زائران در زیارت چگونه از ابتلا به آبله و کرونا محافظت می کنند؟ – شما آنلاین هستید


زائران به دلیل وجود چندین بیماری شایع و عفونی، نکاتی را برای پیشگیری از ابتلا و پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری ها در سفر زیارتی جویا می شوند.

دکتر. امجد حداد، مشاور آلرژی و ایمونولوژی گفت: یکسری بیماری های تنفسی وجود دارد که زائران به دلیل ازدحام و فاصله فیزیکی به آن مبتلا می شوند و به همین دلیل ممکن است در معرض ذات الریه، آنفولانزا و ویروس کرونا باشند.

حداد به زائران توصیه کرد از ترس عفونت های تنفسی که ممکن است در ایام حج برایشان اتفاق بیفتد همیشه ماسک بزنند زیرا این کار برای پیشگیری از بسیاری از بیماری ها و به ویژه پیشگیری از بیماری های تنفسی است.

مشاور آلرژی و ایمونولوژی افزود: ویروس کرونا به سرعت در حال گسترش است و علیرغم آمار کم ابتلا در برخی کشورها، اما حج که بزرگترین جامعه مسلمان و با ملیت های مختلف در آن حضور دارند، همچنان این ویروس در برخی کشورها وجود دارد. کشورهای آسیایی و آفریقا فعال است و بنابراین پایبندی به ماسک ضروری است.

وی گفت: آبله میمونی نسبت به کرونا شیوع کمتری دارد و ممکن است از طریق مجاری تنفسی منتقل شود، اما به سختی زیاد است و یکی از راه های مقابله با آن رعایت فاصله فیزیکی تا حد امکان است. علاوه بر این، باید از ماندن طولانی مدت در یک مکان خاص و تماس با دیگران خودداری کنید.

حداد تصریح می کند: هر زائری موظف به مصرف دارو مخصوصاً برای تب، ویتامین و داروی معده است، اما در صورت احساس بیماری باید به پزشک همراه مراجعه کند تا خود را معاینه کند.

وی همچنین به اهمیت نوشیدن آب در روزهای گرم، خوردن سبزیجات و میوه جات و همچنین دوری از غذاهایی که برای بدن مضر بوده و برای بدن مفید نیستند، اشاره کرد.

منبع: العین نیوز