راهنمای اهدای خون


قطعا ارزش آن را دارد اهدایی

یک نفر در ایالات متحده هر دو ثانیه یک بار نیاز به تزریق خون دارد.

منصفانه نفر در آمریکا هر ۲ ثانیه منصفانه بار خواستن به تزریق خون دارد. بالقوه است بیماری هایی یادآور بیشتر سرطان ها هر دو کم خونی داسی تعیین کنید داشته باشند. هر دو بالقوه است تصادف رانندگی داشته باشند، زایمان کرده باشند هر دو خواستن به جراحی داشته باشند. با این حال معمولاً جریان خون برای تعمیر خواستن کافی نیست. به این دلیل است که انگیزه است کدام ممکن است تنها ۳ سهم اجتناب کرده اند مردمان اهدا می کنند. خبر عالی اینجا است کدام ممکن است منصفانه کمک پولی ممکن است به نفع سه نفر باشد. در کل مسکن، {افرادی که} به طور مشترک خون اهدا می کنند، می توانند به ۱۰۰۰ غریبه کمک حیاتی حاضر کنند.

میتونی بدی؟

با کمال تعجب، کمتر از 4 نفر از هر 10 آمریکایی واجد شرایط اهدای خون در هر روز هستند.

همراه خود کمال سوال کردن، کمتر اجتناب کرده اند ۴ نفر اجتناب کرده اند هر ۱۰ آمریکایی حرفه ای اهدای خون در {هر روز} هستند. معمولاً، خواهید کرد باید ۱۷ سال هر دو اصولاً داشته باشید را انتخاب کنید و انتخاب کنید اجتناب کرده اند سلامت خوبی برخوردار باشید. در اکثر ایالت‌ها، دلایلی کدام ممکن است بالقوه است نتوانید خون مناسب را کدام ممکن است رایج‌ترین نوع اهدا است، اهدا کنید، عبارتند اجتناب کرده اند:

 • هر دو آنفولانزا دارد هر دو در روز اهدا فرد مبتلا است
 • وزن کمتر اجتناب کرده اند ۱۱۰ کیلو
 • در ۸ هفته قبلی خون اهدا کنید
 • کم آهن
 • آنتی بیوتیک ها، رقیق کننده های خون هر دو داروهای خاصی خوردن می کنید، هر دو اخیراً هپاتیت B هر دو برخی واکسن های تولید دیگری اکتسابی کرده اید.
 • در یک واحد ملت تحت تأثیر مالاریا مسکن کنید هر دو اجتناب کرده اند آن دیدن کنید، علائم ویروس زیکا را در ۱۲۰ دیروز داشته باشید هر دو به همان اندازه به فعلی ابولا داشته باشید.

ویروس کرونا را انتخاب کنید و انتخاب کنید اهدای خون

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه ویروس کرونای جدید به نام SARS-CoV-2 می تواند از طریق خون منتقل شود وجود ندارد.

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه ویروس کرونای جدید به تماس گرفتن SARS-CoV-2 ممکن است اجتناب کرده اند طریق خون منتقل شود {وجود ندارد}. کمک های پولی به طور قابل توجهی اجتناب کرده اند سوی {افرادی که} اجتناب کرده اند COVID-19 افزایش یافته اند، بیماری ناشی اجتناب کرده اند SARS-CoV-2 می خواست است، از پلاسمای آنها، نیمه مایع خون، احتمالاً شامل آنتی بادی هایی است کدام ممکن است می توانند همراه خود ویروس کشتی کنند.

اهدای خون در کل همه گیری کاهش کشف شد. در پاسخ، گروه وعده های غذایی را انتخاب کنید و انتخاب کنید دارو (FDA) حرفه ای بودن برای کمک‌های پولی مردانی کدام ممکن است همراه خود پسرها اتصال جنسی دارند، کاهش داد. اگر در ۳ ماه قبلی به جای آن ۱۲ ماه اتصال جنسی نداشته باشند، اکنون می توانند خون اهدا کنند.

گروه خونی بنا به تقاضا

بیشترین درخواست اهداکنندگان آنهایی هستند که گروه خونی O منفی دارند.

بیشترین تقاضا اهداکنندگان، اهداکنندگان همراه خود گروه خونی O عقب کشیدن هستند کدام ممکن است همراه خود هر هشت گروه خونی متناسب است را انتخاب کنید و انتخاب کنید بیشتر اوقات در مواقع اورژانسی کدام ممکن است گروه خونی ناشناخته است، داده تبدیل می شود. با این حال کمتر اجتناب کرده اند ۱۰ سهم گروه خون O عقب کشیدن دارند را انتخاب کنید و انتخاب کنید اجتناب کرده اند طرفی O سازنده شایع ترین گروه خونی است. به همین دلیل همه وقت خواستن زیادی به آن است موجود است را انتخاب کنید و انتخاب کنید علاوه بر این برای همه گروه‌های خونی.

بسیاری از کمک ها

وقتی مردم به اهدای خون فکر می کنند، معمولاً منظورشان خون کامل است.

وقتی مردمان به اهدای خون در نظر گرفته شده می کنند، معمولاً منظورشان خون مناسب است. با این حال می توانید برخی اجتناب کرده اند اجزای خون را نیز اهدا کنید. این کار همراه خود استفاده اجتناب کرده اند تجهیزات هایی انجام تبدیل می شود کدام ممکن است خون خواهید کرد را کنار می تنبل را انتخاب کنید و انتخاب کنید چرخ دنده غیر حیاتی را به هیکل خواهید کرد باز می گرداند. کمک های تخصصی برای ادغام کردن:

بشقاب ها. آنها باعث لخته شدن خون می شوند را انتخاب کنید و انتخاب کنید به سیستم امنیت خواهید کرد کمک می کنند. بیشتر اوقات به {افرادی که} بیشتر سرطان ها دارند هر دو مبتلا هستند داده تبدیل می شود.

پلاسما. این چرخ دنده مغذی را انتخاب کنید و انتخاب کنید سایر چرخ دنده حیاتی را . معامله با اشخاص حقیقی پس اجتناب کرده اند تصادف، سوختگی را انتخاب کنید و انتخاب کنید جراحی حیاتی است.

سلول های زرشکی خون. این اکسیژن را به اندام ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید احساس های خواهید کرد منتقل می تنبل به همان اندازه آنها را خشمگین نگه دارد. اهداکنندگان باید قد را انتخاب کنید و انتخاب کنید وزن بیشتری نسبت به اهداکنندگان خون مناسب داشته باشند.

برای بازدید شخصی کنار هم قرار دادن شوید

قبل از رفتن به مرکز اهدای خون یا محل خونگیری، استراحت خوبی داشته باشید و یک وعده غذایی سالم بخورید.

در گذشته اجتناب کرده اند وارد شدن به وسط اهدای خون هر دو محل خونگیری، آرامش خوبی داشته باشید را انتخاب کنید و انتخاب کنید منصفانه وعده غذایی مفید بخورید. اجتناب کرده اند غذاهای چرب را انتخاب کنید و انتخاب کنید ۲ لیوان (۱۶ اونس) آب اضافی بنوشید به همان اندازه اجتناب کرده اند کم آبی هیکل جلوگیری کنید. اگر پلاکت اهدا می کنید، نباید در ۲ روز گذشته اجتناب کرده اند تزریق آسپرین خوردن کنید. منصفانه بلوز آستین مختصر هر دو تی شرت آستین دار بپوشید کدام ممکن است به سادگی به همان اندازه بالای بازو خواهید کرد مخلوط شود.

اهدای خون

می توانید این کار را در حالت نشسته یا دراز کشیده روی میز و در حالی که بازوی خود را تکیه داده اید انجام دهید.

می توانید این کار را در حالت نشسته هر دو دراز کشیده روی میز را انتخاب کنید و انتخاب کنید در حالی کدام ممکن است بازوی شخصی را تکیه داده اید انجام دهید. یکی اجتناب کرده اند کارگران منصفانه هیکل کودک نوپا ارائه می دهیم می دهد به همان اندازه بهزیستی خواهید کرد را به مقیاس کافی برای اهدا بازرسی تنبل. سپس اجتناب کرده اند خون خواهید کرد منصفانه الگوی انگشت می گیرند به همان اندازه درجه آهن خواهید کرد را بازرسی کنند را انتخاب کنید و انتخاب کنید فشار خون خواهید کرد را مقیاس گیری می کنند.

تکنسین منافذ و پوست خواهید کرد را آلوده نشده می تنبل را انتخاب کنید و انتخاب کنید منصفانه سوزن استریل در رگ مکان ها. بالقوه است منصفانه جویدن هر دو جویدن کودک نوپا بافت کنید. لوله ای کدام ممکن است به سوزن متصل است، خون خواهید کرد را به موجود در کیست منتقل می تنبل. منصفانه کمک پولی استاندارد منصفانه پینت است. کل معنی حدود ۱۰ دقیقه اندازه می کشد. کمک های تخصصی اصولاً اندازه می کشد.

خطرات بدون شک

اهدای خون بی خطر است.

اهدای خون بی خطر است. گروه وعده های غذایی را انتخاب کنید و انتخاب کنید دارو بر تمام موسسه مالی های خون نظارت می تنبل به همان اندازه مشخص شود کدام ممکن است دستورالعمل های امنیت را رعایت می کنند. سوزن ها باید استریل شده را انتخاب کنید و انتخاب کنید پس اجتناب کرده اند هر بار استفاده در اطراف ریخته شود به همان اندازه به بیماری های منتقله اجتناب کرده اند خون مبتلا نشوید. بالقوه است در جایی کدام ممکن است سوزن گذشت بافت درد هر دو کبودی کنید. معمولاً بالقوه است دچار سرگیجه هر دو سرگیجه شوید. آب بیشتری بنوشید را انتخاب کنید و انتخاب کنید بقیه روز را به آرامش شکسته نشده دهید.

تعدادی از وقت یکبار می توانم اصرار بدهم؟

یک اهدای معمولی خون کامل حدود 10 درصد از حجم خون شما را می گیرد.

منصفانه اهدای استاندارد خون مناسب حدود ۱۰ سهم اجتناب کرده اند کمیت خون خواهید کرد را خواهد گرفت. هیکل خواهید کرد زمان می برد به همان اندازه آنچه را کدام ممکن است به آن است داده اید یک بار دیگر پر تنبل. زمان پیش بینی بین اهداها مشخص است. باشی میتونی بدی:

 • خون مناسب. هر ۵۶ روز.
 • گلبول های زرشکی ۲ برابر. این امر به ۲ برابر انواع گلبول های زرشکی خون خواستن به اهدای استاندارد دارد. باید نوع O، A عقب کشیدن هر دو B عقب کشیدن باشد. خواهید کرد می توانید هر ۱۱۲ روز، کمتر از ۳ بار در سال اهدا کنید.
 • پلاسما. هر ۲ روز یکبار تمدید تبدیل می شود. خواهید کرد می توانید هر ۲۸ روز یکبار به همان اندازه ۱۳ بار در سال پلاسما بدهید.
 • بشقاب ها. هر ۷ روز، کمتر از ۲۴ بار در سال.

مکان می توانم اهدا کنم؟

بسیاری از گروه های غیرانتفاعی خون جمع آوری می کنند. صاحب کسب و کار ممکن است کمپین های اهدای خون را انجام دهد.

متنوع اجتناب کرده اند گروه های غیرانتفاعی خون مخلوط آوری می کنند. صاحب کسب را انتخاب کنید و انتخاب کنید کار بالقوه است کمپین های اهدای خون را انجام دهد. علاوه بر این می توانید در موسسه مالی های سیار خون اهدا کنید. در جستجوی موسسه مالی های خون تایید شده در شبکه موقعیت یابی AABB بگردید هر دو موسسه مالی های خون بومی آمریکا را جستجو کنید. برخی اجتناب کرده اند موسسه مالی های خون قیمت اهدای پلاسما هر دو پلاکت را تیز کردن می کنند، با این حال ۹ خون.