رشته مربی رسمی پاراگلایدر


یک مربی رسمی پاراگلایدر در مورد نکات این ورزش هیجان انگیز توضیح می دهد.

رشته مربی رسمی پاراگلایدر

من کی هستم

محمد ریحانی متولد ۱۳۷۷ هستم. از ۱۰ سالگی فرود پاراگلایدر را شروع کردم و در حال حاضر عضو تیم ملی فرود دقیق (دقیق ترین محل فرود خلبانان)، پاراگلایدر و سازمان هواپیمایی کشوری هستم. مربی

چگونه می توانم یک مربی پاراگلایدر شوم؟

پدرم که یکی از قدیمی ترین مربیان پاراگلایدر کشور است، مربی و مشوق اصلی من برای یادگیری این ورزش از کودکی بود. راستش را بخواهید از زمانی که دست چپ و راستم را شناختم پاراگلایدر را شروع کردم و از پنج سالگی دستیار پدر بودم. اکنون پاراگلایدر ورزش حرفه ای و شغل اصلی من است و خوشحالم که ۹ مدال کشوری در این رشته کسب کردم.

چگونه می توانید همکار من باشید؟

خوشبختانه در تمامی شهرهای کشور سایت های پرواز پاراگلایدر وجود دارد و علاقه مندان می توانند به آنجا مراجعه کرده و آموزش ببینند. آموزش پاراگلایدر در چهار مرحله از مقدماتی تا پیشرفته تعریف می شود. در دوره اولیه با مربی پرواز می کنید و در مرحله دوم باید ۲۵ سورتی (واحد محاسبه پرواز) زیر نظر مربی پرواز کنید. در مراحل سه و چهار پرواز تخصصی تر می شود. در پایان هر دوره گواهینامه ای به شما اعطا می شود که معمولا از سازمان هواپیمایی کشوری یا انجمن ورزش های هوایی می باشد. شما باید هر چهار سطح را بگذرانید تا مربی شوید. پیشنهاد می کنم علاقه خود را به این ورزش بسنجید، ابتدا چند بار پرواز تفریحی را تجربه کنید و در صورت آمادگی جسمانی و روحی در کلاس شرکت کنید.

مربی پاراگلایدر برای آموزش پرواز چه ویژگی ها و امکاناتی باید داشته باشد؟

مربی پاراگلایدر ابتدا باید تجربه کافی برای آموزش داشته باشد و پرواز او مستمر باشد. فرد باید حداقل پنج سال به طور منظم پرواز کرده باشد. بعد از داشتن گواهینامه، تجهیزات کامل و تیم پرواز برای یک مربی بسیار مهم است.

شیرینی و سختی این ورزش چیست؟

شاید تجربه پرواز رویای کودکی بسیاری از ما باشد و هیچ چیز برای یک مربی شیرین تر از تحقق رویای پرواز برای خود و بسیاری دیگر نیست. از طرفی دیدن زیبایی طبیعت از منظره هوایی واقعا غیر قابل وصف است. یکی از مهم ترین دغدغه ها و در واقع سختی های حرفه ما گرانی تجهیزات هوانوردی است و از آنجایی که هیچ امکاناتی برای پرداختن به این ورزش اختصاص داده نمی شود، کارمان سخت می شود.

آینده یک مربی پاراگلایدر چیست؟

در ابتدا لازم به ذکر است که پاراگلایدر برخلاف تصور خیلی ها ورزش خطرناکی نیست و پس از دوچرخه سواری و اسکیت بر اساس رده بندی تصادفات ورزشی در رتبه چهاردهم قرار دارد. از طرفی در پاراگلایدرها محدودیت سنی و وزنی نداریم. به عنوان مثال ما الان خلبانان زیر ۱۰ سال و بالای ۷۰ سال داریم که اگر علاقه مند هستید و شرایط را دارید بدون دغدغه ورزش را شروع کنید. برای آینده شغلی پاراگلایدر، ساده ترین راه کار در یک شرکت هواپیمایی و در صورت امکان، پیوستن به یک باشگاه ورزشی هوایی است. خوشبختانه کشور ما توانایی برگزاری مسابقات در سطح ملی و بین المللی را دارد و وجود این مسابقات در دیده شدن و اهمیت این ورزش تاثیر دارد.

نویسنده: نسترن رضوی

پاراگلایدر