دهقانی: اگر دختران هندبال تجربه بیشتری داشتند، گینه و تونس را می بردیم – شما آنلاین


افشانا دهقانی در گفت وگو با ایسنا، درباره تصمیم پیگیری کمیته ملی المپیک برای اعزام تیم ملی هندبال بانوان به بازی های وحدت کشورهای اسلامی گفت. احتمالا طی چند روز آینده نتایج به ما اعلام خواهد شد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال درباره عملکرد تیم ملی نوجوانان دختر ایران در مسابقات جهانی اسلونی گفت: دختران کشورمان برای اولین بار در این مرحله از مسابقات شرکت کردند که موفقیت بزرگی بود. ۳۲ تیم برتر جهان در این مسابقات حضور داشتند. گینه، تونس و سوئد هم تیمی های ما در این مسابقات هستند. سوئد قهرمان این دوره از مسابقات شد و تیمی قدرتمند مقابل تیم ملی کشورمان قرار گرفت که دختران ایرانی مقابل آن بازی خوبی داشتند. تونس دومین یا سومین تجربه آفریقایی را در چند سال اخیر دارد و تیم بزرگی است.

وی در ادامه عنوان کرد: می توانیم برای گینه که تیمی در حد و اندازه خودمان است برنامه ریزی کنیم. البته گینه تیم ضعیفی نیست اما دختران ایرانی می توانند با این تیم رقابت کنند و نتیجه بگیرند. اما دختر ما مقابل گینه به تساوی رسید و مقابل تونس با اختلاف کمی شکست خورد. مطمئنم اگر بازیکنان ما تجربه کافی داشته باشند می توانیم گینه و تونس را ببریم چون تفاوت چندانی با این تیم نداریم. تیم ایران با تفاضل گل بهتر نسبت به گینه سوم شد و به جام ریاست جمهوری راه یافت.

دهقانی گفت: در جام ریاست جمهوری مقابل هند، اسلواکی و مکزیک هستیم. هند با قهرمانی تیم ملی ایران در مسابقات آسیایی قزاقستان قهرمان شده و با همین ترکیب و شناخت کامل به این مسابقات آمده است. شاید اگر بازیکنان به دلیل بازی سخت مرحله گروهی ضعیف نمی شدند، می توانستند هند را پیش بیاندازند، اما در آخرین لحظه با تفاضل گل به هند باختند. ما انتظار داریم هند را ببریم زیرا تیم ملی بسیار توانمند است. من از بازی تدارکاتی نمی ترسیدم و کمی تجربه شکست دادن ما مقابل هند را داشتم. می توانم بگویم هند این مسابقه را به طور اتفاقی برد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال گفت: اسلواکی دیگر حریف تیم ملی در جام ریاست جمهوری است که با بدشانسی به این مرحله رسید. اسلواکی از نظر اندازه و تجربه تیم قدرتمندی است. مدیر فنی تیم ملی در جریان بازی از نظر بدنی ضعیف بود و به بیمارستان منتقل شد. این اتفاق بازیکنان را دچار تردید کرد. در نیمه اول اختلاف در حال افزایش بود اما بازیکنان بازی را جمع کردند و نگذاشتند اختلاف خیلی زیاد شود تا اینکه قدرت تیم ایران در بازی قبل مورد بحث قرار گرفت.

دهقانی در پایان گفت: تیم جوانان از ۸ تا ۱۸ مردادماه به مسابقات جهانی مقدونیه شمالی می رود. اردوی نوجوانان از ۲۳ تیرماه آغاز می شود و تا زمان تحویل اردوی منسجمی خواهند داشت. امیدواریم به جوانان جبران کنند.

انتهای پیام