سجاد مردانی سومین مدال برنز تیم ملی تکواندو ایران را کسب کرد – شما آنلاین


سجاد مردانی سومین مدال برنز تیم ملی تکواندو ایران را کسب کرد
سجاد مردانی سومین مدال برنز تیم ملی تکواندو ایران را کسب کرد

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و پنجمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان روز پنجشنبه پنجم آبان ماه در چهارمین روز با حضور دو نماینده کشورمان برگزار شد.جهان ۲۰۱۳ مکزیک و در شهرستان […]

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و پنجمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان پنجشنبه پنجم آبان ماه در چهارمین روز با حضور دو نماینده کشورمان برگزار شد و تیم ملی کشورمان با هدایت سجاد مردانی به مدال برنز دست یافت.
سرمربی تیم ملی کشورمان که در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ مکزیک در شهر “پاوبلا” به مدال نقره دست یافت، این بار در شهر “گوادالاخارا” به مدال برنز دست یافت.
گروه وزن ۸۷+ کیلوگرم مردان در دور نخست مقابل «آلوارز» از ونزوئلا با نتیجه ۲ بر ۱ به پیروزی رسیدند. وی در این دیدار دور اول را با نتیجه ۳ بر صفر به سود خود به پایان رساند، دور دوم این حریف بود که با نتیجه ۷ بر ۶ پیروز شد. اما در دور سوم مردانی با نتیجه ۴ بر یک پیروز شد و زمین را ترک کرد. وی در دومین دیدار با نتیجه ۳ بر ۲ و ۴ بر ۱ “آندری هابار” از اوکراین را شکست داد و در دیدار یک هشتم نهایی مقابل “آن” از گامبیا با نتیجه ۲ بر صفر (۳ بر ۱ و ۴): ۱) برد و به نیمه نهایی رسید.
در این مرحله نماینده سنگین وزن کشورمان “کارلوس سانورس” از مکزیک، دارنده مدال نقره دور قبل و رتبه پنجم جهان پیشتاز است. دور اول این مبارزه با برتری ۳ بر یک مردانی به پایان رسید. در دور دوم هر دو تکواندوکار به تساوی ۳ بر ۳ رضایت دادند و در پایان دور سوم تساوی ۲ بر ۲ روی تابلوی مسابقه ثبت شد. در هر دو راند با وجود عملکرد فنی و ضربات بیشتر آقایان، داوران به پیروزی رقیب مکزیکی رای دادند که با رای حاضرین همراه شد و مجلس با حمایت مجلس اجازه دادند تا سرمربی تیم ملی کشورمان از فینال باز بماند. حتی اگر واجد شرایط بود.
اکرم خدابنده در وزن ۷۳+ کیلوگرم در دور اول باید با نماینده کنیا مبارزه می کرد که با توجه به حذف در وزنه برداری خدابنده راهی دور دوم شد و در این مرحله ۲ بر صفر (۱۰ بر ۴) شکست خورد. مقابل “لورنا بروندل” از آلمان و دارنده رتبه اول جهان. و ۳-۱) باخت و از مسابقات کنار رفت.
پیش از آقایان رضا کلهر در وزن ۶۸- کیلوگرم و مهران حشرداری در وزن ۸۰- کیلوگرم توانستند ۲ مدال برنز کسب کنند. ابوالفضل عباسی در وزن ۸۷- کیلوگرم، غزل سلطانی در وزن ۴۹- کیلوگرم، نرگس میرنواللهی در وزن ۶۲- کیلوگرم و زینب اسماعیلی در وزن ۶۷- کیلوگرم مغلوب رقبای خود شدند.
دوره این مسابقات که با حضور تکواندوکاران ۱۲۰ کشور در گوادالاخارای مکزیک برگزار می شود روز یکشنبه ۸ آبان ماه به پایان می رسد.