دیوان عالی دستور واکسن را برای کارفرمایان اصلی مسدود می کند


تصویر برجسته: دادگاه عالی بایدن را از مجوز ساخت واکسن برای کارفرمایان بزرگ منع کردنوشته شده توسط رابرت پریدت و رابین فاستر، گزارشگران HealthDay

جمعه ۱۴ ژانویه ۲۰۲۲ (HealthDay News)

دادگاه عالی ایالات متحده روز پنجشنبه حکم داد که دولت بایدن نمی تواند واکسن یا آزمایش را برای کارفرمایان بزرگ اجبار کند.

تصمیم ۶-۳ با اکثریت محافظه کار در دادگاه صادر شد.

این مجوز یکی از اجزای حیاتی طرح کاخ سفید برای واکنش به همه‌گیری کووید بوده است که تعداد موارد به دلیل متغیر Omicron افزایش می‌یابد.

رئیس جمهور جو بایدن به این تصمیم واکنش نشان داد.

او در بیانیه‌ای گفت: «من از اینکه دیوان عالی تصمیم گرفته است برای نجات جان کارکنان شرکت‌های بزرگ که کاملاً متکی بر علم و قانون هستند، الزامات عقل سلیم را مسدود کند، ناامید هستم. این استاندارد اضطراری به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا زمانی که هفته‌ای یک‌بار آزمایش می‌شوند و در محل کار ماسک می‌پوشند، دستور واکسیناسیون را بدهند یا به کارگران اجازه دهند از واکسیناسیون امتناع کنند.

با این حال، بایدن گفت که به فشار دادن شرکت ها برای کمک به واکسیناسیون کارمندان خود ادامه خواهد داد.

دادگاه حکم داده است که دولت من نمی تواند از اختیاراتی که کنگره به آن اعطا کرده است برای درخواست این اقدام استفاده کند، اما این مانع من نمی شود که از صدای خود به عنوان رئیس جمهور برای دفاع از کارفرمایان برای انجام کارهای درست برای محافظت از سلامت و اقتصاد آمریکایی ها استفاده کنم. بایدن افزود. آنها قبلاً – از جمله یک سوم از ۱۰۰ شرکت فورچون – و الزامات واکسیناسیون را برای محافظت از کارگران، مشتریان و جوامع خود ایجاد کرده اند.

دادگاه عالی قانون ۵-۴ را به نفع ایالت دیگر وضع کرد، این ایالت برای واکسینه کردن کارکنان مراقبت های بهداشتی در بیمارستان ها و سایر مراکز بهداشتی درمانی که در برنامه های Medicare و Medicaid شرکت می کنند.

بایدن گفت: «تصمیم امروز دادگاه عالی برای تأیید درخواست کارکنان مراقبت‌های بهداشتی، جان بیمارانی را که به دنبال مراقبت در مراکز درمانی هستند، و همچنین جان پزشکان، پرستاران و سایر افرادی که در آنجا کار می‌کنند، نجات خواهد داد.» ۱۰.۴ میلیون کارمند مراقبت های بهداشتی را در ۷۶۰۰۰ مرکز پزشکی تحت پوشش قرار می دهد. ما آن را اجرا خواهیم کرد.

طبق دستور کارفرمای بزرگ که توسط دیوان عالی رد شد، کارفرمایان مجبور به پرداخت هزینه آزمون نبودند. بار ذکر شده.

این دستور همچنین شامل معافیت هایی برای کارمندان با استثنائات مذهبی و کسانی است که شغل آنها نیازی به تماس نزدیک با دیگران ندارد، مانند کسانی که در خانه کار می کنند یا همیشه در خارج از منزل هستند.

ماه گذشته، هیئتی متشکل از سه قاضی از دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای حوزه ششم، در سینسیناتی، به نفع مأموریت کارفرمایان بزرگ رای داد. بار ذکر شده.

اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد واکسن کووید، از اداره غذا و داروی ایالات متحده دیدن کنید.

منبع: کاخ سفید، بیانیه، ۱۳ ژانویه ۲۰۲۲؛ نیویورک تایمز

اخبار پزشکی
حق چاپ © HealthDay 2020. تمامی حقوق محفوظ است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/