ساده ترین راه برای پیشگیری از آنفولانزا


این متخصص بیماری های عفونی گفت: ساده ترین راه پیشگیری از آنفولانزا شستن دست ها و خودداری از بوسیدن و در آغوش گرفتن یکدیگر است.

سرماخوردگی

ساده ترین راه برای پیشگیری از آنفولانزا

امروزه آنفولانزا به عنوان یک موضوع مهم ذهن مردم را به خود مشغول کرده و ترس از ابتلا به این بیماری نگرانی هایی را ایجاد کرده است، هرچند که مسئولان وزارت بهداشت و کارشناسان پزشکی توصیه های زیادی کرده اند.

برای پیشگیری این کار را انجام داده اند اما باید گفت با رعایت حداقل بهداشت فردی می توانید از این بیماری در امان بمانید.

مسعود مردانی کارشناس بیماری های عفونی و استاد دانشگاه شهید بهشتی در گفت وگو با فارس درباره «بهترین راه پیشگیری از آنفولانزا» گفت: بهترین راه پیشگیری از آنفلوآنزا ارتباط با مردم است.

با دست ها فرق می کند. به عبارت دیگر، اگر شستن دست ها با آب را ۱۰۰ امتیاز حساب کنیم، این روش ۷۰ امتیاز و استفاده از ماسک ۱۰ امتیاز می گیرد.

وی ادامه داد: استفاده از ماسک معمولی توسط عموم مردم بعد از یک تا دو ساعت و حتی در برخی افراد با علائم عطسه و سرفه تنها ۲۰ دقیقه می‌تواند موثر باشد. به خاطر ویروس

رطوبت ایجاد شده باعث ایجاد آرامش می شود.

این متخصص عفونی با اشاره به بهترین نوع ماسک تصریح کرد: ماسک N95 بهترین نوع ماسکی است که دارای فیلتر است و نوع استفاده شده باید صورت را بپوشاند و برای عموم توصیه می شود.

ما مانند پرستاران از بیماران آنفولانزا مراقبت می کنیم.

شهرخوان، مندری با تاکید بر اینکه رعایت بهداشت فردی موثرتر از استفاده از ماسک است، یادآور شد: راه اصلی انتقال ویروس آنفولانزا و عفونت ویروسی مجاری تنفسی فوقانی تماس با دست است.

ثابت شده است که دانش آموزان در مدرسه می توانند ویروس را در خانه پخش کنند. به این ترتیب کافی است دانش آموز از مداد و پاک کن همکلاسی خود استفاده کند و ویروس را از طریق لوازم التحریر مورد استفاده ارسال کند.

خانه تکانی

وی افزود: وقتی دانش آموز به خانه برمی گردد، به جای اینکه ابتدا دست های خود را بشوید. مثلاً از ریموت کنترل تلویزیون استفاده می کند یا برای خوردن غذا در یخچال را باز می کند یا حتی

استفاده از تلفن همراه؛ در نتیجه ویروس از این طریق در تمام خانه پخش می شود.

این متخصص بیماری های عفونی با اشاره به مهم ترین راه پیشگیری از شیوع ویروس آنفلوآنزا تصریح کرد: افراد در اجتماعات به یکدیگر دست نزنند. بالاخره بدتر از دلتنگی برای بوسه های یکدیگر است

انجام دادن. به عنوان مثال، بوسیدن و در آغوش گرفتن افراد در مراسم مذهبی و عروسی می تواند به انتشار ویروس کمک کند.

مردانی با بیان اینکه دو تا سه هفته دیگر همه گیری آنفلوانزا فروکش می کند، گفت: بهترین و ساده ترین راه پیشگیری از این بیماری شستن دست ها است. به عبارت دیگر، شستن دست ها نیز بهتر از استفاده از ماسک است

بهتر.

وی بیان کرد: ژاپنی ها ثابت کردند که حتی اگر صابون در دسترس نباشد، افراد می توانند دست های خود را به مدت ۳۰ ثانیه با آب بشویند که می تواند بسیار موثر باشد.