ضرورت استانداردسازی کالا در اردبیل


مدیرکل اداره کل استاندارد بر لزوم استانداردسازی کالاها و حفظ ایمنی و سلامت مردم تاکید کرد.

WhatsApp image 2022 01 11 در 11.18.32

اولین جلسه شورای استاندارد استان در سال ۱۴۰۱ به ریاست معاونین هماهنگی امور عمرانی و با حضور اعضای شورای استاندارد استان در تالار شیخ صفی استان اردبیل تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه هاشم علایی دبیر شورای استاندارد منطقه ضمن اشاره و ارائه گزارش عملکرد اداره کل استاندارد بر لزوم استانداردسازی کالاها و حفظ ایمنی و سلامت شهروندان تاکید کرد.

مدیرکل استاندارد استان ادامه داد: استانداردسازی آسانسورها و وسایل تفریحی، زمین های بازی، تست و دقت تجهیزات توزین سبک، نازل های سوخت مایع و CNG، استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت، توسعه و ارتقای استانداردهای فرهنگی و استانداردسازی دانش – محصولات شرکت مستقر یکی از موضوعات مهمی است که باید با همکاری و پیگیری اعضای شورای استاندارد به آن پرداخته شود.

وی خواستار نامگذاری میادین یا خیابان های شهر اردبیل برای توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد شد.

در ادامه جلسه میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمومی استانداری در خصوص اهمیت استانداردسازی در کلیه امور از جمله مصالح ساختمانی در ساخت و ساز ساختمان، وسایل تفریحی و شهربازی با همکاری شهردار، آسانسور و پله برقی مورد استفاده صحبت کرد. در ساختمان ها و اماکن عمومی اعلام کردند استانداردسازی باید از ابتدای راه اندازی واحد تولیدی آغاز و در حین بهره برداری نظارت های لازم به صورت مستمر انجام شود.