راه حل ایده آل برای کاهش بروز سرخک در کودکان – شما آنلاین هستید


راه حلی مناسب برای کاهش خطر ابتلا به سرخک در کودکان
راه حلی مناسب برای کاهش خطر ابتلا به سرخک در کودکان

سیاه سرفه یک عفونت مسری و شایع قفسه سینه است که باعث التهاب گلو می شود و راه های هوایی کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد. علائم این بیماری سرفه خشک و کوتاه، صدای خشن و مشکل در تنفس است. معمولاً این بیماری خفیف است، اما برای برخی از کودکان امکان درمان در بیمارستان و کمک وجود دارد […]

سیاه سرفه یک عفونت مسری و شایع قفسه سینه است که باعث التهاب گلو می شود و راه های هوایی کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد.
علائم این بیماری سرفه خشک و کوتاه، صدای خشن و مشکل در تنفس است.
معمولاً این بیماری خفیف است، اما برخی از کودکان ممکن است به درمان بیمارستانی و کمک تنفسی نیاز داشته باشند.
نتایج این مطالعه جدید که در کنگره بین‌المللی انجمن تنفسی اروپا در بارسلون اسپانیا ارائه شد، نشان داد که احتمال ابتلا به آبله مرغان در کودکان مادرانی که در دوران بارداری از روغن ماهی استفاده می‌کردند ۳۸ بود. درصد کمتر از کسانی که روغن زیتون مصرف کردند.
در این مطالعه ۷۳۹ زن باردار زیر نظر دکتر نیکلاس بروستاد از بیمارستان دانشگاه کپنهاگ مورد بررسی قرار گرفتند.
با انجام یک سری آزمایشات مشخص شد کودکانی که مادرانشان روغن ماهی مصرف کرده‌اند، ۱۱ درصد در معرض خطر ابتلا به آبله مرغان هستند، در حالی که کودکانی که مادرانشان روغن زیتون مصرف کرده‌اند، ۱۷ درصد خطر ابتلا به آبله مرغان را نشان می‌دهند.
همچنین در مادرانی که دوزهای بالای ویتامین D مصرف کرده بودند، خطر ابتلا به راشیتیسم در کودکان ۱۱ درصد بود، در حالی که کودکان مادرانی که دوزهای معمولی ویتامین D مصرف کردند، ۱۸ درصد خطر ابتلا به این بیماری را نشان دادند.
بروستاد در خصوص این کشف گفت: در حال حاضر هیچ واکسنی علیه پاتوژن عامل این بیماری وجود ندارد. بنابراین، راهبردهای پیشگیری دیگری مورد نیاز است و اقدامات آغاز شده در دوران بارداری ممکن است مهم باشد، زیرا قولنج در نوزادان و کودکان خردسال رخ می دهد.
به گزارش مدیکال نت، کارشناسان می گویند که مشخص نیست چرا ویتامین D و روغن ماهی این اثرات مفید را دارند، اما ممکن است به این دلیل باشد که این ترکیبات می توانند سیستم ایمنی بدن را تحریک کنند تا به نوزادان و کودکان کمک کند تا به طور موثرتری با بیماری مبارزه کنند.