دودو هیدروتراپی; امروز آخارباخار را بشناسید


مجتمع آبدرمانی اخرباخار در شهرستان مشگین شهر به دلیل قرار گرفتن در پایین دست رشته کوه سبلان از محبوبیت زیادی در بین گردشگران برخوردار است.

دودو هیدروتراپی;  امروز آخارباخار را بشناسید

به گزارش دیدشهر، چشمه های اصلی اخر باخار معروف به دودو و عصربار سویی بر فراز دره ای عمیق واقع شده و در کف دره رودخانه خیاوچای جریان دارد.

این منطقه که دارای چندین مجتمع آب درمانی است به یکی از قطب های گردشگری مشگین شهر تبدیل شده است.

خواص درمانی آب درمانی اخر باخار

منبع آب چشمه دودو حدود ۴.۵ لیتر در ثانیه است و آب آن در محدوده آب معدنی گرم کلروسولفات و بی کربنات به حساب می آید که برای درمان دردهای عصبی، کاهش درد و اسپاسم عضلانی آرتروز، مفاصل و مفاصل استفاده می شود. زانو. ، حفظ و افزایش دامنه حرکتی. برای حرکت دادن اعضا، رفع محدودیت های حرکتی یا جلوگیری از آنها، افزایش میزان تنفس و عملکرد بهتر ریه ها، ایجاد روحیه اعتماد به نفس و بهبود سلامت پوست و مو بسیار مفید است.

تاسیسات آب درمانی

استخر آبگرم معدنی با سقف بارانی، استخر کودکان، جکوزی، استخر فیزیوتراپی، سونای خشک و بخار، تونل باران و مه، استخر آب سرد، اتاق نمک درمانی، اتاق ماساژ

ویژگی های تونل مه:

تونل مه مکانی غیرعادی است که فضای داخل آن خالی از اکسیژن است. اگر از بیماری های تنفسی و آسم رنج می برید، می توانید با استفاده از تونل مه به سلامت خود کمک کنید.

ویژگی های تونل باران:

به طور قطع می توان گفت که تونل باران ویژگی منحصر به فردی است که در آب درمانی آخارباخار به ندرت آن را تجربه می کنید.

ویژگی سقف بارانی

سقف بارانی که در وسط حوض بزرگ تعبیه شده است، علاوه بر زیبایی و صدای دلنشین باران، به اکسید شدن و پاکسازی آب حوض نیز کمک می کند. با قرار گرفتن در زیر سقف بارانی حس متفاوتی را تجربه خواهید کرد.

مزایای اتاق نمک درمانی

تسریع تنفس ریه، درمان دردهای روماتیسمی، تقویت سیستم ایمنی، آرامش اعصاب و ذهن.

آخارباخار

مسیر آب درمانی اخر باخار

استان اردبیل – شهرستان مشگین شهر – مسیر گردشگری قاینرجا – بالای سرچشمه آب (فاصله از مشگین شهر ۱۲ کیلومتر) – واقع در ضلع شرقی منطقه گردشگری قینرجا و بین این مجموعه، ایلاندو و مویل سوئی.