روندا; شهری با محل فیلمبرداری


Rhonda City بیشتر شبیه یک مکان فیلمبرداری است که در واقعیت وجود ندارد و با جلوه های ویژه سینمایی به آنها رنگ و لعاب می بخشد.

روندا با حدود ۳۵۰۰۰ نفر جمعیت در استان مالاگا اسپانیا واقع شده است.

این شهر در ارتفاع ۷۵۰ متری بر روی کوهی خیره کننده در لبه تنگه دره که توسط رودخانه ای به دو و نیم تقسیم می شود، بنا شده است.

ارتباط با شهر از طریق سه پل انجام می شود که بزرگترین آنها به ۱۲۰ متر می رسد.

این پل که Pointe Nuevo نام دارد، در سال ۱۷۹۳ ساخته شد و برای این ۲۲۸ سال، سنگ های تشکیل دهنده آن با دامنه های کوه مخلوط می شد و رنگ، شکل و شیب آن با دامنه های کوه ادغام می شد.

پل Pointe بر روی رودخانه ای قرار دارد که در انتهای مسیر خود به دره ای عمیق می ریزد و آبشاری زیبا ایجاد می کند. روندا، یکی از قدیمی‌ترین میدان‌های گاوبازی تاریخی، سالانه میزبان هزاران گردشگر است.

بسیاری از گردشگران، و شاید مردم روندا، نمی‌دانند که این شهر الهام‌بخش رمان «برای چه زنگ» بوده است. این اثر ارنست همینگوی است.

این نویسنده مشهور آمریکایی تابستان را در این شهر گذراند.

معروف ترین غذای اسپانیایی که در رودا نیز بسیار محبوب است، «پاتاتاس براواس» است که از برش های سیب زمینی پخته شده ترد و در داخل آن استفاده می کند.

تنقلات خیابانی شامل “کروس شکلات” یا “دونات اسپانیایی” است که خمیر سرخ شده ای است که با پودر قند پوشانده شده و در شکلات ذوب شده ریخته می شود.

منبع: wawamazing