رژیم کم التهاب – گزینه بعدی که از نظر بالینی ثابت شده است

یک رژیم کم التهاب همانطور که از نامش پیداست رژیم غذایی یا عادات غذایی است که می تواند به شما در کنترل چرخه التهاب در بدن کمک کند. اما نیاز به چنین رژیمی چیست و چه ترکیبی دارد؟ بیایید دریابیم.

اهمیت رژیم غذایی کم التهاب

همانطور که بیشتر ما می دانیم التهاب بخشی از مکانیسم دفاعی بدن است. اگر هر گونه عفونت یا عفونت ویروسی یا باکتریایی رخ دهد، ناحیه آسیب دیده متورم می شود و درد و قرمزی در اطراف ناحیه آسیب دیده ظاهر می شود. این به دلیل تجمع WBC (گلبول های سفید خون) در پوشش داخلی رگ های خونی در اطراف ناحیه آسیب دیده است. WBC با مواد خارجی مبارزه می کند و از گسترش بیشتر عفونت جلوگیری می کند. علاوه بر این، پس از از بین رفتن مواد عفونی، بدن به حالت عادی باز می گردد.

با این حال، اغلب، به دلایل مختلف (حضور طولانی مدت مواد خارجی، عدم تعادل هورمونی، محرک خود ایمنی) بدن وارد حالت التهاب مزمن می شود، یعنی التهاب در بدن دوباره بازسازی نمی شود. این منجر به بسیاری از شرایط دردناک مانند آرتریت، پسوریازیس، آرتروز، درد مفاصل و غیره می شود.

اینجاست که رژیم غذایی کم التهاب کمک می کند. مصرف چنین رژیمی نشانه ای از التهاب کنترل نشده را در بدن حفظ می کند و موارد التهاب مزمن را تسکین می دهد.

مطالعات ثابت کرده اند که چربی های امگا ۳ DHA و EPA موجود در ماهی های آب سرد دارای خواص ضد التهابی هستند در حالی که چربی های امگا ۶ موجود در غذاهای فرآوری شده، چرب و فست فودها دارای خواص ضد التهابی هستند. از آنجایی که این روزها بیشتر غذاهای فرآوری شده می خوریم، عدم تعادل چربی های امگا ۶ و امگا ۳ در بدن ما وجود دارد که منجر به التهاب نامحدود می شود.

بنابراین، افزایش سطح لیپیدهای DHA و EPA برای بررسی درد در بدن تنها راه حل است.

با وجود این، کارشناسان خوردن ماهی زیاد را توصیه نمی کنند. این به دلیل افزایش آلودگی در آب های اقیانوس و در نتیجه تجمع سمومی مانند جیوه، سرب، آرسنیک و غیره در گوشت ماهی است. در عوض، آنها از مکمل های روغن ماهی تازه، خالص و با کیفیت بالا حمایت می کنند.

مکمل هایی که تحت فرآیند تقطیر مولکولی قرار گرفته اند خالص ترین هستند. این فرآیند تصفیه تمام مواد شیمیایی ناخواسته و مضر روغن را فیلتر می کند و تضمین می کند که کیفیت روغن دارای درجه دارویی است. مکمل ساخته شده با ترکیبی از روغن هاکی و روغن ماهی تن بهترین رژیم غذایی کم التهاب محسوب می شود. این ترکیب دو و نیم برابر بیشتر از سایر مکمل های موجود در بازار در کاهش التهاب موثر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماهی تن هاکی رژیمی با التهاب کم که حاوی ۲۸۰ میلی گرم DHA در هر ۱۰۰۰ میلی گرم روغن است، از وب سایت من که در زیر ذکر شده است دیدن کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر