازم می توانند در آزمون های ادواری ثبت نام و شرکت نموده و در صورت قبولی، گواهینامه مهارتی دریافت نمایند و جهت اخذ دیپلم کار و دانش به وزارت آموزش و پرورش ارائه کنند.


المان نقاشی دیواری