سودآورترین شغل کشور در سال ۱۴۰۱


یافتن شغل مناسب و متناسب با توانایی های هرکس کار آسانی نیست. در این بین، عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. یکی از این عوامل درآمد کل است.

برای همه ما مهم است که شغلی پیدا کنیم که نیازهای مالی ما را به خوبی پوشش دهد. با بررسی انجام شده، می توانیم دریابیم که کدام مشاغل هر سال درآمد زیادی به همراه دارند. امروز در این مقاله می خواهیم به پردرآمدترین مشاغل کشور در سال ۱۴۰۱ بپردازیم.

فهرست پردرآمدترین مشاغل ایران در سال ۱۴۰۱

جهان پس از شیوع ویروس کرونا وارد مرحله جدیدی شده است و آن افزایش تعداد مشاغل آنلاین است. بنابراین جای تعجب نیست که چرا اکثر مشاغل این لیست از یک نوع هستند. البته بدون شک هنوز هم مشاغلی در پلتفرم های سنتی وجود دارند که سودآور هستند و تقاضا برای آن ها زیاد است. در ادامه به سودآورترین لیست خواهیم پرداخت.

فعالیت در اینستاگرام

افرادی که در اینستاگرام کار می کنند یکی از پردرآمدترین مشاغل را دارند و در سال ۱۴۰۱ که ۶ ماه اول آن تمام نشده است شاهد افزایش آن هستیم. شغل رایجی که با آن مواجه می شویم وبلاگ نویسی است. پس از آن، فروشگاه آنلاین توجهات را به خود جلب کرد. در نهایت می توان گفت که هر فردی با هر شغلی می تواند از اینستاگرام برای رشد و جذب بینندگان بیشتر استفاده کند. بنابراین می‌توان فعالیت‌های اینستاگرام را به صورت زیر دسته‌بندی کرد:

  • وبلاگ نویسان
  • فروش و ارائه محصولات و خدمات آنلاین
  • مهارت های مختلف را آموزش دهید
  • تبلیغات و بازاریابی

مشاغل ایران، سامانه ثبت مشاغل در کشور

طراحی وب سایت

یکی دیگر از مشاغل پردرآمد کشور در سال ۱۴۰۱ طراحی سایت است. یک کسب و کار آنلاین نیاز به یک وب سایت دارد. همان افرادی که محصولات و خدمات خود را در اینستاگرام تبلیغ می کنند باید مکانی برای ثبت نام منظم برای سفارشات داشته باشند. علاوه بر این، انتشار مقالات مرتبط می تواند آن را در جایگاه بهتری در نتایج گوگل قرار دهد و در نتیجه به یک برند شناخته شده تبدیل شود. به همین دلیل نیاز به کارشناسانی که توانایی آنالیز رقبا و طراحی سایت های کارآمد را داشته باشند به شدت احساس می شود و این شغل درآمد خوبی نیز دارد.

مشاغل ایران، سامانه ثبت مشاغل در کشور

مشاغل مراقبت های بهداشتی

هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان به امید قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، علوم آزمایشگاهی و … وارد رشته علوم تجربی می شوند. در واقع این رشته‌ها سودآورترین مشاغل را دارند و به غیر از بحث علاقه، افراد زیادی برای رسیدن به موقعیت اجتماعی و درآمد خوب وارد آن‌ها می‌شوند. می توان گفت این رده شغلی هر ساله یکی از پردرآمدترین هاست و این فقط مربوط به سال ۱۴۰۱ نیست.

مشاغل ایران، سامانه ثبت مشاغل در کشور

تولید محتوا

کلیه مقالات اینستاگرام، عکس ها و فیلم ها، انیمیشن های تبلیغاتی و … محتوا است. کسانی که به این محتوا نیاز دارند مشاغل مختلفی را اداره می کنند و اغلب تسلط مناسبی بر نرم افزارهای نوشتاری و گرافیکی دارند. به همین دلیل تولید محتوا را برون سپاری می کنند. تولیدکنندگان محتوا اگر فریلنسر باشند می توانند درآمد عالی کسب کنند.

تجارت

کسب و کار اگر با دانش کافی انجام شود، درآمد زیادی به همراه خواهد داشت. این شغل در حوزه ارز دیجیتال روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می کند، زیرا می تواند درآمد دلاری نیز به همراه داشته باشد. کار در این زمینه آسان نیست و علاقه مندان باید به خوبی بر بازار و عوامل موثر بر آن تسلط داشته باشند.

مشاغل ایران، سامانه ثبت مشاغل در کشور

بازاریابی دیجیتال

کسب‌وکارها به افرادی نیاز دارند که بتوانند از تجزیه و تحلیل برای یافتن بهترین راه برای بازاریابی و پیشی گرفتن از رقبای خود استفاده کنند. این افراد بازاریاب دیجیتال هستند. این تخصص نه تنها در ایران، بلکه در اکثر کشورها یکی از پردرآمدترین مشاغل است.

مشاغل صنایع غذایی

تهیه غذا یکی از سودآورترین مشاغل کشور در سال ۱۴۰۱ بود که طبیعی بود. تهیه مواد اولیه برای رستوران ها، آشپزخانه ها و بالاتر از همه کارخانجات روزانه است و این یعنی بازار پر رونقی برای آن وجود دارد. کشاورزان را نیز می توان در این دسته قرار داد. البته همه می دانیم که کسب درآمد از کشاورزی بسیار سخت است، اما برخی روش های جدیدتر مانند اشتراک گذاری گلخانه ای بسیار سودآور هستند.

آرایش

آرایشگری یکی از سودآورترین مشاغل کشور در سال ۱۴۰۱ برای زنان بود. ارائه خدمات زیبایی مانند کاشت ناخن، تمیز کردن پوست، رنگ کردن مو و غیره طرفداران زیادی دارد و بهره مندی از آن مستلزم هزینه نسبتاً بالایی است. بنابراین یک آرایشگر ماهر می تواند درآمد خوبی کسب کند.

مشاغل ایران، سامانه ثبت مشاغل در کشور

یوتیوبر

یوتیوبر شخصی است که با انتشار ویدئو در یوتیوب درآمد کسب می کند. یکی از راه های اصلی کسب درآمد در یوتیوب تبلیغات است. هرچه افراد بیشتری ویدیوی تبلیغ شده را تماشا کنند، پول بیشتری به حساب مالک ویدیو واریز می شود. هر چه تعداد مشترکین و بینندگان کانال بیشتر باشد، درآمد بیشتری کسب می کند.

حرف پایانی

درآمد همیشه یکی از مهمترین عوامل در جستجوی شغل است. بررسی پردرآمدترین مشاغل کشور در سال ۱۴۰۱ نشان می دهد که بیشتر آنها در حوزه مشاغل اینترنتی هستند. بنابراین هر مهارتی که دارید، بهتر است با افزودن کمی چاشنی شبکه‌های اجتماعی، آن‌ها را به مخاطبان بیشتری بیاورید. در این صورت هر شغل پتانسیل ایجاد درآمد بیشتر را خواهد داشت. اگر می خواهید شروع به یادگیری مهارت کنید، بهتر است فهرستی از مشاغل را با توجه به ویژگی های شخصیتی خود تهیه کنید و سپس بررسی کنید که کدام یک برای شما مناسب تر است. تبلیغات نیز نقش مهمی در افزایش درآمد دارد. برای مشاهده بهتر، می توانید از سایت های ثبت شغل در کشورهایی مانند مشاغل در ایران استفاده کنید

به نظر شما چه مشاغل دیگری را می توانیم به این لیست اضافه کنیم؟