دلیل شکست بسکتبال ایران از زبان کاپیتان سابق تیم ملی – شما آنلاین هستید


سعید تابش نیا، ملی پوش اسبق بسکتبال ایران در گفت وگو با ایسنا، درباره باخت تیم ملی بسکتبال ایران مقابل اردن و حذف اندونزی از جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ توضیح داد که شرایط خوبی دارند. این فرآیند طبیعی و قابل پیش بینی است زیرا رسیدن به هماهنگی زمان می برد. از بازی قزاقستان در جام ملت های آسیا تصور می کنیم که این اتفاق آرام آرام رخ داد و اوج کار این تیم در بازی با ژاپن بود که بازی خوبی انجام دادیم.

وی ادامه داد: متاسفانه مقابل اردن به وضعیت بازی اول مقابل سوریه برگشتیم که عجیب بود. هر تیمی روزهای خوب و بدی دارد، اما برای تیم ما مقابل اردن اینطور نبود. ما با افکار بد شروع کردیم و کاملا ناهماهنگ بودیم. به نظر من فکر و برنامه ما در حد شکست دادن اردن نیست. ضمن اینکه ما اصلا انگیزه ای نداریم، بنابراین نمی دانم علت این اتفاق چیست و باید بررسی و کارشناسی شود.

کاپیتان سابق تیم ملی بسکتبال ایران گفت: در نیمه اول اصلا خوب نبودیم. در کوارتر سوم آنقدر خوب بودیم که خودم منتظر بازی بودم اما در کوارتر چهارم از این طرف به آن سو رفتیم که باید بررسی شود. متأسفانه هیچ کدام از ما انتظار چنین نتیجه ای را نداشتیم.

وی در پاسخ به این سوال که نقطه ضعف اصلی تیم ملی چیست؟ وی تصریح کرد: تنها می توانم بگویم ضعف اصلی تیم ملی انگیزه کم در بین بازیکنان است. در کوارتر سوم فقط ۶-۷ دقیقه انگیزه داشتیم و نتیجه گرفتیم، اما قبل و بعد از آن بازیکنان آنطور که باید نبودند. حتی اگر با این برنامه و فقط با مبارزه کار کنیم باز هم نتایج خوبی می گیریم. فکر می کنم با همان ذهنیتی که داریم می توانیم نتیجه بگیریم اما تیم اصلا انگیزه ندارد که جای سوال است. سوال اینجاست که چرا تیم ایران با روحیه بالا برای این دیدار بیرون نیامد؟ مسابقه ای بسیار حساس

تاباش نیا در پاسخ به این سوال که نظر فنی تیم چیست؟ گفت: می خواهم برگردم تا جواب این سوال را بدهم. ما قطعاً مانند اردن در دفاع و حمله مشکلات فنی داریم، اما مشکل اصلی این است که بازیکنان اردن بازی های بیشتری دارند و بیشتر تلاش می کنند. با همان نقشه ها و اشتباهات است که می دانیم و با همین شرایط اگر زحمت کشیده باشیم و زحمت کشیده باشیم نتیجه چیز دیگری می شود.

انتهای پیام