سی بی اس: تنها ۳۰ درصد از کمک های نظامی ایالات متحده به اوکراین به مقصد نهایی خود می رسد – شما آنلاین


سی بی اس: تنها 30 درصد از کمک های نظامی آمریکا به اوکراین به مقصد نهایی خود می رسد
سی بی اس: تنها 30 درصد از کمک های نظامی آمریکا به اوکراین به مقصد نهایی خود می رسد

به گزارش ایسنا، به نقل از سی‌بی‌اس نیوز، جنگ اوکراین بیشتر در سنگرهایی به سبک جنگ جهانی دوم انجام می‌شود و از مهمات دوران شوروی سابق استفاده می‌شود، اما همزمان موج بزرگی از تجهیزات و تسلیحات نظامی مدرن در حال معرفی است. ناتو از غرب به اوکراین به عنوان […]

به گزارش ایسنا، به نقل از سی‌بی‌اس نیوز، جنگ اوکراین بیشتر در سنگرهایی به سبک جنگ جهانی دوم انجام می‌شود و از مهمات دوران شوروی سابق استفاده می‌شود، اما همزمان موج بزرگی از تجهیزات و تسلیحات نظامی مدرن در حال معرفی است. ناتو توسط غرب به اوکراین به عنوان یک عامل تعیین کننده در از دست دادن یا به دست آوردن زمین در امتداد منطقه مرزی اوکراین با روسیه معرفی شده است.
بر اساس این گزارش، بیشتر این تسلیحات و تجهیزات نظامی ابتدا به مرز لهستان با اوکراین رسید، سپس آمریکا و متحدانش در ناتو به سرعت از مرز عبور کرده و به مقامات اوکراینی تحویل دادند، اما از اینجا نظارت آمریکا بر آنها انجام شد. به پایان رسید
جوناس اوهمان، بنیانگذار و مدیر عامل آبی-زرد، سازمانی مستقر در لیتوانی که از زمان شروع درگیری داخلی در اوکراین در سال ۲۰۱۴، در ارائه و ارائه کمک های نظامی به خط مقدم جنگ در اوکراین مشارکت داشته است. این دستگاه ها از مرزها عبور می کنند و سپس اتفاقی می افتد و به نوعی فقط ۳۰ درصد از آنها به مقصد نهایی خود می رسند.”
او این اظهارات را در آوریل امسال بیان کرد و گفت: برآورد من ۳۰ تا ۴۰ درصد (کمک های نظامی به مقصد نهایی خود در اوکراین) است.
بر اساس گزارش موسسه اقتصاد جهانی کیل که به دنبال تعهدات جهانی برای کمک به اوکراین است، ایالات متحده بیش از ۲۳ میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین از زمان آغاز جنگ این کشور در اواخر فوریه اختصاص داده است. علاوه بر این، انگلیس ۳.۷ میلیارد دلار، آلمان ۱.۴ میلیارد دلار و لهستان ۱.۸ میلیارد دلار به اوکراین کمک نظامی کرده اند و پس از آنها از چند کشور دیگر نیز نام برده شده است.
ترکیبی از عوامل، از جمله خط مقدم در حال تغییر اوکراین و حضور عمدتاً نیروهای داوطلب و شبه‌نظامی، کار را برای کسانی که تلاش می‌کنند خط تدارکات خطرناک را برای رساندن کمک‌های نظامی به مقصد نهایی خود هدایت کنند، دشوار کرده است. برخی ابراز نگرانی کردند که تسلیحات ارائه شده بازار سیاه اوکراین را که از زمان سقوط اتحاد جماهیر شوروی به دلیل فساد شکوفا شده است، منحرف کند.
عمان عمدتاً به کانال‌های غیررسمی برای تحویل تجهیزات خود به جبهه‌های جنگ اوکراین متکی است، در حالی که وضعیت گروهش به عنوان یک سازمان غیردولتی به او اجازه نمی‌دهد «سلاح‌های کشنده» را به اوکراین برساند.
وی در توضیح فساد و بوروکراسی که در اطراف خود با آن دست و پنجه نرم می کرد، گفت: افرادی مانند جنگ سالاران، الیگارش ها و بازیگران سیاسی وجود دارند. سیستم رفتاری آنها اینگونه است، “ما نیروهای مسلح اوکراین هستیم.” اگر قرار است این به دست نیروهای امنیتی بیفتد، خوب، آمریکا آن را به ما می دهد.» یک نوع بازی قدرت همیشه در جریان است و در نهایت کسانی که به این چیزها نیاز دارند به سراغ ما می آیند.
اندی میلبرن یک سرهنگ بازنشسته تفنگداران دریایی ایالات متحده است که در عراق و سومالی خدمت می کرد و اخیراً گروه موتزارت را تأسیس کرده است، شرکتی که به آموزش سربازان اوکراینی در خط مقدم اختصاص دارد. پس از حمله روس ها به اوکراین، او سفر کرد و پایگاهی را در پایتخت اوکراین، شهر کیف ایجاد کرد.
“اگر قرار است تدارکات یا خط لوله لجستیکی ارائه دهید، باید سازمانی برای آن وجود داشته باشد، درست است؟” میلبرن گفت. اگر کمک مالی شما برای کمک در مرز اوکراین متوقف شود، جای تعجب نیست که همه این چیزها آنجا که باید پیش نرود، اما تعجب آور است که کسی واقعاً انتظار آن را دارد. اگر سیاست ایالات متحده حمایت از اوکراین در دفاع از خود در برابر فدراسیون روسیه است، نمی توانید این کار را نیمه کاره انجام دهید. شما نمی توانید یک خط کمک جعلی ایجاد کنید. من می دانم که یک نکته این است که ارتش آمریکا با روسیه نمی جنگد. من می دانم که حتی نیروهای آمریکایی از مرز عبور نکردند. اما چرا حداقل افرادی را برای نظارت بر این کشور منصوب نمی کنیم؟ آنها می توانند چهره های عمومی باشند تا مطمئن شوند که اتفاق درست رخ می دهد.”
انتهای پیام