دلیل برای تعریق در یک روز واحد چیست؟


تعریق در یک روز واحد چیست؟

تعریق شبانه ممکن است ناشی از انواع مسائل پزشکی باشد.

بالقوه است روزی کدام ممکن است در اتاق شخصی بافت از گرما می کنید هر دو روزی کدام ممکن است پتوهای زیادی روی هم می روید عرق کنید. با این حال این چیزی نیست کدام ممکن است ما با اشاره به آن صحبت می کنیم. اصطلاح «تعریق در یک روز واحد» به تعریق های مکرر در نیمه عصر اطلاق تبدیل می شود کدام ممکن است احتمالاً خواهید کرد را اجتناب کرده اند خواب بیدار می تنبل، به طور معمول است به قدری کدام ممکن است مورد نیاز است ملحفه شخصی را عوض کنید. معمولاً به حداقل یک اشکال پزشکی درمورد تبدیل می شود. را انتخاب کنید و انتخاب کنید همراه خود هر چیزی کدام ممکن است تعریق را اجتناب کرده اند بین می برد مقابله کنید.

پرکاری تیروئید

پرکاری غده تیروئید ممکن است باعث تعریق شما شود.

تعریق بیش از حد را انتخاب کنید و انتخاب کنید حساسیت به از گرما اجتناب کرده اند علائم بارز پرکاری تیروئید است. غده تیروئید خواهید کرد متابولیسم خواهید کرد را مدیریت می تنبل، متعاقباً وقتی هورمون های زیادی ترشح می کنید، هیکل خواهید کرد به حالت بیش فعالی {می رود}. دمای هیکل خواهید کرد افزایش خواهد یافت، بالقوه است تا حد زیادی گرسنه هر دو تشنه باشید، ضربان قلب فوری هر دو بازو بدهید، بافت خستگی کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید وزن کم کنید، اسهال داشته باشید را انتخاب کنید و انتخاب کنید وزن کم کنید.

قند خون زیرین

هیپوگلیسمی ممکن است شما را در شب عرق کند.

خواه یا نه دیابت دارید؟ در حالی کدام ممکن است بالقوه است مرحله گلوکز خون خواهید کرد هنگام زایمان خوشایند باشد، بالقوه است هنگام خواب کاهش یابد. شاید روز فوق العاده پر تحرکی داشته اید، عصر بازی کرده اید، هر دو شام دیروقت خورده اید. اگر اجتناب کرده اند انسولین هر دو داروی سولفونیل اوره برای مدیریت دیابت شخصی استخدام می کنید، این ممکن است به طور فزاینده به فرماندهی افت قند خون خواهید کرد در کل عصر باشد. وقتی مرحله گلوکز خواهید کرد در گذشته اجتناب کرده اند خواب کمتر اجتناب کرده اند ۱۴۰ میلی خوب و دنج در دسی لیتر است هر دو بالقوه است در عرض تعدادی از ساعت کاهش یابد، منصفانه میان وعده بخورید.

آپنه خواب

آپنه خواب می تواند باعث شود "مبارزه یا پرواز" که ممکن است شما را عرق کند.

هنگامی کدام ممکن است این بیماری را دارید، برای مدت کوتاهی تنفس مکرر در کل عصر متوقف تبدیل می شود. اجتناب کرده اند آنجایی کدام ممکن است هیکل خواهید کرد اکسیژن بدست آمده نمی شود، بالقوه است به حالت “درگیری هر دو پرواز” برود را انتخاب کنید و انتخاب کنید باعث تعریق خواهید کرد شود. هر بار کدام ممکن است او باید آغاز به تنفس تنبل، این به معنای آسانسور کار اجتناب کرده اند سوی توده عضلانی خواهید کرد نیز هست. {افرادی که} اجتناب کرده اند تجهیزات CPAP کمک خواهد کرد که شما استنشاق عصر استفاده می کنند، تقریباً به مقیاس {افرادی که} آپنه خواب ندارند، عرق در یک روز واحد را تخصص می کنند.

رفلکس اسید

GERD ممکن است به تسکین تعریق شبانه کمک کند.

این ساده سوزش اوج دل را انتخاب کنید و انتخاب کنید درد کابینت سینه نیست کدام ممکن است خواهید کرد را اجتناب کرده اند خواب بیدار می تنبل. GERD شناخته شده به عنوان دلیل برای تعریق در یک روز واحد مورد تحقیق قرار نگرفته است، با این حال پزشکان پزشکی می گویند کدام ممکن است منصفانه ارتباط بالقوه موجود است. معامله با آن ممکن است تعریق در یک روز واحد را تسکین دهد. وعده های غذایی کودک بخورید، ۹ در گذشته اجتناب کرده اند خواب. اجتناب کرده اند غذاهای محرک – یادآور غذاهای چرب، سرخ شده هر دو تشکیل گوجه فرنگی اجتناب کنید. اگر علائم خواهید کرد از حداکثر است هر دو بیش اجتناب کرده اند ۲ بار در هفته رخ می دهد به دکتر مراجعه کنید.

لنفوم

لنفوم با تعریق شبانه همراه است.

متنوع اجتناب کرده اند بیشتر سرطان ها ها می توانند باعث تعریق در یک روز واحد شوند، با این حال شایع ترین آنها لنفوم است کدام ممکن است در نیمه هایی اجتناب کرده اند سیستم امنیت هیکل یادآور غدد لنفاوی، طحال، ذهن استخوان را انتخاب کنید و انتخاب کنید تیموس آغاز تبدیل می شود. حدود منصفانه چهارم اشخاص حقیقی تحت تأثیر لنفوم هوچکین دچار تعریق در یک روز واحد را انتخاب کنید و انتخاب کنید سطح حرارت بالا می شوند. آنها علاوه بر این بالقوه است تخلیه، خارش داشته باشند را انتخاب کنید و انتخاب کنید پس اجتناب کرده اند مصرف کننده الکل، در محل تومور صدمه ببینند. اشخاص حقیقی تحت تأثیر لنفوم غیرهوچکین تهاجمی هر دو باکلاس نیز بالقوه است دچار تعریق در یک روز واحد شوند.

دارویی

داروهای ضد درد، داروهای ضد افسردگی، هورمون ها و محرک ها ممکن است با تعریق شبانه مرتبط باشند.

متنوع اجتناب کرده اند داروها می توانند باعث تعریق در یک روز واحد شوند، اجتناب کرده اند جمله کاهش دهنده های تب با بیرون مدل یادآور استامینوفن را انتخاب کنید و انتخاب کنید NSAID ها یادآور آسپرین را انتخاب کنید و انتخاب کنید ایبوپروفن. داروهای ضد ناامیدی عجیب و غریب تر، به تماس گرفتن سه حلقه ای هر دو TCA، را انتخاب کنید و انتخاب کنید علاوه بر این بوپروپیون را انتخاب کنید و انتخاب کنید ونلافاکسین، معامله با مبادله هورمون، را انتخاب کنید و انتخاب کنید استروئیدهایی یادآور کورتیزون را انتخاب کنید و انتخاب کنید پردنیزون نامشخص رایج هستند. برخی اجتناب کرده اند داروهای گلوکوم را انتخاب کنید و انتخاب کنید خشکی دهان نیز غدد عرق را تحریک می کنند. همراه خود داروساز هر دو دکتر شخصی مراجعه به کنید.

بیماری سل

حدود نیمی از افراد مبتلا به سل از تعریق شبانه رنج می برند.

حدود نیمی اجتناب کرده اند اشخاص حقیقی تحت تأثیر این بیماری اجتناب کرده اند تعریق در یک روز واحد مبارزه کردن می برند. میکرو ارگانیسم ها معمولا در ریه های خواهید کرد انبساط می کنند. احتمالاً سرفه‌ای دردناک از حداکثر در کنار همراه خود خون را انتخاب کنید و انتخاب کنید خلط رنگی خواهید داشت. علاوه بر این بالقوه است بافت تب، خستگی، نقطه ضعف را انتخاب کنید و انتخاب کنید بی اشتهایی داشته باشید.

درگیر

اضطراب و وحشت شبانه از علل شایع تعریق شبانه هستند.

استرس، اضطراب را انتخاب کنید و انتخاب کنید هراس ممکن است باعث شود در کل روز عرق کنید، متعاقباً جای سوال کردن نیست کدام ممکن است اضطراب در عصر نیز همین تأثیر را داشته باشد. کابوس‌ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید ترس‌های خواب در بزرگسالان کمتر اجتناب کرده اند کودکان دیده می‌شود، با این حال هر ۲ می‌توانند عرق کردن را انتخاب کنید و انتخاب کنید دل‌شکستگی را بر جای بگذارند. در صورت تداوم این مشکلات هر دو تحمیل مشکلاتی در مسکن اجتناب کرده اند منصفانه مشاور، درمانگر هر دو دکتر کمک بگیرید.

ویروس نقص امنیت انسانی

برخی از افراد مبتلا به HIV دچار تعریق شبانه می شوند.

تب، درد هر دو تورم غدد لنفاوی را انتخاب کنید و انتخاب کنید درد مفاصل شایع‌ترین علائم پس اجتناب کرده اند اولین بار ابتلا به ویروس را انتخاب کنید و انتخاب کنید آلوده شدن به HIV هستند، با این حال اجتناب کرده اند هر ۱۰ نفر حدود ۱ نفر دچار تعریق در یک روز واحد می‌شوند. اشخاص حقیقی تحت تأثیر HIV کدام ممکن است علائمی یادآور کاهش چند پوند را انتخاب کنید و انتخاب کنید اسهال دارند بالقوه است هفته ای منصفانه بار هر دو تا حد زیادی دچار تعریق در یک روز واحد شوند. آنها علاوه بر این می توانند توسط عفونت های جایگزین طلب مرتبط همراه خود ایدز یادآور مایکوباکتریوم آویوم (MAC، MAI) را انتخاب کنید و انتخاب کنید سیتومگالوویروس تحمیل شوند.

تومورها

برخی از انواع تومورها می توانند باعث تعریق شبانه شوند.

بیشتر سرطان ها پروستات، بیشتر سرطان ها کلیه را انتخاب کنید و انتخاب کنید برخی اجتناب کرده اند تومورهای تخمدان را انتخاب کنید و انتخاب کنید بیضه (چه سرطانی را انتخاب کنید و انتخاب کنید چه غیرسرطانی) الگوی‌های رایجی هستند کدام ممکن است پزشکان پزشکی آن را «تومورهای قوی» می‌نامند کدام ممکن است می‌توانند باعث تعریق در یک روز واحد شوند. فرم بیشتر سرطان ها باکلاس تیروئید را انتخاب کنید و انتخاب کنید بیشتر سرطان ها لوزالمعده نیز ممکن است باعث تحمیل آنها شود. تعریق در یک روز واحد یکی اجتناب کرده اند علائم سنتی سندرم کارسینوئید است، منصفانه تأثیر سرطانی غیر معمول کدام ممکن است معمولاً در تجهیزات گوارش هر دو ریه ها کشف شد تبدیل می شود.

یائسگی

تشخیص گرگرفتگی و تعریق شبانه ممکن است دشوار باشد.

پیش آگهی “گرگرفتگی” در گذشته را انتخاب کنید و انتخاب کنید بعد اجتناب کرده اند فینال قاعدگی اجتناب کرده اند تعریق در یک روز واحد بالقوه است دردسر باشد. خانم‌های جوان‌تری کدام ممکن است تخمدان‌هایشان را برداشته‌اند هر دو {به دلیل} شیمی‌درمانی قاعدگی شان متوقف شده است نیز می‌توانند آن را انجام دهند. این به مستعد ابتلا به روزی رخ می دهد کدام ممکن است مضطرب، افسرده هر دو {هر روز} منصفانه نوشیدنی می نوشید. با این حال ساده به این انگیزه کدام ممکن است خواهید کرد منصفانه زن در سن صحیح هستید (معمولاً در اواخر ۴۰ هر دو ۵۰ سالگی)، تصور نکنید کدام ممکن است تعریق در یک روز واحد خواهید کرد درمورد به یائسگی است.

عفونت

عفونت یکی از علل احتمالی تعریق شبانه است.

عفونت ممکن است در نتیجه تعریق در یک روز واحد شود. بالقوه است در تأثیر برخی عفونت ها یادآور اندوکاردیت باکتریایی (عفونت محافظت خانه روده ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید دریچه های روده ها) را انتخاب کنید و انتخاب کنید استئومیلیت (عفونت استخوان) تحمیل شود. بسیاری از عکس اجتناب کرده اند عفونت های غیر معمول نیز موجود است کدام ممکن است ممکن است باعث تعریق در یک روز واحد شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید دکتر خواهید کرد را بر ایده عناصر خطر، قرار تکل کشف نشده را انتخاب کنید و انتخاب کنید سابقه بازدید معاینه می تنبل.

فئوکروموسیتوم

فئوکروموسیتوم ها معمولاً تومورهای خوش خیمی هستند که باعث تعریق شبانه و سایر علائم می شوند.

این تومور غیر معمول کدام ممکن است در غدد فوق کلیوی انبساط می‌تنبل معمولاً غیرسرطانی است، با این حال می‌تواند باعث ساخت بیش اجتناب کرده اند حد هورمون‌های هیکل شود کدام ممکن است باعث {فشار خون بالا}، تعریق در یک روز واحد، عوارض را انتخاب کنید و انتخاب کنید ضربان روده ها فوری می‌شود. اکثر اشخاص حقیقی تحت تأثیر فئوکروموسیتوم بین ۲۰ به همان اندازه ۵۰ سال سن دارند. اگر در بالای همه چیز {فشار خون بالا} اشکال دارید هر دو اگر {اعضای خانواده} خواهید کرد منصفانه هر دو منصفانه اختلال ژنتیکی مرتبط همراه خود آن را داشته باشند، احتمال ابتلا به آن است تا حد زیادی است.

در خواستار تسکین

برای کاهش تعریق شبانه اقداماتی را برای خنک و خشک ماندن در هنگام خواب انجام دهید.

دمای کمتر در {اتاق خواب} را انتخاب کنید و انتخاب کنید پنکه برای ورود به هوا بالقوه است خواهید کرد را دستی تر تنبل. اجتناب کرده اند ورقه های رطوبت گیر را انتخاب کنید و انتخاب کنید پگا همراه خود قابلیت خشک شدن فوری بیشترین استفاده را ببرید. اجتناب کرده اند پارچه های مصنوعی کدام ممکن است تنفس نمی کنند . {اگر نمی توانید} بفهمید کدام ممکن است چه چیزی باعث تعریق در یک روز واحد خواهید کرد تبدیل می شود، منصفانه دفترچه حفظ کنید به همان اندازه همراه خود دکتر شخصی {در میان} بگذارید. در حالت اندیشه‌آل، می‌توانید دلیل برای را انتخاب کنید و انتخاب کنید ۹ ساده علائم را معامله با کنید.

رژیم اینترنت دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/