زیارت امامزاده ابراهیم در لاهرود را ببینید


امامزاده ابراهیم لاهرود یکی از آثار تاریخی شهرستان لاهرود است و به دلیل قرار گرفتن در مسیر گردشگری سبلان از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش دیدشهر، این امامزاده که از فرزندان امام موسی کاظم(ع) بود که در سال ۲۰۲ هجری قمری پس از شهادت امام هشتم (علیه السلام) حاکم خراسان به خراسان مهاجرت کرد. در آن زمان .

بر اساس گزارش ها و کتب تاریخی امامزاده کریم و بزرگواردار در بسیاری از مناطق از جمله در منطقه گیلان مدت ها زندگی می کرد، حتی کشیش جماعت شد و پس از اقامت در گیلان به منطقه آذربایجان زیارت کرد و به احتمال زیاد در منطقه گیلان سکونت داشت. منطقه جنوب آذربایجان و استان وراوین و آخرین اقامتگاه امامزاده در استان لاهرود بوده است.

امام زاده ابراهیم

از آنجایی که از خراسان به منطقه آمدند، به دلیل مشکلات و ظلم هایی که در زمان خلافت بنی عباس علیه السلام به فرزندان امام به ویژه فرزندان امام موسی کاظم (علیه السلام) می شد، به سید ابراهیم خراسانی ملقب شدند. بر او). بر روی آن).

امامزاده ابراهیم قدرت نامیدن حیوانات و پرندگان (بزکوهی و کبک) را دارد به طوری که در روزهای سرد سال برخی از حیوانات از سرما و گرسنگی شدید به خانه او پناه می برند و بین آنها غذا تقسیم می کنند و همچنین می گذارند. بر پیشانی بیمار صلوات فرمودند و از خداوند شفای ایشان را خواستند و بیمار شفا یافت.

امام زاده ابراهیم

بنای اصلی امامزاده تخریب شد و ساختمان جدیدی در محل مورد نظر ساخته شد و ساختمان جدید دارای امکانات اولیه یک بنای حج برای رفاه حال زائران است.

این بنا تقریباً به سبک معماری اسلامی است که دارای گنبدی با روکش فلزی و دو مناره است و بنا با ۹ پله از سطح زمین ساخته شده است و نمای داخلی بنا پس از عبور از پیشخوان و ورود به شبستان آغاز می شود. . .

امام زاده ابراهیم

در شهر لاهرود در میدان امامزاده و روبروی گلزار شهدای شهر واقع شده است.

در ضلع جنوبی و شمالی این بنا قبرستان های شهری وجود دارد و ورودی اصلی بنا در ضلع شرقی است که شامل ورودی کفش و کتابخانه می باشد.