سیستم ایمنی – آیا روغن ماهی امگا ۳ به سیستم ایمنی بدن کمک می کند؟

روغن ماهی اسید چرب امگا ۳ می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، به ویژه زمانی که با مکمل های چند مغذی مناسب مصرف شود. بگذارید منظورم را توضیح دهم.

سیستم ایمنی بدن چه می کند؟

سیستم ایمنی بدن انسان از اندام های زیادی از جمله پوست، پروتئین های موجود در جریان خون و سلول ها و بافت ها تشکیل شده است. عملکرد آن جلوگیری از بیماری ها، عفونت ها و تومورها است. با این حال، به دلایل مختلف، همیشه آنطور که باید کار نمی کند. انواع مکمل های غذایی را می توان برای تقویت عملکرد سالم سیستم ایمنی استفاده کرد. یکی از آنها روغن ماهی است، زیرا حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است.

در بیماری های نقص ایمنی بدن نمی تواند در برابر بیماری یا عفونت مقاومت کند. این بیماری ها تهدید کننده زندگی هستند و برای زنده ماندن بیمار نیاز به مداخلات سبک زندگی و دارویی و همچنین حمایت های تغذیه ای دارند.

بیماری های خود ایمنی شایع تر هستند. در این بیماری‌ها، سیستم ایمنی به سلول‌های سالم حمله می‌کند، همان‌طور که به پاتوژن‌های مهاجم حمله می‌کند. برخی از شایع‌ترین بیماری‌های خودایمنی شامل آرتریت روماتوئید و لوپوس هستند. اما التهاب مزمن در بسیاری از بیماری های دیگر نقش دارد که برخی از آنها تهدید کننده زندگی هستند.

عفونت ها و روغن ماهی

التهاب پاسخ طبیعی سیستم ایمنی بدن به عفونت است. سلول های آلوده یا آلوده، ایکوزانوئیدها و سیتوکین ها را آزاد می کنند. اینها مولکول هایی هستند که باعث قرمزی و تورم می شوند. اما در بسیاری از موارد، زمانی که عفونت وجود ندارد، در جریان خون وجود دارند. هیچ دلیلی برای التهاب وجود ندارد. در اینجا دلیل مفید بودن روغن ماهی است.

التهاب مفاصل، عروق و قلب…

اسیدهای چرب امگا ۳ در بدن به مولکول های ضد التهابی تبدیل می شوند، در حالی که امگا ۶ به مولکول های التهابی تبدیل می شوند. اکثر مردم در رژیم غذایی خود امگا ۶ زیادی دریافت می کنند و امگا ۳ کافی دریافت نمی کنند.بنابراین، التهاب بر مفاصل و شریان ها و همچنین تمام سلول های بدن تأثیر منفی می گذارد. در واقع، التهاب مزمن عاملی است که از رشد تومورهای سرطانی حمایت می کند. یک مکمل روغن ماهی خوب می تواند به بازیابی تعادل، حمایت از مفاصل و عروق و جلوگیری از سرطان و بیماری قلبی کمک کند.

آلرژی، آسم، درماتیت…

مطالعات نشان می دهد که اسیدهای چرب امگا ۳ برای پیشگیری از آلرژی، آسم و سایر انواع حساسیت مفید هستند. آنافیلاکسی شبیه بیماری های خودایمنی است، زیرا پاسخی نامناسب به یک ماده غیر سمی است. درماتیت (پوست ملتهب و خارش دار) نوعی حساسیت مفرط است.

روغن ماهی و چند مکمل – فرمول قدرتمند

افرادی که اغلب از سرماخوردگی، عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی، آنفولانزا یا سایر بیماری های رایج رنج می برند، سیستم ایمنی ضعیفی دارند. این ممکن است به دلیل یک بیماری زمینه ای باشد. اما، اغلب به دلیل دریافت ناکافی رژیم غذایی است. روغن ماهی اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ را تامین می کند، اما به تنهایی برای کاهش خطر ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا کافی نیست. تمام ویتامین ها و مواد معدنی ضروری و همچنین عناصر کمیاب و کوفاکتورها برای جلوگیری از تکثیر ویروس ها و ایجاد عفونت برای بدن ضروری هستند.

فقط از روغن ماهی مقطر استفاده کنید

تمام مکمل های روغن ماهی باید تقطیر مولکولی باشد. در غیر این صورت، احتمالا حاوی آلاینده هایی مانند جیوه و دیوکسین های سرطان زا است. نسبت اسیدهای چرب امگا ۳ در مکمل و همچنین نوع آن، از یک نوع ماهی به دیگری متفاوت است. تولیدکنندگان باید مقدار هر امگا ۳ را که مکمل در جایی بر روی برچسب ارائه می‌کند فهرست کنند.

برای اطمینان از تقطیر مولکولی روغن ها ممکن است کمی تحقیق لازم باشد. اما، اگر می خواهید مزایای سیستم ایمنی خود را داشته باشید، باید برای انجام تحقیقات خود وقت بگذارید. خبر خوب این است که انجام دادم. لطفاً برای اطلاعات بیشتر در مورد فواید روغن ماهی به وب سایت من که در زیر فهرست شده است مراجعه کنید. ممنون لری تیلور

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر