شمنیسم روح گیاهی – امضاهای طبیعت

کیمیاگری مواد غذایی ارگانیک آروماتراپی هومیوپاتی شامانیسم روح گیاهی طبیعت شفابخش شمنیسم گیاه درمانی توماس بارترام جیمز لاوللاک گایا داروهای گل عرقیات گل

یک مفهوم وجود دارد که زیربنای هر اثری در شمنیسم روح گیاهی است و آن این است که خود طبیعت به شما خواهد گفت که برای چه چیزی از آن استفاده کنید و یک کابینت دارویی مجهز هر روز درست در مقابل ما قرار دارد.

شمن ها در مورد قدرت ها و ویژگی های معنوی گیاهان به طرق مختلف می آموزند: رنگ گل ها، عطر آنها، شکل و شکل برگ هایشان، محل رشد آنها، به چه روش هایی، خلق و خوی که برانگیخته می شود، و شرایط جغرافیایی، فرهنگی، یا مناظر اساطیری که اشغال می کنند.

اگرچه چنین ملاحظاتی در طب مدرن (که به هیچ وجه به این نیروهای معنوی اعتقادی ندارد) نقشی ندارد، اما دیری نپایید که ما نیز متوجه شدیم که طبیعت زنده است و اینگونه با ما صحبت می کند.

کیمیاگر و فیلسوف قرن شانزدهم، Aureolus Phillippus Theophrastus Bombast – که بیشتر به نام Paracelsus شناخته می شود – این ایده را در رساله دکترین امضاها مطرح کرد، که نشان می دهد خالق مهر خود را بر گیاهان گذاشته است تا کاربردهای دارویی آنها را نشان دهد. این فقط یک گمانه زنی بیهوده از جانب پاراسلسوس نبود. خود طبیعت حقیقت این را به او آموخت.

او نوشت: «در جستجوی حقیقت، در خود فکر کردم که اگر معلمان پزشکی در این جهان وجود نداشت، چگونه شروع به یادگیری این هنر می کردم؟ نه بی شباهت به کتاب بزرگ طبیعت که با انگشت خدا نوشته شده است. .. نور طبیعت و هیچ چراغ داروخانه سر راهم نیست».

پاراسلسوس در کتاب خود در مورد طبیعت اشاره می کند که چگونه ویژگی های گیاهان اغلب منعکس کننده ظاهر آنها است – برای مثال، دانه های کلاهک جمجمه شبیه جمجمه های کوچک هستند و در درمان سردرد موثر هستند. به همین ترتیب، ساقه توخالی سیر شبیه نای است و برای مشکلات گلو و برونش استفاده می شود. در همین راستا، بید در مکان های مرطوب رشد می کند و بیماری های روماتیسمی ناشی از تجمع مایعات روی مفاصل را درمان می کند.

در واقع، همانطور که توماس بارترام در دایره المعارف طب گیاهی اشاره می کند، “مثال ها متعدد است. عجیب است که بسیاری از داروهای کبد دارای گل های زرد رنگ، عصب (آبی)، طحال (نارنجی) و استخوان (سفید) هستند. Rauwolfia) شبیه یک مار است و یک درمان سنتی باستانی برای مارگزیدگی است. گیاهان دارویی دکترین امضا را تأیید می کنند.

اساس تز پاراسلسوس این گزاره بود که طبیعت خود موجودی زنده است که باید به عنوان بیانی از «حیات واحد» تلقی شود و انسان و جهان در ماهیت های ذاتی خود یکسان هستند. ایده ای که توسط دکتر جیمز لاولاک، ۵۰۰ سال پس از پاراسلسوس، در فرضیه گایا درباره وحدت زندگی تکرار شد (برخی ممکن است بگویند ثابت شده است). برای مثال، گایا نشان می‌دهد که زمین شرایط نسبتاً ثابتی را در دما، جو و غیره حفظ می‌کند، که مشاهدات منطقی و اندازه‌گیری‌های پیش‌بینی‌کننده آنچه «باید» اتفاق بیفتد را به چالش می‌کشد. گویی زمین موجود زنده ای است که آگاهانه از خود مراقبت می کند.

به دلیل این «یک زندگی»، پاراسلسوس دید که ماهیت درونی گیاهان را می‌توان با شکل‌های بیرونی یا «امضا» آن‌ها کشف کرد. او این اصل را در مورد غذا و همچنین دارو به کار برده است و بیان می کند که “روح زندگی در کمیت نیست، بلکه در کیفیت غذا نهفته است” – این باور برای کسانی که غذای ارگانیک را انتخاب می کنند و علایق مشترکی نسبت به ژنتیک دارند آشنا است. جایگزین های اصلاح شده (GM) که فاقد «نیروی حیات» یا روح هستند.

از نظر پاراسلسوس، ظاهر یک گیاه ورود به روح یا آگاهی آن است.

دکترین امضاها، به خودی خود، چیزی نیست که بسیاری از شمن های بومی با آن شناخته می شوند، اما آنها اصول پشت آن را به خوبی درک می کنند – اینکه طبیعت زنده است، آگاه است و با ما در ارتباط است. این اصول به هیچ وجه تخیلی دیده نمی شوند، اما به اندازه کافی کاربردی و مهم هستند تا جان انسان ها را نجات دهند.

من متوجه شدم که دکترین امضاها در آمازون چگونه کار می کند، به عنوان مثال، طی آزمایشی با گیاه ژرگون ساچا گزارش شده توسط یک مسافر جنگل، که به طور تصادفی با این گیاه برخورد کرد، زمانی که او در جنگل بارانی با شمن خاویر آروالو قدم می زد. مطالعه خواص گیاهان

خاویر تعجب کرد که چرا من همیشه با داس راه می رفتم. ”

“او لحظه ای مکث کرد و سپس از من خواست که او را دنبال کنم. پس از چند دقیقه با این گیاه ساقه بلند روبرو شدیم. او گفت: این جرگون ساچا بود. خاویر یک ساقه را از آن جدا کرد و با شلاق به اطراف بدنم پرداخت. قیمت.بیشترین توجه به پاها و کف پاهایم است، بعد گفت: «دیگر مشکلی نیست، از شر مار در امان هستید.» از او پرسیدم چرا از این گیاه به این شکل استفاده شده است و او به الگوی آن اشاره کرد. روی ساقه ای که شبیه مارهای جنگلی بود.

“بعدها، ما شروع به بررسی این گیاه کردیم و مکاتبات شگفت انگیزی کشف کردیم. Jergon sacha به طور گسترده ای به عنوان پادزهر برای سم مار در آمازون استفاده می شود. با اشاره به مفهوم “امضا”، این گیاه گواه روشنی از ظاهر بیرونی است که نشان دهنده خصوصیات درونی است.استفاده از آن از نظر ظاهری ظاهری به استرایت مربوط می شود، پای بلند آن بسیار شبیه به افعی گودال سمی معروف به Gararaca یا Bushmaster است که بومی آمازون است. و از قلمرو خود دفاع خواهد کرد و می تواند در یک چشم به هم زدن از ارتفاع ۱۵ فوتی ضربه بزند، او حق دارد بترسد و احترام بگذارد.

شایان ذکر است که گرگون ساشا یک پادزهر بسیار مؤثر برای نیش است که یک غده ریشه بزرگ را بریده و در آب سرد غوطه ور کنید و سپس بنوشید یا در برگ موز قرار دهید و به عنوان پوشش دور زخم استفاده کنید.

“البته، بیانیه عملی در اینجا این است که واکسن های ضد سم را نمی توان در جنگل های بارانی، جایی که یخچال وجود ندارد، ذخیره کرد، بنابراین این گیاه برای نجات جان انسان ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. آن را از طریق علامت گذاری روی ساقه های آن.

تصویر دیگری از رابطه بین شکل و عملکرد یک گیاه توسط آرتیدورو آرو کاردناس، شمن که با عطر گیاهان کار می کند، ارائه شده است.

او می گوید: «اگر رایحه گل قدرت جذب حشرات یا پرندگان را داشته باشد، می تواند شانس افراد را نیز جذب کند.

آرتیدورو عطرهایی می‌سازد که مشتریان را به یک فروشگاه جذب می‌کند (“شما فقط عطر را به صورت خود بمالید و مردم را به تجارت خود بیاورید”)، و همچنین عطرهایی برای عشق، و عطرهای دیگر برای “شکوفایی” – رشد و موفقیت. “من تماشا می کنم که یک گیاه چه می کند و آیا جذاب است یا خیر [i.e. has the power to attract]من از آن برای جذب استفاده می کنم. او می گوید: “گیاهان نیروهای طبیعت هستند. تنها کاری که من انجام می دهم هدایت این نیروها است.”

سیستم هومیوپاتی امروزی نیز مبتنی بر اصل جهان آگاه است که با امضاهای آن شناخته می شود. بقراط از قانون جهانی similia similibus curentur صحبت کرد (“مثل درمان می کند”)، و پیشگام مدرن هومیوپاتی، ساموئل هانمان (۱۷۵۵-۱۸۴۳)، با آزمایش های خود نشان داد که گیاهان حاوی “جوهر” درمانی یا کیفیت معنوی هستند. که مربوط به انسان است و با توجه به ماهیت بیماری که از آن رنج می برند روی آنها کار می کند.

هیچ کس واقعاً نمی داند هومیوپاتی چگونه کار می کند، اما واقعیت آن بدیهی به نظر می رسد. به عنوان مثال، در سال ۱۸۳۶، زمانی که بسیاری از شهرهای اتریش توسط وبا ویران شدند و طب ارتدکس نتوانست جلوی گسترش آن را بگیرد، دولت ناامیدانه به هومیوپاتی روی آورد و بیمارستانی سریع و خام ایجاد کرد که در آن بیماران می توانستند درمان شوند.

نتایج به خودی خود صحبت کردند: در حالی که بیمارستان های سنتی مرگ و میر را در بیش از ۷۰ درصد موارد گزارش کردند، بیمارستان هومیوپاتی تنها ۳۰ درصد مرگ و میر را ثبت کرد.

شمن ها توضیح ساده ای برای این دارند: پزشکان هومیوپاتی از روح گیاهان التماس می کردند و آنها را برای مداخله از جانب بیمارانشان دعوت می کردند و ارواح به تماس آنها پاسخ می دادند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر