شریک تجاری جدید ایران از اروپا است – شما آنلاین هستید


به گزارش ایسنا، هیات تجاری ایرانی به سرپرستی علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان توسعه تجارت صبح امروز عازم صربستان شد.

این سفر پنج روزه با هدف توسعه همکاری های دوجانبه، پیگیری موضوعات مطرح شده در کمیسیون مشترک دوجانبه و برنامه ریزی دور بعدی جلسات این کمیسیون در ایران و توسعه روابط تجاری انجام شد.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است در اولین روز سفر کنفرانسی در اتاق بازرگانی صربستان و معرفی فرصت های تجاری دو کشور و همچنین گفتگوهای دوجانبه بین تجار دو کشور برگزار شود.

همچنین پیمان پاک در این سفر با مقامات ارشد صربستان از جمله وزیر امور خارجه، وزیر کشاورزی، وزیر معدن و انرژی، معاون وزیر بازرگانی و وزارت دارایی صربستان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

در این راه، نایب رئیس اتاق ایران، رئیس اتاق بازرگانی قزوین و جمعی از تجار در حوزه های مختلف از جمله تجهیزات پزشکی، گردشگری، صنایع غذایی، محصولات آرایشی و بهداشتی، مواد اولیه و ترکیبات پلیمری، کود و اوره حضور داشتند. صنعت، پارافین، مبلمان و چوب. بذر، سم و کود، محصولات کشاورزی، فناوری اطلاعات، محصولات دانش بنیان و … را معاونان و روسای سازمان توسعه تجارت ایران همراهی کردند.

به گزارش ایسنا، معاون وزیر صمت در سفر هفته گذشته خود به ازبکستان چندین تفاهم نامه همکاری را نهایی کرد و مقدمات توسعه تجارت مشترک دو کشور را فراهم کرد.

بر اساس آمار رسمی منتشر شده از سوی گمرک، صادرات ایران از سال ۱۴۰۰ افزایش یافته و این روند مثبت در سال جاری نیز ادامه داشته است.

انتهای پیام