زیر پوست شما چیست؟ اشکالات که سوراخ


آکانتامبا

لنزهای تماسی را در آب لوله کشی نشویید تا خطر ابتلا به <i>Acanthamoeba</i> را کاهش دهید.”/>    </p>
<div class=

اگر از لنزهای تماسی استفاده می کنید، آنها را در آب لوله کشی نکنید. شما ممکن است این حشره را بردارید که می تواند در چشم شما نفوذ کند و باعث عفونتی به نام شود آکانتامبا کراتیت؛ علائم شامل قرمزی، احساس اینکه چیزی در چشم شماست و حساسیت به نور است. اگر درمان نشود، ممکن است بینایی خود را از دست بدهید. این بیماری در بین افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می کنند رایج است، اما هر کسی ممکن است به این اشکال مبتلا شود. در توده های آبی مانند دریاچه ها و اقیانوس ها و در خاک و هوا زندگی می کند.

لوا لوا

این انگل از طریق نیش مگس گوزن بیشتر در جنگل های بارانی غرب و مرکز آفریقا پخش می شود.

این کرم یک انگل است که از طریق نیش مگس گوزن پخش می شود. در پوست شما نفوذ می کند و باعث خارش نواحی اطراف مفاصل شما به نام تورم کالابار می شود. همچنین منجر به عفونتی به نام لوئیازیس یا کرم چشم آفریقایی می شود. حتی ممکن است کرم را در حالی که روی سطح چشم یا زیر پوست شما می خزد ببینید. اما احتمالاً آن را دریافت نخواهید کرد مگر اینکه زمانی را در جنگل های بارانی غرب و مرکز آفریقا بگذرانید.

کک چیگو

شن و ماسه کک ها در پاهای شما فرو می روند و باعث ایجاد بیماری پوستی به نام تنگیازیس می شوند.

این حشرات، که به عنوان شن و ماسه یا جیگر شناخته می شوند، در پاشنه پا، کف پا یا انگشتان پا فرو می روند. آنها باعث بیماری پوستی به نام تنگیازیس می شوند. وقتی وارد می شوند، آن را احساس نمی کنید. اما یک بار داخل پای شما تا ۲۰۰۰ برابر بزرگتر می شوند. این باعث خارش و تحریک پوست شما می شود. همچنین ممکن است پای شما متورم شود و دچار زخم شود. برخی افراد دچار قانقاریا یا کزاز می شوند. کک های چیگو در مکان های شنی و گرمسیری زندگی می کنند و در ایالات متحده رایج نیستند.

اسپارگانوم

این کرم نواری می تواند تا یک فوت در روده شما رشد کند.

این کرم نواری می تواند تا یک فوت در روده شما رشد کند. به ندرت افراد در ایالات متحده به آن مبتلا می شوند، اما حیوانات می توانند آن را داشته باشند. بیشتر موارد انسانی در آسیای جنوب شرقی است. اسپارگانوم می تواند تقریباً در هر جای بدن شما تا ۲۰ سال زندگی کند. عفونت معمولاً علائمی ایجاد نمی کند، مگر اینکه در مغز شما باشد. سپس می توانید ضعف، سردرد، بی حسی، سوزن سوزن شدن یا تشنج داشته باشید.

کرم های فیلاریال

این انگل ها از طریق نیش پشه آلوده منتقل می شوند و در سیستم لنفاوی شما زندگی می کنند.

این گیره ها بسیار کوچکتر از آن هستند که بدون میکروسکوپ دیده شوند. هنگامی که یک پشه آلوده شما را نیش می زند به آنها مبتلا می شوید. آنها در سیستم لنفاوی شما زندگی می کنند و باعث بیماری به نام فیلاریازیس لنفاوی می شوند. می تواند منجر به تب، تورم غدد لنفاوی و تجمع مایع در بدن شما شود. با این حال، اکثر مردم هرگز علائمی ندارند. کرم ها بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شوند. آنها بر مردم ایالات متحده تأثیر نمی گذارند

کرم پیچ

این مگس بیشتر در آمریکای جنوبی و دریای کارائیب رایج است.

این آفت اصلا کرم نیست — مگس است. بزرگسالان تخم ها را روی بریدگی یا زخم روی پوست شما می گذارند. وقتی لاروها از تخم بیرون می آیند، از زخم تغذیه می کنند و باعث عفونت می شوند. دام ها بیشتر از انسان ها به آن مبتلا می شوند. بیشتر در کشورهای آمریکای جنوبی و کارائیب رایج است.

ناگلریا فاولری

این آمیب نادر مغزخوار در دریاچه ها و رودخانه های گرم زندگی می کند.

این آمیب مغز خوار نامیده می شود زیرا بافت مغز را از بین می برد. در دریاچه‌ها و رودخانه‌های گرم زندگی می‌کند و هنگام شنا می‌تواند به سمت بینی شما حرکت کند. علائم شامل سردرد، تب، حالت تهوع و استفراغ است. بعداً می تواند باعث سفتی گردن، تشنج و توهم شود. بیشتر افراد مبتلا می میرند، اما این بیماری نادر است. بین سال‌های ۱۹۶۲ و ۲۰۰۸، ۱۱۱ مورد در ایالات متحده گزارش شده است که بیشتر در میان مردان جوان و سالم بوده است.

Gnathostoma Spinigerum

این انگل از دیواره معده عبور می کند، اما در ایالات متحده نادر است

این انگل خاردار پس از اینکه شما را آلوده کرد از دیواره معده شما عبور می کند. این در گربه‌ها شایع‌تر است، اما افراد می‌توانند با خوردن ماهی‌های آب شیرین نیم پز به آن مبتلا شوند. شما نمی توانید آن را از کسی که آن را دارد دریافت کنید. لارو ابتدا معده و کبد شما را آلوده می کند و باعث درد می شود. سپس به سمت پوست شما حرکت می کند که متورم و خارش می کند. اگر وارد سیستم عصبی شما شود می تواند کشنده باشد. بیشتر در جنوب شرقی آسیا یافت می شود و در ایالات متحده نادر است

کنه ها

کنه ها در علف های بلند و درختچه ها زندگی می کنند و می توانند حامل بیماری باشند.

این آفت‌ها می‌توانند در هر قسمتی از بدن شما نفوذ کنند، اما واقعاً چین‌ها، چین‌ها یا نواحی مودار مانند پوست سر را دوست دارند. اندازه آنها می تواند از اندازه یک دانه کنجد تا اندازه یک دانه سیب یا بزرگتر باشد. آنها تمایل دارند روی چمن‌های بلند و درختچه‌ها آویزان شوند، و وقتی به آنها مسواک می‌زنید به شما قلاب می‌شوند. کنه ها روی پوست شما بریده می شوند تا بتوانند در لوله بچسبند و خون را بمکند. آنهایی که ناقل بیماری لایم و تب خالدار کوه راکی ​​و سایر بیماریها هستند هنگام تغذیه شما را آلوده می کنند.

بوسیدن حشرات

بوسیدن حشرات اطراف دهان و چشم شما گاز می گیرد و ممکن است حامل بیماری شاگاس باشد.

این جانوران نام خود را از جایی که دوست دارند گاز بگیرند – اطراف دهان و چشمان شما گرفته اند. آنها معمولا در حالی که شما در خواب هستید حمله می کنند. آنها اغلب در انبوه چوب ها یا لانه موش ها آویزان می شوند. آنها همچنین به سمت چراغ ها و دی اکسید کربن در خانه شما کشیده می شوند. آنها هم از حیوانات خانگی و هم از مردم تغذیه می کنند. نیش آنها می تواند باعث واکنش آلرژیک شود. آنها همچنین بیماری شاگاس را گسترش می دهند که می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

گال

گال زیر پوست سوراخ می شود و باعث خارش می شود.

این کنه ها تونل هایی را در زیر پوست شما حفر می کنند و در آنها تخم می گذارند. در صورت داشتن تماس نزدیک یا خوابیدن در یک تخت با کسی که آنها را دارد، می توانید آنها را دریافت کنید. هرچند برای دیدن خیلی کوچک هستند. آنها پوست بین انگشتان، چین های دست و پا، آلت تناسلی، سینه ها و تیغه های شانه را ترجیح می دهند. ممکن است تا یک ماه طول بکشد تا شما خارش را احساس کنید. پزشک چیزی به شما می دهد تا از شر آنها خلاص شوید.

شپش

شپش ها از طریق تماس مستقیم با فردی که آنها را دارد پخش می شود و به راحتی با داروهای بدون نسخه درمان می شوند.

سه نوع از آنها روی افراد زندگی می کنند: بدن، سر و شپش شرمگاهی. این حشرات به اندازه دانه کنجد روی موها می چسبند و از طریق پوست شما از خون تغذیه می کنند. بیشتر آنها باعث خارش شما می شوند، اما می توانند بیماری را گسترش دهند. شما آنها را از تماس مستقیم با شخصی که آنها را دارد دریافت می کنید. شپش ناحیه تناسلی می تواند از طریق رابطه جنسی منتقل شود. شپش بسیار شایع است. آنها را با داروهای بدون نسخه و نسخه درمان کنید.

چیگر

چیگرها روی برگها یا در مناطق سایه دار و علفزار زندگی می کنند.

وقتی به موجوداتی فکر می‌کنید که در آن فرو می‌روند، چیگرها ممکن است اولین چیزهایی باشند که به ذهنتان خطور می‌کند. اما آنها نقب نمی زنند. آنها به لایه بیرونی پوست شما متصل می شوند و از سلول ها لذت می برند. وقتی اشکال پر شد، رها می شود. این معمولاً ۳ روز طول می کشد. در این بین گزش ها خارش دارند. زیاد. چیگرها در مناطق سایه دار، چمنزار یا روی برگهای نزدیک به زمین زندگی می کنند. آن‌ها قسمت‌های زیر قسمت‌های تنگ لباس را دوست دارند، مانند کمربند یا سرآستین.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/