راه های جدید برای درمان آکنه را شناسایی کنید – شما آنلاین هستید


راه های جدید برای درمان آکنه را شناسایی کنید
راه های جدید برای درمان آکنه را شناسایی کنید

کلاکوترون یک درمان امیدوارکننده برای آکنه و آکنه صورت است که برای چندین ماه در ایالات متحده استفاده می شود. جان باربیری، متخصص پوست آمریکایی گفت: امیدبخش ترین درمان برای کلاکوترون این است که به روشی جدید با هورمون هایی که باعث آکنه می شوند مبارزه می کند. از پایان سال ۲۰۲۱، پزشکان آمریکایی توانسته اند پماد جدیدی برای درمان آن تولید کنند. […]

کلاکوترون یک درمان امیدوارکننده برای آکنه و آکنه صورت است که برای چندین ماه در ایالات متحده استفاده می شود.
جان باربیری، متخصص پوست آمریکایی، گفت: امیدبخش ترین درمان برای کلاکوترون این است که به روشی جدید با هورمون های ایجاد کننده آکنه مبارزه می کند. از پایان سال ۲۰۲۱، پزشکان آمریکایی توانستند پمادهای جدیدی را برای درمان آکنه تجویز کنند. یک بیماری پوستی است.” .
آکنه که ظاهر جوش روی پوست نرمال و چرب است، از هر چهار نوجوان سه نفر را درگیر می کند. تعداد زیادی از بزرگسالان نیز از این عارضه پوستی رنج می برند. پیشرفت های درمانی برای مبارزه با این بیماری بسیار رایج اندک است، اگرچه تحقیقات در مورد جزئیات دیگری مانند نقش رژیم غذایی در ایجاد آکنه اخیراً انجام شده است.
قبل از کشف کلاسکترون، درمان ضد آکنه تقریباً به مدت ۴۰ سال پیشرفت چشمگیری نداشت. درمان های موضعی به دو دسته اصلی تقسیم می شوند، دسته اول درمانی است که باکتری های مولد آکنه را با آنتی بیوتیک از بین می برد، در حالی که درمان دوم کاهش مشکلات آکنه است، روی تجمع سلول های مرده پوست که باعث التهاب می شوند عمل می کند.
در مورد کلاسکوترون، سلول‌های پوست نسبت به هورمون‌هایی که سبوم ترشح می‌کنند، کمتر واکنش نشان می‌دهند، ماده روغنی که مبتلایان به آکنه بیش از حد تولید می‌کنند.
سایر درمان‌های خوراکی نیز در سطوح هورمونی مؤثر هستند، اما معمولاً قرص‌های ضدبارداری هستند، بنابراین فقط برای زنان تجویز می‌شوند. و از طریق تأثیر مستقیم بر تولید هورمون، عوارض جانبی قوی تر از آکنه دارد.
با این حال، هر مکانیسم اثر جدیدی نمی تواند اثربخشی دارو را تضمین کند، زیرا باید اثبات شود که نتیجه مثبتی دارد، چیزی که در مورد کلاسکترون اتفاق افتاد. این دارو نسبت به درمان جایگزینی که به طور خودکار برای بیماران تجویز می شود، مؤثرتر است زیرا منجر به عوارض جانبی شدید نمی شود.
نتایج این مطالعه کافی بود تا مقامات آمریکایی اجازه استفاده از کلاسکوترون را بدهند. اما این درمان جدید نه معجزه آسا و نه انقلابی در برابر آکنه است. امیلی اسپادین متخصص پوست فرانسوی گفت: «این مطالعه کلاکوترون را با درمان های موجود مقایسه نکرد، بنابراین نمی دانیم که آیا درمان جدید بهتر است یا نه.
با این حال، او خاطرنشان کرد که داروی جدید «بسیار هیجان‌انگیز» است، زیرا امید جدیدی به بیمارانی می‌دهد که از استفاده از درمان‌های دیگر خودداری می‌کنند یا می‌توان برای افزایش اثربخشی به آنها اضافه کرد.
منبع: alekt.com