شاهد کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی در استان اردبیل بودیم


رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه شاهد کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی در استان اردبیل بودیم گفت: با تشکیل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم گام های مهم و مهمی برای پیشگیری از تخلفات برداشته شده است.

دادگاه

حجت الاسلام والمسلمین حسین کثیرلو امروز در جلسه ویژه مسئولان فنی خانه امن، ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام، سالروز باسعادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را تبریک گفت. بازگشت ایشان به میهن اسلام و بیان داشت: ایثار، استقامت و فداکاری این عزیزان در راه دفاع از میهن اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی مایه مباهات است که باید سرمشق مردم باشد. جوانان. و نسل های آینده

وی در ادامه با قدردانی از اقدامات انجام شده در خصوص خانه های امن به تشریح اهمیت پیشگیری از آسیب های اجتماعی پرداخت و گفت: قانون مدون خشونت علیه زنان تصویب نشده و با وجود این ضعف خاصی در زمینه خشونت علیه زنان وجود ندارد و باید بیایید مراقب اجرای قانون باشیم – قانون

کثیرلو در ادامه با اشاره به راهبرد نظام قضایی گفت: اقدامات مبتنی بر سند اصلاح قضایی مورد تاکید عالی ترین رهبران و روسای قوه قضائیه است و یکی از مواردی که در این سند بر آن تاکید شده، جرم و پیشگیری اجتماعی است. آسیبی که بر این اساس است، دستگاه قضایی نیز اقدامات و عملکرد خود را بر این محور متمرکز کرده و با تشکیل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، گام های مهم و مهمی در زمینه پیشگیری از تخلفات در موارد مختلف برداشته شده است. زمینه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی.

وی با انتقاد از برخی رویه ها در خصوص ازدواج و تشکیل خانواده تصریح کرد: نباید شرایط به گونه ای پیش بیاید که چنین مسائلی پیش بیاید و بعداً نهادها مجبور به ایجاد چنین تشکل هایی شوند.