سیستم‌های هوشمند به مدیریت مصرف آب در کشاورزی کمک می‌کنند – شما آنلاین هستید


سیستم های هوشمند به مدیریت مصرف آب در کشاورزی کمک می کنند
سیستم های هوشمند به مدیریت مصرف آب در کشاورزی کمک می کنند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به بحرانی بودن وضعیت آب در کشور و با علم به اینکه کشاورزی بیشترین سهم را در استفاده از آب سرب دار در کشور دارد؛ از این رو با توجه به شرایط آب و هوای کشور، بیشترین سهم را در مصرف آب در کشور داریم. کاهش مصرف آب در این منطقه یک ضرورت ملی است. یک شرکت دانش بنیان با […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به بحرانی بودن وضعیت آب در کشور و با علم به اینکه کشاورزی بیشترین سهم را در استفاده از آب سرب دار در کشور دارد؛ از این رو با توجه به شرایط آب و هوای کشور، بیشترین سهم را در مصرف آب در کشور داریم. کاهش مصرف آب در این منطقه یک نیاز ملی است.
یک شرکت دانش بنیان با طراحی سیستم های هوشمند پایش و پاسخ کشاورزی و در نظر گرفتن نیاز آبی گیاه از طریق نظارت و پایش تصویری، محاسبه میزان آب مورد نیاز گیاهان و کنترل جریان آب ورودی به مزرعه بر اساس نیاز گیاه. .
این سیستم از ۴ قسمت «اپتیک برای ثبت و انتقال داده های تصویر»، «میکروکنترلر پردازش تصاویر دریافتی و تصمیم گیری»، «قسمت مکانیکی برای کنترل جریان ورودی بر اساس دستورات میکروکنترلر» و «پانل مدیریت با قابلیت کنترل از راه دور» تشکیل شده است. تشکیل شده.
بر خلاف سایر سیستم های کنترل آبیاری هوشمند که پارامترهای دیگری مانند رطوبت خاک، رطوبت هوا، دما، زمان آبیاری و غیره را کنترل می کنند. این سیستم مستقیماً نیاز گیاه به آب را از طریق نظارت بصری در نظر می گیرد.
همچنین در سامانه طراحی شده که با حمایت معاونت توسعه فناوری ژئوماتیک توسعه فناوری حمل و نقل پیشرفته و فضایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تجاری سازی شده است؛ با توجه به نظارت مستقیم خود گیاه، امکان آبیاری چند گیاه با نیاز آبی متفاوت در یک محیط وجود دارد.