طبیعت ازناو شگفت انگیز و زیباست


منطقه نمونه گردشگری ازناو با چشمه های پر آب، ۲ قله مرتفع در ۲ طرف چشمه، جاذبه های طبیعی و تاریخی واقع در پنج کیلومتری خلخال و ۱۱۵ کیلومتری اردبیل.

گزارش دیشهر; منطقه گردشگری ازناو در جنوب شهرستان خلخال و در فاصله پنج کیلومتری از آن واقع شده است و شامل کوه ازناو، چشمه ازناو با آبی بسیار زلال و باغ های زیبا و دل انگیز است که همواره پذیرای مهمانان و گردشگران عزیز است.

دانستن

بلندترین نقطه این منطقه قله زیبای ازناو است که ارتفاعی حدود ۲۳۵۰ متر از سطح دریا دارد. از دامنه این قله و به سمت شمال شرقی آن چشمه آبی گرم و سرد با دبی بسیار زیاد سربرآورده است. بیرون، معروف به چشمه ازناو.

طبیعت ازناو شگفت انگیز و زیباست

به دلیل وجود این چشمه و ظرفیت بالای آبی آن که در هیچ فصلی از سال خشک نمی شود، باغ های بسیار زیبا و لذت بخشی در کنار رودخانه از این چشمه ایجاد شده است که زیبایی این منطقه را چند برابر می کند.

طبیعت ازناو شگفت انگیز و زیباست

قرار گرفتن این منطقه در فاصله کوتاهی از جاده اسلام به خلخال ارزش تفریحی آن را دو چندان می کند. با توجه به وجود پنج غار بزرگ و کوچک طبیعی در ساختار آهکی، شرایط زیستگاه بسیار مناسبی برای زندگی انواع حیوانات و پرندگان وحشی از جمله بز وحشی، کبک و … ایجاد شده است. وجود موقعیت کوهستانی مناسب و همچنین راه های ارتباطی مناسب این منطقه را از ظرفیت مناسبی برای توسعه برخوردار می سازد.

در مورد آن بخوانید: