سفرهای آمریکایی به ترکیه رکورد زد – شما آنلاین هستید


سفرهای آمریکایی به ترکیه رکورد زد
سفرهای آمریکایی به ترکیه رکورد زد

به گزارش ایسنا، به نقل از فوربس، بر اساس آمار منتشر شده در ۲۲ آگوست از سوی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، تعداد گردشگرانی که به ترکیه سفر کرده اند رکورد شکنی کرده است. بر این اساس در نیمه اول سال ۲۰۲۲ حدود ۳۷۷ هزار آمریکایی از ترکیه دیدن کرده اند که به معنای تعداد بازدید گردشگران آمریکایی است. […]

به گزارش ایسنا، به نقل از فوربس، بر اساس آمار منتشر شده در ۲۲ آگوست از سوی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، تعداد گردشگرانی که به ترکیه سفر کرده اند رکورد شکنی کرده است.
بر این اساس، در نیمه اول سال ۲۰۲۲، حدود ۳۷۷ هزار شهروند آمریکایی از ترکیه بازدید کردند که به این معنی است که تعداد بازدید گردشگران آمریکایی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ و قبل از شیوع ویروس کرونا، ۷۶.۸ درصد افزایش یافته است.
محبوب ترین مقصد گردشگری برای آمریکایی ها شهر «استانبول» است که شامل بناهای گرانبهای «ایاصوفیه»، «مسجد سلیمانیه» و «مسجد سلطان احمد» (مسجد آبی) است.
شهر بندری «ازمیر» و مناظر «کاپادوکیا» نیز از دیگر مقاصد محبوب آمریکایی ها معرفی شده است.
ترکیه در سال ۲۰۱۹ حدود ۵۱ میلیون گردشگر خارجی را جذب کرد و نام خود را به عنوان ششمین مقصد گردشگری محبوب در جهان ثبت کرد.
به گزارش رویترز، وزارت گردشگری ترکیه ماه گذشته هدف برای پایان سال ۲۰۲۲ را به ۴۷ میلیون گردشگر و ۳۷ میلیارد دلار سود گردشگری افزایش داد.
انتهای پیام