رضا کلهر به مدال برنز جهان رسید – شما آنلاین هستید


رضا کلهر به مدال برنز جهان دست یافت
رضا کلهر به مدال برنز جهان دست یافت

به گزارش خبرنگار مهر ، دومین روز از مسابقات جهانی تکواندو که در سالن متروپولیتن گوادالاخارای مکزیک برگزار شد، با کسب مدال برنز تیم ملی کشورمان به پایان رسید و رضا کلهر در وزن ۶۸- کیلوگرم وزنه برداری کرد. در دور اول به مصاف اسماعیل یاکوبا رفت. او به دلیل وزنش از نیجر جنگید […]

به گزارش خبرنگار مهر، دومین روز از مسابقات جهانی تکواندو که در سالن متروپولیتن گوادالاخارای مکزیک برگزار شد، با کسب مدال برنز تیم ملی کشورمان به پایان رسید.
رضا کلهر در دور نخست باید با «اسماعیل یاکوبا» از نیجر با وزن ۶۸- کیلوگرم مبارزه می کرد. کاهلر در دور دوم در یک مبارزه عالی در حضور نزدیک به هزار تماشاگر مکزیکی “ایکر گارسیا مارکز” از کشور میزبان را در دو راند با نتایج ۱۰ بر ۷ و ۱۷ بر ۴ شکست داد. او در دو راند متوالی ۴ و ۱۵ و ۱۳ برد و سپس با پیروزی ۲-۰ (۱۴-۷ و ۱۷-۸) مقابل “برناردو پای” از دومینیکا پیروز شد و راهی نیمه نهایی شد.
او در این مرحله از «بردلی سیندن»، دارنده نقره، طلا و برنز جهان، شماره یک جهان و المپیک جهان از بریتانیای کبیر پیشی گرفته است. کلهر دور نخست این دیدار را ۱۷ بر ۶ به سود خود به پایان رساند. در دور دوم در حالی که نتیجه ۹ بر ۴ روی اسکوربورد بود، حریف انگلیسی در رویارویی با کلهر مرتکب خطا شد که باعث مصدومیت نماینده کشورمان شد و همین موضوع تمرکز او را بر هم زد تا نتیجه این راند ۱۵ بر ۸ شود. . سود «بردلی سیندن» تغییر خواهد کرد. در دور سوم نمایندگان بریتانیا ۱۶ بر ۱۱ پیروز شدند و در نهایت نمایندگان کشورمان با نتیجه ۲ بر یک شکست خوردند و به مدال برنز جهان بسنده کردند.
در تابستان ۱۴۰۱ رضا کلهر تکواندوکار ۱۷ ساله ایران در مسابقات جوانان جهان و جوانان آسیا دو مدال طلا کسب کرد.
تیم ملی کشورمان امروز در وزن منهای ۴۹ کیلوگرم بانوان نیز نماینده دارد. غزال سلطانی در اولین دیدار مقابل “الکساندرا کاسرس دیاز” از پاراگوئه با نتیجه ۲ بر یک مقابل “گینگ ژائو” از چین شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت. سلطانی در دور نخست این مبارزه با نتیجه ۹ بر ۵ پیروز شد و در دو راند بعدی ۱۱ بر ۳ و ۱۲ بر ۹ مغلوب رقیب سرشناس خود شد.
پیش از این مهران حشدری در وزن ۸۰ کیلوگرم به مدال برنز رسیده بود. علاوه بر این ابوالفضل عباسی، نرگس میرنوراللهی و زینب اسماعیلی نیز موفق به کسب مدال نشدند.
مسابقات جهانی تکواندو از روز دوشنبه ۲ آبان ماه با حضور ۷۵۵ تکواندوکار از ۱۲۰ کشور به میزبانی مکزیک در سالن “متروپولیتن” گوادالاخارا آغاز شد و تا یکشنبه ۲۹ آبان ماه ادامه دارد.