سید عباسی: برزیل شکست ناپذیر نیست/ تیم والیبال ایران اشتباهات زیادی کرد – شما آنلاین هستید


سید عباسی: برزیل شکست ناپذیر نیست/ تیم والیبال ایران اشتباهات زیادی داشت
سید عباسی: برزیل شکست ناپذیر نیست/ تیم والیبال ایران اشتباهات زیادی داشت

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی جهان در سه دیدار مقابل آرژانتین و مصر پیروز شد اما در جدال برای برتری برای رقابت با برزیل در مرحله یک هشتم نهایی مقابل هلند شکست خورد. دو تیم ساعت ۲۳:۳۰ روز ۱۵ شهریور برگزار می شود. جهانگیر […]

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی جهان در سه دیدار مقابل آرژانتین و مصر پیروز شد اما در جدال برای برتری برای رقابت با برزیل در مرحله یک هشتم نهایی مقابل هلند شکست خورد. دو تیم ساعت ۲۳:۳۰ روز ۱۵ شهریور برگزار می شود.

جهانگیر سید عباسی، کارشناس و پیشکسوت والیبال در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به دیدار ایران و برزیل درباره پیروزی احتمالی ایران گفت: در والیبال هر اتفاقی ممکن است بیفتد. برزیل یکی از بهترین تیم های جهان است، اما ما ثابت کرده ایم که اگر چند اشتباه مرتکب شویم، حتی اگر شانس برزیل روی کاغذ زیاد باشد، می توانیم پیروز شویم.

وی به نقاط ضعف و قوت برزیل اشاره کرد و تصریح کرد: برزیل هیچ نقطه ضعف اساسی ندارد و یکی از تیم های ارائه دهنده والیبال مدرن است. این تیم از نظر فنی با سایر تیم ها متفاوت است و جزو تیم های مرجع والیبال محسوب می شود اما این به معنای شکست ناپذیر بودن تیم نیست. حمله برزیل نقطه قوت آن است و اگر بتوانیم به خوبی سرویس دهیم و حمله با دفاع روی دروازه را برای آنها سخت کنیم، می توانیم پیروز شویم.

سید عباسی به عملکرد تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی اشاره کرد و گفت: با دو برد و یک باخت مقابل برزیل در جمع یک هشتم نهایی قرار داریم. از این نظر که دو تیم را بردیم نتیجه بدی نیست اما می توانیم هلند را هم ببریم و مقابل اوکراین باشیم. می شود بهتر از این کار کرد و نتیجه گرفت اما به نظرم نتایج تیم در کل ضعیف تر از لیگ ملت ها است.

وی ضعف تیم ملی ایران را در اشتباهات تیمی دانست و گفت: اگرچه رقابت ما در مسابقات جهانی ضعیفتر از لیگ ملتها است اما خطاهای تیمی بالایی داریم. ما نمی توانیم توپ برگشتی را دریافت کنیم، بخوانیم و مانند لیگ ملت ها خدمت کنیم.

این پیشکسوت والیبال درباره دلایل افزایش اشتباهات تیم ایران گفت: برخی از بازیکنان ما برای اولین بار وارد تیم ملی شده اند، شرایط سختی ندارند و تجربه بین المللی ندارند. این نوسانات برای تیم هایی که تازه وارد این مسابقات شده اند وجود دارد. از طرفی به نظر من خستگی هم دلیل دیگری است چون چندین ماه در اردوها و مسابقات مختلف شرکت می کنند.

انتهای پیام