سجادی: در ایران نگاه ویژه ای به ورزش جانبازان و معلولان داریم – شما آنلاین


سجادی: ما در ایران نگاه ویژه ای به ورزش جانبازان و معلولان داریم
سجادی: ما در ایران نگاه ویژه ای به ورزش جانبازان و معلولان داریم

به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، ماجد رشید رئیس کمیته پارالمپیک آسیا با سجادی دیدار و درباره راه‌های ایجاد همکاری‌های دوجانبه تبادل نظر کرد. وزیر ورزش و جوانان در این دیدار از رئیس کمیته ملی پارالمپیک برای برگزاری مراسم بزرگداشت این روز تشکر کرد. […]

به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، ماجد رشید رئیس کمیته پارالمپیک آسیا با سجادی دیدار و درباره راه‌های ایجاد همکاری‌های دوجانبه تبادل نظر کرد.
وزیر ورزش و جوانان در این دیدار ضمن تشکر از رئیس کمیته ملی پارالمپیک به دلیل برگزاری مراسم گرامیداشت روز ملی پارالمپیک گفت: در محضر بزرگوار فرصت را مغتنم شمرده و تبریک می گویم. خسروی وفا درباره مسئولیت جدیدش در کمیته ملی المپیک. آوردند، من استفاده کردم.
وی خسروی وفا را مدیری توانمند، با اخلاق و ارزشمند در ایران اسلامی خواند و تصریح کرد: وی به عنوان بنیانگذار و تدوین کننده اصلی برنامه توسعه این قشر محترم در کشور و منطقه مسئولیت ورزش پیشکسوتان را بر عهده دارد. و افراد دارای معلولیت توانسته است به بهترین شکل ممکن برای ورزشکاران و جامعه مخاطبین خود فرصت رشد و سربلندی ایجاد کند.
حمید سجادی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه عموم علاقمندان به حضور ورزشکاران پیشکسوت و معلولین در عرصه ورزش هستند، تصریح کرد: همه سطوح جامعه نسبت به نتایج ورزشکاران کشورمان در این عرصه حساس و پیگیر هستند. رویدادهای بزرگ بین المللی از جمله بازی های المپیک آسیایی و جهانی به دلیل این سرنوشت این قشر از جامعه برای مردم و مسئولان این کشور بسیار مهم است.
وی در این خصوص گفت: دلگرمی ها و بهترین فرصت ها برای دیدار با بالاترین مقام های کشور اعم از مقام معظم رهبری و رئیس جمهور فراهم است و این عزیزان ضمن بیان مسائل و مشکلات خود مورد تشویق مسئولان قرار می گیرند.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه حقوق معلولان و جانبازان در حوزه ورزش به دقت رعایت می شود، تصریح کرد: کنوانسیون ورزش معلولان در ایران به خوبی اجرا می شود و چون به جانبازان و معلولان توجه می شود. ورزشکار با حساسیت و توجه آقای خسروی وفا، ورزش معلولان و جانبازان در ابعاد مختلف با سرعت بسیار بالایی حرکت می کنند.
وی با تاکید مجدد بر نگاه ویژه مسئولان جمهوری اسلامی ایران به مسائل مربوط به معلولان و جانبازان کشوری گفت: در ایران اسلامی علاوه بر ورزش، نیازهای مختلف بهداشتی، آموزشی، تفریحی و … اجرا می شود. بر اساس جنبش رفاهی در جهان است. .
سجادی در این دیدار به دستاوردهای ورزشکاران و جانبازان معلول در عرصه اصلی بین المللی توجه کرد و افزود: امروز اگر جامعه ورزش معلولان و جانبازان کشورمان به خوبی دیده می شود و در عرصه اصلی ورزش بین المللی می درخشد به خاطر این است که تلاش های انجام شده توسط Ia تمام وقت و بر اساس برنامه انجام شده است.
وی در ادامه سخنان خود برگزاری رویداد بین المللی در رشته کشتی و پیشکسوتان را به میزبانی ایران پیشنهاد کرد و گفت: امیدواریم با رویکردی متفاوت به این سهم بزرگ دست یابیم.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه به اهمیت فعالیت بدنی و رقابت های ورزشی در زندگی روزمره جانبازان و معلولان بسیار اعتقاد دارم، افزود: در این راستا با تعامل و همکاری درونی گام های مهم و موثری در ایران برداشته خواهد شد. ایران و مجامع بین المللی
سجادی همچنین در پایان این نشست پیشنهاد راه اندازی مرکز بین المللی آموزش جانبازان و معلولین در مناطق جنوبی ایران از جمله جزایر زیبای کیش و قشم با هدف بهره برداری از کشورهای همسایه در بخش پارالمپیک را مطرح کرد. ، و تفاهم نامه ای در این زمینه منعقد کردند. تاکید کرد.
انتهای پیام