«سینمای ملی» با تمرکززدایی آغاز می شود/ مراسم چراغ ها خاموش نمی شود – شما آنلاین هستید


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری «مهر سینمای ایران»، محمد خزایی رئیس سازمان سینمایی همزمان با برنامه «مهر سینمای ایران» پیامی صادر کرد. متن پیام محمد خزایی به این شرح است: سینمای ملی با تمرکززدایی آغاز می شود، سینمای ایران در این سال ها گام های بلندی در جهت ملی شدن برداشته است. سینمایی […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری «مهر سینمای ایران»، محمد خزایی رئیس سازمان سینمایی همزمان با برنامه «مهر سینمای ایران» پیامی صادر کرد.
متن پیام محمد خزاعی به شرح زیر است:
سینمای ملی با تمرکززدایی شروع شد، سینمای ایران در این سال ها گام بلندی در جهت ملی شدن برداشته است، فیلم های مطالبه گر، هویت محور، عدالت خواه، انسانیت، حق خواهی و حق خواهی که سعی در ایجاد گفتمان جدیدی در حوزه اندیشه و اندیشه دارد. تصویر.فیلمی که سعی دارد دیدی وسیع از کل ایران در مقابل ترسیم کند.سینمای ایران در همه عرصه ها ظرفیت آفرینش و بازنمایی زیادی دارد اما به دلایل متعدد از این ظرفیت شگفت انگیز و بالقوه به درستی استفاده نمی شود. ایجاد بستری برای استفاده حداکثری، هدفمند و کارآمد از توان هنرمندان خلاق و مستعد شهرستان یکی از امیدهای بزرگ سازمان سینمایی در دوره اخیر است که با همکاری بی نقص نهادهای منطقه ای مربوطه، پیشکسوتان میسر می شود. و کارشناسان در بخش های مختلف
با همین نیت و در راستای توجه ویژه دولت سیزدهم به عدالت فرهنگی، برنامه سینما مهر ایران تأسیس و اجرا شد. این برنامه گامی عملی مهم در راستای احیای سینمای منطقه و تلاش برای زمینه سازی برای کشف و شناسایی استعدادهای جدید و بسترسازی برای آنها در سایه امید آفرینی و بسترسازی برای هنرمندان شهرستانی تلقی می شود. برای رسیدن به سینمای ملی با تمام مختصات و مشخصات جامع و تحقق وعده ها، راهی جز توجه و توجه عملی به سینما و هنرمندان منطقه و پر و بال دادن به استعدادهای نوپا و نوپا آن ها نداریم.
اولین قدم برای رسیدن به سینمای ملی توجه به هویت ملی در همه ابعاد آن است و هویت ملی ما مزین به ابریشم لطیف حضور همه مردم کشورمان، خرده فرهنگ ها، گویش ها، لهجه ها، زبان ها، آداب و رسوم و فولکلور که واقعاً مایه مباهات است. و مورد حسادت است. برای رسیدن به سینمای ملی باید از همه ظرفیت های گسترده فرهنگی کشور استفاده کنیم. سینمای ملی با تمرکززدایی آغاز می شود و برنامه تمبر سینمای ایران اولین گام برای رسیدن به این هدف متعالی است. برنامه سینمای مهر ایران تلاش می کند فرهنگ بزرگ و مغفول مانده ای را که کمتر اجازه رشد و تماشای آن در سینمای ایران داده می شود، بازتاب دهد. فرهنگی بزرگ و زیبا که عمری را در بر می گیرد که به وسعت تاریخ و جغرافیای ایران عزیزمان است. بیا دیگه! … برنامه سینما مهر ایران تقدیم به همه هنرمندانی است که سال ها بی امید تلاش کردند چراغ سینما در همه جای کشورمان خاموش نشود چرا که آیین های نور خاموش نمی شود.
برنامه تمبر سینمای ایران توسط سازمان سینمایی کشور با همکاری ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مناطق در مناطق مختلف کشور با هدف تحقق تداوم طراوت و پویایی در فضای روانی کشور. . سینما و توجه ویژه به مقوله عدالت فرهنگی و هنری در دولت سیزدهم برای تجلیل از سینماگران پیشکسوت، فعالان سینمای ایران در عرصه های مختلف و هنرمندان ایثارگر برگزار می شود.