زاکانی: تهران با مجموعه ای از مشکلات مواجه است – شما آنلاین هستید


به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی در اولین جلسه هیات امنای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران استان تهران که صبح امروز در جمع رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد، با تاکید بر اینکه برخی مسائل نیاز به نخبگان دارد، گفت: اگر اقدام شده است. در گذشته بر اجرای برنامه نظارت داشته و در صورتی که هنوز در بخشی از آن اقدامی صورت نگرفته است، باید برای برنامه ریزی آن بحث شود.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه تهران با انباشت مشکلات مواجه است و مسائل امنیتی آن تک بعدی نیست، افزود: کمیسیون ویژه ای برای برنامه های آتی هیات امنا با حضور نمایندگان تشکیل شود تا بر جریان ها نظارت کنند. وضعیت موجود و بررسی آنچه در گذشته ارائه شده است. و چگونگی شرایط شهر، اسناد بالادستی و سایر تکالیف برای داشتن یک برنامه زمان بندی مشخص.

زاکانی ادامه داد: امنیت تهران و آثار آن مانند دومینو به نقاط دیگر سرایت می کند و بیش از هر چیز باید به آن توجه کنیم.

در این جلسه دستورات اعضای هیات امنای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از سوی شهردار تهران (رئیس هیات امنا) به غلامرضا جلالی رئیس پدافند غیرعامل ابلاغ شد. سازمان ملی به عنوان یکی از اعضای بالفعل هیأت امناء، حمیدرضا خانکه، عضو واقعی هیأت امنای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران. تهران، احمد صادقی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، عضو هیأت امنای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و علی نصیری، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، مطلع شدند.

به گزارش خبرنگار شهر، چالش های حوزه «بهسازی و نوسازی لرزه ای» و تقسیم وظایف سازمان های حوزه، سازوکار برگزاری جلسات فصلی هیئت امنا (هر ۳ ماه یک جلسه) و تشکیل کمیسیون‌های ویژه پیگیری امور و «گزارش‌های عملکرد و برنامه‌های آتی سازمان مدیریت و پیشگیری بحران شهر تهران» از دیگر موضوعاتی بود که در دستور کار اولین جلسه هیئت امنای سازمان مدیریت بحران شهر تهران قرار گرفت.

بر اساس گزارش پایگاه داده شهری، تدوین طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران (بازنگری RFP)، ارتقای ساختار سازمانی مدیریت و پیشگیری از بحران تهران و ارتباطات پایدار (از ۱۹ به ۳۲ رکن) از دیگر بخش‌های بحران است. گزارش عملکرد سازمان پیشگیری و مدیریت . شهر تهران است.

پیام به پایان رسید