سوریان: ما ۳ یا ۴ طلا می گیریم – شما آنلاین هستید


محسن سوریان در گفت وگو با ایسنا، درباره قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران در مسابقات جهانی اظهار کرد: مسابقات کمی و کیفی بسیار خوبی بود و بین ۳۰ تا ۴۰ کشور عمدتا با ترکیب کامل در این مسابقات حضور داشتند. تبدیل بعد از چندین سال که جهان تحت تاثیر کرونا قرار گرفت، امسال تیم های زیادی با همه بازیکنان خود به مسابقات جهانی آمدند و به جز روسیه که در مسابقات حضور نداشت، همه کشتی گیران حضور داشتند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان افزود: الحمدلله توانستیم با دست پر به ایران برگردیم و با کسب عنوان قهرمانی اشتهای مردم را شیرین کنیم. البته هدف اصلی ما در رده جوانان حمایت از تیم ملی بزرگسالان و آموزش صحیح کشتی گرفتن به جوانان است. در طول بیش از ۴ ماه اردوی تیم ملی از نظر بدنسازی به بچه ها فشار زیادی نمی آوریم و به بچه ها اجازه کاهش وزن نمی دهیم چون برای آینده ورزشی آنها ضرر دارد. نظم و انضباط اردوی تیم ملی به قدری خوب است که در ۸ مرحله اردوی تیم ملی حتی یک روز از اردو تعطیل نیست. الحمدلله بچه ها و همه کسانی که برای این تیم زحمت کشیدند از این نتیجه راضی هستند.

سوریان افزود: می خواهم به طور ویژه از سرپرست فدراسیون تشکر کنم که همه نوع حمایت از تیم جوانان را دارد و مشکلی برای برگزاری اردوها و ارائه امکانات نداریم. من دست هر مربی منطقه را می فشارم که برای این بچه ها زحمت می کشد. تنها امیدم این است که این بچه های رده بزرگسالان به نایب قهرمانی تیم ملی برسند و ایران را در مسابقات جهانی و المپیک سربلند کنند.

وی با بیان اینکه در این مسابقات مدال های طلا به کشورهای مختلف رسید، گفت: سطح مسابقات به گونه ای بود که مدال ها بین تیم ها توزیع شد و فکر می کنم تنها هند ۲ طلا کسب کرد و هیچ تیمی نتوانست بیش از ۲ طلا کسب کند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان گفت: از هر ۱۰ نفر تیم راضی هستم. چیزی که من از بچه ها می خواهم این است که با اندازه خودشان دست و پنجه نرم کنند و کم فروشی نکنند. ما در کشتی چیزی به نام تمرین و کشتی مسابقه داریم. با توجه به اینکه در رده نوجوانان بودند، انتظار نداشتم بیشتر از آن چیزی که داشتند کشتی بگیرند.

وی با اشاره به ظلم های متعدد در حق تیم ایران تصریح کرد: آنچه در این مسابقات ما را آزار می دهد این است که در ۳ مبارزه، ۲ مبارزه برای تیم برتر و یک مبارزه برای مدال برنز صراحتا با بی عدالتی حق فرزندان ما را تضییع کردند. . در وزن ۴۵ کیلوگرم، پیام احمدی در مرحله گروهی مقابل حریفان اوکراینی تضییع شد، در ۱۱۰ کیلوگرم، حق سرگروهی کشتی گیران کشورمان مقابل مجارستان را زیر پا گذاشتند و در ۶۰ کیلوگرم، میرشکار به برنز نرسید. مدال به دلیل بی انصافی ما با ۵ امتیاز بیشتر از آذربایجان قهرمان شدیم اما اگر بی عدالتی نبود با اختلاف بیشتر قهرمان می شدیم.

سوریان در خصوص کسب تنها یک مدال طلا توسط رزمی کاران ایرانی گفت: فرزندان ما شایسته طلاهای بیشتر هستند و اگر بی عدالتی نباشد قطعا به این هدف خواهیم رسید. از طرفی مردم ما تجربه زیادی ندارند و هدف ما کسب تجربه بیشتر در این مقوله است. اگر بتوانیم به مسابقات بیشتری برویم و بچه ها تجربه بیشتری کسب کنند، قطعا حداقل ۳ یا ۴ طلا می گیریم. پیام احمدی در ۴۵ یا پسیلات ما در ۱۱۰ کیلوگرم قطعا مستحق مدال طلا هستند.

وی درباره برنامه خود برای ادامه همکاری با تیم ملی جوانان گفت: بخشنامه فدرال هر چه باشد. آمدم خدمت کشتی. اگر فدراسیون کشتی و مدیر تیم ملی تصمیم بگیرند که می توانم به کشتی خدمت کنم، به تیم ملی خدمت خواهم کرد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در خصوص حضور برادرش حمید سوریان در کنار این تیم و نقش وی در این موفقیت گفت: حتما در آینده حضور قهرمان المپیک و شناسنامه کشتی ایران خواهد بود. به نوجوانی که به تازگی وارد عرصه جهانی شده بسیار تاثیرگذار است.اوچه از نظر انتقال مطالب فنی که در کنار بچه ها در هر کشتی است و از نظر روحی و روانی بسیار مفید و تاثیرگذار است.من شخصا از او قدردانی می کنم نه به خاطر اینکه او برادر من است اما به عنوان چهره پرافتخار کشتی ایران به خاطر حضور در کنار تیم و کمک به تیم نوجوانان.

سوریان در پایان گفت: دست همه کسانی که به این بچه ها کمک کردند یا همان شهری که میزبان اردوی ما بود را می بوسم و امیدوارم این بچه ها آینده درخشانی برای کشتی ایران رقم بزنند.

انتهای پیام