طارمی موضوع گفتگوی وزرای خارجه ایران و پرتغال در سازمان ملل شد! – شما آنلاین هستید


به گزارش خبرنگاران مهر، مهدی طارمی پس از دو فصل عالی که همچنان نامشخص است در تیم پورتو باقی می ماند. مهاجم ایرانی که سال گذشته در لیگ پرتغال ۲۰ گل به ثمر رساند و ۱۳ پاس گل داد تا سال ۲۰۲۴ با پورتو قرارداد دارد اما هواداران و سرمربی پورتو همچنان نگران هستند که او در نقل و انتقالات تابستانی به تیم دیگری برود.

این موضوع طارمی را سوژه گزارش ها و اخبار روزانه رسانه های پرتغالی می کند. روزنامه اوجوگو در شماره امروز خود به سراغ مرتضی دامن پاک جامی، سفیر ایران در پرتغال رفته و از زاویه ای متفاوت به حضور طارمی در پورتو و درخشش این بازیکن ایرانی در پرتغال پرداخته است.

به گزارش دامن پاک جامی، طارمی درهای تیم ورزشی را به روی ورزشکاران ایرانی باز کرده بود و پس از آن بازیکنان زیادی به پرتغال آمدند. وی همچنین فاش کرد که در خارج از نشست سازمان ملل، مذاکرات طارمی بین وزرای خارجه ایران و پرتغال انجام شده است.

4193031 - طارمی موضوع گفتگوی وزیران خارجه ایران و پرتغال در سازمان ملل شد!

پاک جامی در این گفت و گو که در صفحه اول روزنامه اوجوگو نیز منتشر شد، گفت: طارمی یکی از معروف ترین ایرانیان مقیم خارج از کشور است. اجرای او بسیار مورد توجه ایرانیان داخل و خارج از کشور است. فقط به میلیون ها نفری که او را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند نگاه کنید و به پست های او پاسخ دهید.

سفیر ایران در پرتغال ادامه داد: با این حال باید اعتراف کنم که انتقال به پورتو و عملکرد طارمی در این باشگاه باعث افزایش علاقه شد.

وی افزود: سال گذشته در دیدار وزرای خارجه ایران و پرتغال در پشت صحنه مجمع عمومی سازمان ملل، بحث را با صحبت درباره فوتبال و عملکرد طارمی آغاز کردند.

پاک جامی با بیان اینکه تعاملات تجاری و فرهنگی ایران و پرتغال از قبل در تاریخ ریشه دوانده است، گفت: ورزش باعث تقویت این روابط بین دو کشور شده است. علاوه بر نام سایر بازیکنان فوتبال (مثل علی علیپور در ژیل ویسنته)، ایرانی ها در فوتسال و والیبال به پرتغال آمده اند. طارمی نقش مهمی در گشودن درها به روی آنها و دیگران در آینده دارد. من از عملکرد هر یک از این سفیران فرهنگی خرسند هستم.

سفیر ایران در پرتغال نیز به حمله چند ماه پیش اسپورتینگ لیسبون به مهدی طارمی پاسخ داد. طارمی در مطلبی که در سایت اسپورتینگ منتشر شد، گویا داور را فریب داد و پنالتی گرفت و افسونگر مار معرفی شد.

xeGMpi5W7HXfQAAAABJRU5ErkJggg == - طارمی موضوع گفتگوی وزیران خارجه ایران و پرتغال در سازمان ملل است!

جامی گفت: این کلمات برای توصیف یک ورزشکار کافی نیست. اگر برخورد انضباطی باید انجام شود، این است مسئول پورتو و فدراسیون فوتبال پرتغال به خوبی پاسخ دادند. اما طارمی باید با حسن نیت و عملکرد پاسخ دهد تا با اقدام واقعی به اتهامات پاسخ دهد.

در ادامه بیان شد که یافتن پرچم ایران در دراگائو (ورزشگاه پورتو) و سفارش پیراهن طارمی با بیش از دو هزار ایرانی مقیم پرتغال کار آسانی بوده است. اوجوگو همچنین از اهدای پیراهن طارمی به نوجوانی از لیسبون (شهر رقیب در پورتو) یاد می کند.

سفیر ایران در پرتغال در پاسخ گفت: از مهدی خواستم برای ما پیراهن امضا شده بفرستد و او بلافاصله موافقت کرد. پسر خیلی خوشحال شد. هر روز داستان هایی در مورد او و رابطه اش با طرفداران می شنویم. او بسیار متواضع و مهربان است و کاملاً روی حرفه خود متمرکز است.