رانندگی در ارتفاع بالا یا در حالت مستی خطرناک تر از هر یک از آنها به تنهایی است: مطالعه


آخرین اخبار سلامت روان

تصویر خبر: رانندگی با ارتفاع زیاد یا مست از تنهایی خطرناک تر است: مطالعهنوشته شده توسط Amy Norton HealthDay Reporter

دوشنبه، ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲ (HealthDay News)

خطرات رانندگی تحت تأثیر به خوبی شناخته شده است، و یک بررسی تحقیقاتی جدید نشان می دهد که افزودن دیگ به این ترکیب، اوضاع را بدتر می کند.

تجزیه و تحلیل ۵۷ مطالعه قبلی نشان داد که ترکیب الکل و ماری جوانا به میزان بیشتری نسبت به هر یک از این مواد به تنهایی به مهارت های رانندگی افراد آسیب می رساند. و در حالی که الکل مضرتر بود، ماری جوانا آنطور که برخی معتقد بودند خوش خیم نبود.

به طور خاص، الکل به تنهایی معمولا باعث می شود رانندگان سرعت خود را افزایش دهند و احتمال اینکه از خط خود خارج شوند یا تصادف کنند. هر چه سطح الکل خون بالاتر باشد، مهارت های رانندگی فرد بدتر می شود.

در همین حال، ماری جوانا باعث کاهش سرعت رانندگان شده است. اما این به معنای ایمنی نبود: رانندگان «بالا» نیز زمان سخت‌تری برای ماندن در خطوط خود داشتند – شبیه به اثرات کاهش سطح الکل در خون.

تجزیه و تحلیل نشان داد که ترکیب الکل و ماری جوانا این مهارت را حتی بیشتر از هر ماده مخدر به تنهایی کاهش می دهد.

به گفته محقق ارشد سارا سیمونز، که این مطالعه را در دانشگاه کلگری در آلبرتا، کانادا انجام داد، درک این اثرات ترکیبی مهم است، تا حدی به این دلیل که بسیاری از مردم با هم ماری جوانا می نوشند و استفاده می کنند. من اخیراً به بنیاد تحقیقات آسیب های ترافیکی در اتاوا، انتاریو، کانادا نقل مکان کردم.

همچنین یک تصور رایج وجود دارد که سرنوشت می‌تواند شما را به راننده بهتری تبدیل کند – زیرا افراد قد بلند این را درک می‌کنند و سعی می‌کنند با کاهش سرعت یا افزایش فاصله زیر پشت ماشین‌های دیگر جبران کنند.

سیمونز خاطرنشان کرد که تحقیقات نشان داده است که این امر در مورد افرادی که هنگام رانندگی پیامک می‌دهند نیز صدق می‌کند، که قطعاً ایمن نیست.

یافته های جدید تردید بیشتری را در مورد تصور رایج در مورد ماری جوانا ایجاد می کند.

سیمونز خاطرنشان کرد که مردم تحت تأثیر ماری جوانا تمایل دارند سرعت رانندگی خود را کاهش دهند (اگرچه مشخص نیست که آنها تصمیم آگاهانه ای برای انجام این کار گرفته باشند). با وجود سرعت کم، رانندگان همچنان در راندن پهلو به پهلو مشکل داشتند.

این بررسی همچنین تئوری دیگری را مطرح می کند: اثرات متضاد الکل و ماری جوانا بر سرعت رانندگی ممکن است “همدیگر را خنثی کنند.”

در عوض، آنالیز هیچ مدرکی برای این موضوع پیدا نکرد، فقط نشان داد که ترکیب این دو ماده توانایی رانندگان را برای ادامه مسیر بدتر می‌کند.

تمام مطالعات در این بررسی در شرایط ایمن انجام شد. آنها داوطلبان سالم و بدون اختلال مصرف مواد را درگیر کردند، که مهارت های رانندگی آنها در شبیه سازها یا جلسات آموزشی بسته، قبل و بعد از دادن مقادیر ثابتی الکل، ماری جوانا یا هر دو مورد ارزیابی قرار گرفت.

سیمونز گفت که یافته ها سؤالات را باز می گذارد. از جمله: آیا اشکال مختلف حشیش، مانند غذا، تأثیر متفاوتی بر رانندگی خواهد داشت و آیا نتایج در افرادی که به طور مزمن و شدید حشیش مصرف می کنند، یکسان خواهد بود. (مطالعات معمولاً مصرف کنندگان گاه به گاه را انتخاب می کردند و آنها را مجبور می کردند مقادیر کنترل شده ماری جوانا را مصرف کنند.)

پت اوسیم، معاون توسعه محتوای بالینی برای مصرف کنندگان با مشارکت غیرانتفاعی برای پایان دادن به اعتیاد، گفت: «در مورد تأثیر حشیش بر رانندگی، عوامل زیادی باید در نظر گرفته شود.

Osme گفت که اثربخشی THC، ماده فعال حشیش، یکی است. تحمل فرد و مدت زمان سپری شده از مصرف دارو نیز مهم است: همانطور که اشاره کردید سیگار کشیدن یا بخار کردن، افزایش سریع‌تری نسبت به غذا ایجاد می‌کند.

یوسم که در این مطالعه شرکت نداشت، گفت: اما نکته اصلی این است که رانندگان باید برای ایمنی همه هوشیار باشند.

«چرا هنگام استفاده از یک راننده خاص، حمل‌ونقل عمومی، یا خدمات اشتراکی سواری، خطر آسیب، مرگ، اشتراک قانونی، هزینه‌ها، حبس و موارد دیگر، گزینه‌های امن‌تری هستند؟» او گفت.

نتایج – به صورت آنلاین در ۲۶ ژانویه در مجله منتشر شد معتاد در زمانی بیایید که تعداد فزاینده ای از مردم ممکن است با THC در سیستم خود رانندگی کنند.

مطالعه ای در اوایل این ماه منتشر شد مجله پزشکی نیوانگلند این نشان داد که از زمانی که کانادا استفاده از حشیش را در سال ۲۰۱۸ قانونی کرد، رانندگان بیشتری که در تصادفات مجروح شده‌اند آزمایش این ماده را مثبت کرده‌اند – حدود ۱۸ درصد در مقایسه با ۹ درصد در چند سال گذشته.

در آن زمان، کارشناسان گفتند که نتایج ثابت نمی کند که میزان بالای ماری جوانا باعث این تصادفات شده است، تا حدی به این دلیل که THC می تواند روزها یا حتی هفته ها پس از استفاده در بدن شناسایی شود.

اما به گفته دکتر نورا ولکو، مدیر مؤسسه ملی ایالات متحده در مورد سوء مصرف مواد مخدر، الگوی مشابهی در ایالت های ایالات متحده مشاهده شده است که ماری جوانا را قانونی کرده اند، و این چیزی است که باید تماشا کرد.

او در پاسخ به NEJM مطالعه.نمایش اسلاید

سوء مصرف داروهای تجویزی: اعتیاد، خطرات سلامتی و درمان
نمایش اسلاید را ببینید

اطلاعات بیشتر

مؤسسه ملی ایالات متحده در مورد سوء مصرف مواد بیشتر در مورد رانندگی تحت تأثیر است.

منابع: سارا سیمونز، دکترا، گروه روانشناسی، دانشگاه کلگری، آلبرتا، کانادا. پت اوسیم، LPC، MAC، معاون معاون، توسعه محتوای بالینی مصرف کننده، مشارکت برای پایان دادن به اعتیاد، شهر نیویورک؛ معتاد، ژانویه. ۲۷، ۲۰۲۲، آنلاین

اخبار پزشکی
حق نشر © HealthDay 2020. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب آرم WebMD

سوء مصرف مواد و منابع بازیابی
راه حل های بهداشتی از حامیان مالی ما

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/