دنیا منتظر کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور است – شما آنلاین هستید


دنیا منتظر کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور است
دنیا منتظر کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور است

احسان امینی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۲، اظهار کرد: این مسابقات از ۲۴ تا ۲۷ شهریور به میزبانی بلگراد صربستان برگزار می شود و تیم ملی ایران در مراحل پایانی خود قرار دارد. آنها قبل از اعزام به مسابقه اسکان داده می شوند. V […]

احسان امینی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۲، اظهار کرد: این مسابقات از ۲۴ تا ۲۷ شهریور به میزبانی بلگراد صربستان برگزار می شود و تیم ملی ایران در مراحل پایانی خود قرار دارد. آنها قبل از اعزام به مسابقه اسکان داده می شوند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه هفته آخر تمرینات تیم ملی است به همین دلیل تمرینات آنها سبکتر شده و دوران نقاهت خود را پشت سر می گذارند.
مربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان به تشریح شرایط آماده سازی ملی پوشان قبل از اعزام به مسابقات جهانی پرداخت و گفت: خوشبختانه مشکل خاصی نداشتیم و کارها به خوبی پیش رفت.
مربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان گفت: در وزنه برداری بیشتر حریفان کشتی گیر ما از کشورهای آسیایی هستند چرا که آسیایی ها در این رشته توانمندتر هستند اما در وزنه برداری آمریکا و روسیه حریفان اصلی هستند. کشتی آزاد ایران که امسال دلیل عدم حضور روسیه در این مسابقات این است که آمریکا حریف اصلی ماست.
وی در ادامه به تشریح وضعیت آمادگی جسمانی کشتی گیران اوزان مختلف قبل از اعزام به این مسابقات پرداخت و افزود: در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک دارنده مدال نقره جهان را داریم که کشتی گیر جوان و مبارزی است.
امینی افزود: این کشتی گیر یک بار نایب قهرمان جهان شده است و امسال رقبای اصلی او کشتی گیرانی از آمریکا و هند هستند که هر دو نفر اول این وزن در جهان هستند. در مجموع وزن ۵۷ کیلوگرم وزنه ای شلوغ است و پیش بینی مدال در آن دشوار است.
مربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با اشاره به حضور رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم این دوره از مسابقات گفت: این چهارمین حضور رضا اطری در مسابقات جهانی است. او در سه مسابقه قبلی از دور مسابقات حذف شد و به دلیل داشتن وزن ۵۷ کیلوگرم وزن زیادی کم کرد اما اکنون وزنش اضافه شده و با تجربه و پختگی بیشتری دارد.
وی در ادامه با تمجید از کشتی رحمان عموزاده جلیلی در وزن ۶۵ کیلوگرم گفت: عموزاده بار دیگر در مسابقات جهانی شرکت کرده اما در این مسابقات مدال نگرفت. با این حال، او یک جنگنده است، برد یا باخت، من مبارز او را دوست دارم، زیرا او با تمام وجود کشتی می گیرد و می جنگد.
امینی با بیان اینکه پسر عموی کشتی گیر شجاع و جسور است و این شجاعت باعث می شود بر هر حریفی غلبه کند، افزود: این کشتی گیر حدود یک سال است که ۶۵ کیلوگرم وزن دارد و در مسابقات آسیایی نشان داد که هر حریفی خطرناک است.
وی در ادامه به سومین حضور امیرمحمد یزدانی در مسابقات جهانی کشتی فرنگی اشاره کرد و گفت: امیرمحمد یزدانی در مسابقات جام یاشاردوغو که اواخر سال گذشته در سال ۷۰ برگزار شد نشان داد که کشتی گیر بسیار باهوشی است و از توانایی فنی بسیار بالایی برخوردار است. کیلوگرم وزن دارد و می تواند دوباره مدال آور باشد.
وی تصریح کرد: در وزن ۷۴ کیلوگرم که یونس امامی کشتی می گیرد، کایل داک آمریکایی مهم ترین رقیبی است که با آن روبرو می شود. هر چند یونس امامی دارنده مدال برنز جهان نیز هست و در این مسابقات سومین حضور جهانی خود را تجربه کرد. معتقدم یونس امامی در وزن ۷۴ که وزن بسیار شلوغ و پرترافیک است با توانایی و توانایی خود می تواند بر حریف خود غلبه کند و در این وزن مدال کسب کند.
امینی در ادامه به وزن ۷۹ کیلوگرم اشاره کرد و گفت: در این وزن محمد نخودی به مسابقات جهانی اعزام می شود، کشتی گیری که دومین حضور خود را در مسابقات جهانی تجربه می کند و مدال نقره جهان را در کارنامه دارد. اگرچه سن این مبارز تنها به ۲۱ سال رسیده است اما با توجه به مدال هایی که در رده نوجوانان کسب کرده به نظر می رسد به مرز بلوغ رسیده است.
وی یادآور می شود: محمد نخودی کشتی گیر بسیار باحالی است و خوب کشتی می گیرد. با این حال او در این وزن حریف بزرگی به نام جردن باروز را پیش روی خود دارد و معتقدم نخودی با تمرینات خوبی که امسال انجام داده می تواند باروز را شکست دهد.
مربی تیم کشتی آزاد کشورمان با حسن یزدانی صحبت کرد و از آمادگی خود برای مسابقات جهانی گفت و افزود: تمام دنیا منتظر دیدار حسن یزدانی و تیلور در مسابقات جهانی هستند. این دو کشتی گیر در وزن ۸۶ کیلوگرم در رده های اول و دوم جهان قرار دارند و به دور پنجم رقابت های خود در صربستان راه یافته اند و همه منتظر این دیدار هستند.
وی از حسن یزدانی به عنوان یکی از پرافتخارترین کشتی گیران ایرانی یاد کرد و یادآور شد: حسن یزدانی مانند یک گلادیاتور نترس و تحت فشار است و وقتی روی تشک می رود با جان و دل کشتی می گیرد. یزدانی سبک خودش را در کشتی دارد که مطمئناً در ایران جا افتاده و برخی از کشتی گیران ما سبک او را در پیش گرفته اند. با این توصیف فکر می کنم می تواند این بار با اختلاف زیادی تیلور را شکست دهد.
امینی به ورود کامران قاسم پور در وزن ۹۲ کیلوگرم نیز اشاره کرد و افزود: قاسم پور دومین حضور خود در مسابقات جهانی را پشت سر می گذارد و در دور آخر وزنه خود را به دست آورد. قاسم پور کشتی گیر باکلاسی است که وقتی روی تشک می رود همه چیزهایی را که می داند به خوبی روی تشک مدیریت می کند. این کشتی گیران امسال قوی تر شده اند و امیدواریم در مسابقات جهانی مدال بگیریم.
وی در خصوص آمادگی جسمانی محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم گفت: این کشتی گیر پارسال در بازی های المپیک مدال نگرفت، زیرا در قرعه کشی بدی افتاد و برعکس افسرده بودن و نداشتن نداشت. آمادگی جسمانی کافی باعث شد که او نتواند مدال بگیرد . با این حال پس از المپیک او رالی کرد و اکنون یکی از آماده ترین کشتی گیران ما برای مسابقات جهانی است و معتقدم او حتی در مقابل حریفی مانند کایل اسنایدر آمریکایی شانس مدال آوری را دارد.
مربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان به بحث آماده سازی نماینده سنگین وزن ایران در مسابقات جهانی پرداخت و گفت: امیرحسین زارع در مسابقات جهانی صربستان با وزن ۱۲۵ کیلوگرم برای تیم ملی کشتی فرنگی ایران کشتی می گیرد. یک مبارز شجاع و شجاع مانند حسن یزدانی کشتی می گیرد و هیچ گاه تحت تأثیر نام حریفش قرار نمی گیرد و فکر می کنم او می تواند مدال های المپیک جهانی را برای ایران کسب کند. زارع اولین شانس خود را برای کسب مدال طلا در مسابقات جهانی در وزن خود خواهد داشت.
در قسمت پایانی این گفتگو ضمن تشکر از حمایت ها و زحمات ویژه سرمربی تیم ملی کشتی آزاد از سوی رئیس فدراسیون کشتی، اعلام کرد: در طول اردو، آقای دبیر مراسم ویژه ای را برگزار کردند. حمایت از رزمندگان و همه امکانات و شرایطی را برای ما فراهم می کنند که احساس محرومیت نکنیم. صادقانه آقای پژمان هم برای کشتی گیران زحمت می کشد.
انتهای پیام