سیر سلامت – فواید شگفت انگیز سیر!

در این مقاله استفاده از سیر برای سلامتی را بررسی خواهم کرد. این گیاه خوشبو با نام مستعار “رز بدبو” در طول تاریخ به عنوان یک درمان و یک درمان طبیعی برای همه بیماری ها مورد احترام بوده است. این موارد شامل نیش پشه، بریدگی، بیماری قلبی، سرخک، تومور، نیش مار، آکنه، سرماخوردگی، آنفولانزا و حتی خون آشام ها می شود!

فواید سیر برای سلامتی با انبوهی از تحقیقات اخیر که خواص ضد ویروسی، ضد باکتریایی و ضد قارچی آن را تایید می کند، به اثبات رسیده است. همچنین با خواص ضد التهابی خود یک آنتی اکسیدان قوی و تقویت کننده سیستم ایمنی است. مطالعات علمی فوایدی را برای دیابت، سرطان و بیماری های قلبی نشان می دهد. خواص آن برای سلامت قلب شامل کاهش کلسترول بد و فشار خون، کمک به گردش خون و جلوگیری از سکته است.

قدرت سیر تا حد زیادی به دلیل ترکیبات گوگردی موجود در آن مانند آلیسین است. سیر همچنین حاوی ویتامین C و B6، سلنیوم، منیزیم، پتاسیم، کلسیم، منگنز و فلاونوئیدها است.

ترکیب سولفور آلیسین نه تنها بسیاری از فواید برجسته سیر را ارائه می کند، بلکه بوی بد آن را نیز به همراه دارد. آلیسین در خلال شیمی خرد کردن، له کردن و جویدن سیر ساخته می شود، هر چه آسیاب کردن کاملتر باشد، آلیسین بیشتری تشکیل می شود. آلیسین دارای خواص آنتی بیوتیکی، ضد ویروسی و ضد قارچی است، به همین دلیل از سیر برای عفونت های پوستی مانند پای ورزشکاران، تبخال، زگیل و عفونت های دستگاه گوارش و ریه مانند اسهال، سرفه، سرماخوردگی، مخمر کاندیدا و غیره استفاده می شود. میکروب ها

آلیسین پس از تولید و پس از پخته شدن شروع به تجزیه می کند، بنابراین خوردن سیر به صورت خام و بلافاصله پس از خرد کردن، جذب سطوح بهینه این ترکیب را تضمین می کند.

سیر همچنین حاوی سولفید دی آلیل است که اگرچه به اندازه آلیسین ضد قارچ نیست، اما گفته می شود برای گردش خون و گردش خون مفید است، کلسترول بد را کاهش می دهد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

موش هایی که در رژیم غذایی حاوی آلیسین و دی آلیل سولفید قرار گرفتند به طور قابل توجهی سطح آنتی اکسیدان گلوتاتیون-S-ترانسفراز را افزایش دادند. این آنزیم قدرتمند تولید شده در بدن برای کمک به دفع سموم، داروها و مواد سرطان زا از بدن بسیار مهم است. افزایش سطح این آنزیم و سایر آنزیم‌های فاز دوم ممکن است یکی از راه‌هایی باشد که سیر به پیشگیری از سرطان کمک می‌کند و باعث حذف مواد سرطان‌زای بالقوه از بدن می‌شود. این همچنین سیر را برای سم زدایی طبیعی بدن عالی می کند.

سیر به عنوان یک ضد التهاب

ترکیبات گوگرد موجود در سیر با مهار فعالیت آنزیم های التهابی دارای اثرات ضد التهابی هستند. علاوه بر ویتامین C، سیر می تواند در برابر دردهای مرتبط با حملات آرتریت و آسم محافظت کند.

سیر برای قلب

سیر به دلیل توانایی آن در کاهش طبیعی کلسترول و فشار خون و جلوگیری از بیماری قلبی و سکته شناخته شده است. همچنین مشخص شده است که سیر تولید اکسید نیتریک را در رگ های خونی تحریک می کند که به گشاد شدن آنها کمک می کند و به توانایی بدن در حل لخته های خون (فیبرینولیز) کمک می کند.

خواص آنتی اکسیدانی موجود در سیر همچنین می تواند با جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول بدی که ممکن است در دیواره شریان ها ایجاد شود، در برابر بیماری های قلبی عروقی محافظت کند. علاوه بر این، اسید فولیک موجود در سیر برای محافظت از سیستم قلبی عروقی شناخته شده است.

سیر برای پیشگیری از سرطان

مطالعات جمعیتی نشان داده است که خوردن منظم سیر، همراه با مواد دیگری مانند پیاز، پیازچه و پیاز سبز، خطر ابتلا به سرطان های مری، روده بزرگ و معده را کاهش می دهد. این ممکن است به دلیل توانایی سیر در کاهش تشکیل ترکیبات سرطان زا باشد. ترکیبات گوگرد موجود در سیر مانند آلیسین و آجوئن در مطالعات آزمایشگاهی حیوانی از رشد انواع سرطان از جمله پوست، معده، روده بزرگ، سینه و دهان جلوگیری می کنند. سیر همچنین حاوی ماده معدنی آنتی اکسیدانی قوی سلنیوم است که به دلیل خواص ضد سرطانی خود شناخته شده است.

سیر برای دیابت

سیر ممکن است از برخی از آسیب هایی که می تواند ناشی از اثرات تخریبی دیابت باشد مانند بیماری های کلیه، شبکیه چشم و سیستم عصبی جلوگیری کند. به موش هایی که دارویی داده شد که اثرات مشابه دیابت در بدن ایجاد می کرد، یعنی افزایش قند خون، کلسترول، چربی های آسیب دیده و کاهش آنتی اکسیدان ها در بدن، اثرات منفی کمتری از دارو و افزایش آنتی اکسیدان را تجربه کردند. سطح زمانی که دوز روزانه روغن سیر داده می شود.

در مرحله بعد، تحقیقات به مزایای سلامتی سیر در برابر باکتری ها، قارچ ها، ویروس ها، عفونت ها (مانند آرتریت)، سرطان، دیابت، بیماری های قلبی و سطح کلسترول بالا اشاره کرده است.

سیر – یک درمان طبیعی برای بیماری های رایج

سیر یک پیشگیری جامع از بیماری است و به دلیل خواص آنتی اکسیدانی طبیعی، ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد قارچی که دارد، می تواند به عنوان یک درمان طبیعی برای بیماری های رایج مانند آکنه، سرماخوردگی، آنفولانزا، تبخال و چین و چروک استفاده شود. . یک یا دو حبه سیر را در آب گرم له کنید و آن را دو بار در روز بنوشید، اما اگر به سیر حساسیت دارید مراقب باشید. این همچنین به عنوان یک راه طبیعی برای حذف سموم از بدن عمل می کند. اگر پوست شما به سیر حساس نیست، می‌توانید آن را مستقیماً روی لکه‌های آکنه یا تبخال نیز اعمال کنید. من آن را به عنوان یک درمان برای تبخال دهان (زخم های سرد) بسیار موثر می دانم. اگر سطح کلسترول بالایی دارید، سیر را به طور منظم در غذای خود استفاده کنید زیرا این امر به طور طبیعی سطح کلسترول شما را کاهش می دهد (بدیهی است که همراه با پرهیز از رژیم غذایی با کلسترول بالا).

به طور خلاصه…

فواید سیر

o سیر سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

o سیر ضد پیری است و قدرت آنتی اکسیدانی آن رادیکال های آزاد را که منجر به پیری و بیماری می شوند خنثی می کند.

o سیر به کاهش تجمع پلاک (بیماری آترواسکلروتیک در قلب) کمک می کند.

سیر خون را رقیق می کند و به جلوگیری از لخته شدن خون (فیبرینولیز) کمک می کند و در نتیجه خطر سکته را کاهش می دهد.

o سیر به پیشگیری از سرطان به خصوص سیستم گوارشی کمک می کند و باعث کاهش اندازه و توقف رشد برخی تومورها می شود.

o سیر سطح قند خون را کاهش و تنظیم می کند.

o سیر به حذف فلزات سنگین مانند سرب و جیوه از بدن کمک می کند – سم زدایی طبیعی بدن.

o سیر ضد التهاب است.

سیر (خام حاوی آلیسین) یک آنتی بیوتیک طبیعی است و حتی می تواند سویه های باکتری های مقاوم به دارو مانند MRSA و همچنین هلیکوباکتر پیلوری را از بین ببرد.

سیر ضد قارچ است و عفونت مخمری را در اعضای بدن کاهش می دهد.

حق چاپ ۲۰۰۶ سیلویا رایلی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر