رومانی، کشور قلعه دراکولا دیشهر


رومانی کشوری با جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی فراوان، یکی از قطب های گردشگری قاره اروپا است.

رومانی، کشور قلعه دراکولا

گزارش دیشهررومانی به خاطر قلعه هایش معروف است، یکی از زیباترین آنها قلعه “کوروین” در منطقه ترانسیلوانیا است که شبیه به یک قلعه کارتونی است.

کوروین بیش از ۵۰۰ سال سن دارد و افسانه ها می گویند که دراکولا زمانی در این قلعه زندانی بوده است.

این قلعه به دلیل پیچیدگی معماری و ترسی که در بین بازدیدکنندگان ایجاد می کند، محل نمایش فیلم ها و بازی های رایانه ای بسیاری بوده است.

شهر قدیمی “Sigesvara” یکی دیگر از جاذبه های رومانی است که به شکل یک قلعه حصارکشی شده است.

خانه‌های این شهر دارای پلاک‌های «تصویر ملی» هستند و حداقل ۲۰۰ سال قدمت دارند. سیگیشوآرا زادگاه “ولاد سوم” معروف به “ولاد دراکولا” است که مردم به دلیل مجازات های سخت در دوران سلطنت خود او را می شناسند و شخصیت او الهام بخش داستان دراکولا شد.

یکی دیگر از جاذبه های این شهر خانه ۶۰۰ ساله دراکولا است که بر اساس باورهای رایج، دراکولا در آنجا متولد شده و تا چهار سالگی در آنجا زندگی کرده است.

این خانه که حالا با قیمتی گزاف تبدیل به رستوران شده است، گردشگران بی خبر را سراسر شیشه خون می کند! بد نیست بدانید که دولت رومانی در حال اجرای یک برنامه واکسیناسیون برای بازدیدکنندگان از قلعه دراکولا است تا مردم را به مصرف واکسن کرونا تشویق کند. به دریافت کنندگان واکسن در این قلعه گواهی “شجاعت” داده می شود و قلعه به مدت ۱۰۰ سال میزبان آنها خواهد بود.

نویسنده: فاطمه قاسمی