رویکردی جامع به آسم و COPD

نزدیک به ۱۳ میلیون آمریکایی از بیماری مزمن انسدادی ریه رنج می برند، اصطلاحی که شامل آمفیزم و برونشیت مزمن است. آسم یک بیماری التهابی شایع ریه ها است. تقریباً ۲۴۲ میلیون نفر در سراسر جهان از آسم رنج می برند.

COPD و آسم شامل تنگی نفس و مشکل در تنفس است. آسم همچنین شامل تولید مخاط اضافی است که راه های هوایی در ریه ها را مسدود می کند. آسم اغلب به عنوان یک واکنش آلرژیک در نظر گرفته می شود. علل عبارتند از سیگار کشیدن، بلع و جذب سموم از هوا، غذا، آب، نوشیدنی ها، محصولات بدن، محصولات پاک کننده، داروها، واکسن ها و گرد و غبار.

اولین درمان جامع برای آسم و COPD، ترک سیگار است. دود سیگار حاوی سموم زیادی (مانند مواد شیمیایی و فلزات سنگین) است که مستقیماً وارد سلول های ریه و سلول های برونش می شود.

درمان های جامع آسم شامل گزنه و آنتی هیستامین های طبیعی همراه با زردچوبه، کورکومین، زنجبیل و آب گیلاس ترش به دلیل خواص ضد التهابی آن ها است. گزنه به طور کلی برای آلرژی مفید است زیرا یک آنتی هیستامین طبیعی است. این به کاهش واکنش آلرژیک که باعث آسم می شود کمک می کند. سایر محصولات طبیعی و مکمل ها التهابی را که مشکل آسم است کاهش می دهند. سایر مکمل های ضد التهابی که باید مصرف کنید عبارتند از بروملین، روغن ماهی، روغن کریل، روغن بذر کتان و روغن کنف.

هم برای آسم و هم برای COPD، از یک رژیم غذایی ارگانیک گیاهی (سبزیجات کامل، میوه ها، آجیل، دانه ها و غلات کامل) استفاده کنید و از لبنیات اجتناب کنید زیرا لبنیات باعث تولید بیش از حد مخاط می شود. مقدار زیادی سبزیجات با برگ سبز تیره مانند اسفناج، کلم پیچ و شاهی بخورید. خاک دیاتومه، آب زیرزمینی و سرکه سیب برای سم زدایی سلول ها بنوشید.

هم برای آسم و هم برای COPD، مکمل NAC SSKI (یدید پتاسیم) مصرف کنید. آنها به افزایش سطح گلوتاتیون در بافت ریه و توقف استرس اکسیداتیو در سیستم تنفسی کمک می کنند. سایر آنتی اکسیدان های مهم برای مصرف عبارتند از دوزهای بالای ویتامین C، عصاره چای سبز/چای سبز و Co-Q 10/Ubiquinol.

قارچ کوردیپس، جینکو بیلوبا، کامفری و عصاره برگ زیتون مکمل های طبیعی هستند که به COPD کمک می کنند.

اکسیژن/ازون درمانی مفید است. مقدار زیادی آب خالص بنوشید. پر از اکسیژن است. از دستگاه ازن برای قرار دادن مولکول های اکسیژن بیشتر در آب استفاده کنید. تمرینات تنفس عمیق را انجام دهید و روزانه ورزش کنید تا به باز شدن مجاری تنفسی کمک کنید.

برای باز کردن مجرای هوا و پاکسازی مخاط، موارد زیر را انجام دهید: اسانس اکالیپتوس، نعناع فلفلی و منتول را در یک قابلمه آب جوش بریزید. یک حوله را روی سر خود قرار دهید و بخار آب را از طریق بینی خود استنشاق کنید. همچنین می توانید از روغن درخت چای، میخک، آویشن و روغن های ضروری کندر استفاده کنید. آنها را در یک دیسپنسر قرار دهید و آنها را استنشاق کنید. همچنین به رفع مشکلات تنفسی کمک می کند.

موارد فوق فقط برای اهداف اطلاعاتی است. قرار نیست توصیه پزشکی باشد. برای مشاوره پزشکی، لطفا با یک پزشک مشورت کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر